reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Cale szczęście że z Adasiem wszystko dobrze, oby tak dalej, też nie mogę przestać myśleć o tym jak niektórym życie idzie pod górkę...

portfel dla męża też mam ju z z głowy, bo dałam mu jeszcze zanim się pobraliśmy i do tej pory używa:)

Z tegorocznym prezentem nie miałam tyle szczęścia. Zamówiłam mu zestaw śrubokrętów w walizeczce bo chciał i wszystko byłoby świetnie gdyby nie to że wyglądają jakby leżały nie wiadomo ile w magazynie. Niby końcówki niezjechane więc nie używane, ale nowe to to nie jest bo lekko pordzewiałe i zaśniedziałe. Wkurzyłam sie strasznie, ale tak to jest jak sie przez internet kupuje. Tak więc nie wiem czy jeszcze czegoś dodatkowo mu nie poszukam. Resztę już pakuję, bo jutro pierwsza Wigilia (ze znajomymi) mnie czeka... no i dziś w przedszkolu ale to co innego.
 
reklama
Daissy- dziei za info!!!!fajnie że pomyślałaś bo my tu jak na szpilkach,no to mam nadzieje że jak Krisova się odezwie z to z samymi dobrymi wieściami:tak:napewno tak będzie!!!!!

Moja mała jak poszła o 12 spać tak jeszcze śpi-coś ostatnio bije rekordy zawsze w dzień spałą tak godzinke maksymalnie 1.5H ale nawet dobrze bo moge sobie odpocząć.Żal mi tylko że nie moge z nią wyjść na dwór na ten śnieg na spacerek,biedna amusi siedzieć w domu m w pracy i nie ma znią kto wyjść.O już ją słysze obudziła się no to znikam.
 
Czesc Dziewuszki!
Krisowa ciesze sie, ze wszystko w porzadku z Adasiem. Innej opcji nie bylo!:tak:
Wczoraj M wrocil po 22 do domu i jeszcze jechalam do sklepu kupic pare *******ek. Przy okazji znalazlam lepsze Squinky dla Karen wiec dzisiaj jeszcze musze oddac te co najpierw kupilam.
No i ksiegarnia mi zostala ale dla pan kupilam wczoraj juz karty do kina (nie bylo wielkiego wyboru, albo restauracje, albo do tego sklepu albo do kina) bo dzisiaj ostatni dzien szkoly.
M jak wpadl to tak mu slinka ciekla (bigos), ze juz wczoraj zaczal jesc bigos. A dopiero co go ugotowalam!
O 11 moja niunka wystepuje takze sie musze sprezyc.
 
czesc kobietki.dawno mnie tu nie bylo ale jestem b. zalatana. caly czas pracuje. przgotowalam pokoj malemu, wszystko juz mam prawie pokupowane, prezenty tez juz dawno porobilam.nie moge sie juz doczekac swiat kiedy sobie odpoczne.
 
dobry :-)
chociaż jak dla mnie to dzień dziś w kratkę, najpierw popsuł mi się samochód jak odwoziłam mamę do lekarza, więc potem z przychodni mąż ją odwiózł, bo nasz samochód w między czasie odstawił na warsztat, powiedział, ze takim autem jeździć nie będę-coś z amortyzatorem poszło, czekamy na wycenę naprawy!
potem poszłam z mamą i siostrą na zakupy, w sumie to bardziej im do towarzystwa i zobaczyć jaką sobie siostra kupuje kieckę na Sylwka:-pAle pod drogerią Aster stał dziś Mikołaj z Tygryskiem z Kubusia Puchatka i tygrysek zaczepiał mnie ogonem, więc my z siostrą, ze ciężarnej się nie bije, no i spytał się czy tam mały tygrysek jest, a my na to, że raczej tygrysica, a on na to, no kolejna córka, no i potem dostałam peeling z Dove pod prysznic:happy:mała rzecz a jak cieszy:-D kupiłam też sobie sweterek, bo mam fajny bezrękawnik i w komplecie będzie fajnie wyglądało :)
potem powrót do domu, szybko zrobiłam sos do spagetti i zebrałam się do gina, ale o wizycie w odpowiednim wątku!
mąż jeszcze w pracy, znów wypadł mu wyjazd służbowy do Konina, o którym dowiedział się 10min wcześniej :/ a w Koninie podobno też biało, a u nas nic:-( chociaż rano ładnie przymroziło!

zdrówka dla chorych :*
Krisowa super, że jest lepiej i czekam na dokładną relację z wizyty u lekarza!
 
U nas dzisiaj pierwszy w tym roku śnieg :-) Jest przepięknie, wyszliśmy z synkiem na chwilę do naszego ogrodu i te przysypane choinki wyglądają bajecznie. Mam nadzieję że do Świąt nie zniknie bo kupiłam Adasiowi pod choinkę narty, będzie szalał.
Pojechałam dzisiaj z mężem kupić swojskie wędliny na święta i tak mi pachnie w całym domu, że wszyscy tylko ślinę przełykają :-D
mama Niki ale sie masz fajnie ze Twoja 3-letnia prawie córa jeszcze śpi w dzień. Adaś odmówił spania w wieku 1,5 roczku, ale przynajmniej zasypiał wtedy o 19 i spał aż do 8 rano.
 
Na zdrowie!!!

PRZEZIĘBIENIE
:
Cytryna jest sprawdzonym i pospolitym remedium na przeziębienia. Sok z całej cytryny dodać do pół szklanki ciepłej wody razem z łyżką miodu. Wymieszać i pić dwa do trzech razy dziennie.
Czosnek to kolejny niezawodny środek na walkę z przeziebieniem. Jedzony na kanapce lub przeciśnięty przez praskę i pity z mlekiem przynosi natychmiastową ulgę. Jest to bardzo dobry domowy sposób na walkę z przeziębieniem. Pić olejek czosnkowy rozpuszczony z wodą kilka razy dziennie.
2 lub 3 plasterki imbiru lub łyżeczkę sproszkowanego imbiru gotujemy przez 5 minut na małym ogniu. Przecedzić i dodać łyżeczkę miodu lub cukru i pić 2 razy dziennie. Jest to sprawdzony sposób na przeziebienie.
Łyżeczkę kurkumy zmieszać ze szklanką mleka. Pić 2 razy dziennie. Jest to doskonały domowy sposób na szybkie pozbycie się przeziębienia.
Na przeziębienie doskonale podziała herbata malinowa z kardamonem. Składniki: torebka Irving Malinowa Polana lub Irving Owoce Leśne, 50 ml soku malinowego, 4 strączki zielonego kardamonu. Kardamon rozgnieć w moździerzu kuchennym. Zaparz herbatę Irving Malinowa Polana lub Irving Owoce Leśne w niepełnej szklance wody, dodaj do niej kardamon. Pozostaw pod przykryciem na 10-15 min. Odcedź napar. Dodaj sok malinowy, wymieszaj. Aby napój był gorący, uzupełnij kubek wrzątkiem. Wypij od razu.

BÓL GŁOWY:
Wycisnąć sok z połówki cytryny, dodać szczyptę soli. Pić kilka razy dziennie.
Sporządzić pastę z jednej łyżeczki cynamonu i jednej łyżeczki wody, nałożyć na czoło i poczekać kilka minut, a następnie zmyć. Ból głowy minie po kilku minutach.
Zjeść jabłko na czczo.
Ssanie plasterka cytryny posypanego solą działa kojąco na ból głowy.
Wypić na czczo szklankę wody z łyżeczką miodu. Uleczy to ranny ból głowy.
Smarowanie czoła olejkiem z goździków przyniesie natychmiastowąulgę w bólu głowy.
Zmieszać jedną łyżeczkę zmielonej gorczycy z 3 łyżeczkami wody. Niewielką ilością takiej pasty smarujemy nasadę nosa i nozdrza wewnątrz. Bardzo pomocny sposób, zwłaszcza w migrenach.
Gorący prysznic na twarz i szyję szybko zlikwiduje ból głowy. Toprosty domowy sposób na pozbycie się bólu.
Zimne kompresy na czoło likwidują ból głowy.
Prostym domowym sposobem na ból głowy jest szczypanie skóry między brwiami.

Szybkim sposobem na pozbycie się męczącego nas bólu głowy jest zanurzenie stóp w lodowatej wodzie.
Jeśli dokucza nam ból głowy, a nie mamy nic pod ręką, należy oddychać lewą stroną nosa, zatykając jednocześnie prawą przez 5 minut. Takie ćwiczenie powtarzane przez miesiąc uleczy problemy migrenowe.
Ciemna czekolada jest smacznym domowym sposobem na ból głowy.

KATAR:
Do miski nasypać garść soli i zalać litrem wrzącej wody. Nakryć głowę ręcznikiem i wdychać. Robić takie parówki kilka razy dziennie. To natychmiast odblokuje nos i przyniesie natychmiastową ulgę przy katarze.
Zjedzenie ząbka czosnku na kanapce jest jeszcze jednym sprawdzonym sposobem na katar.
Stosować gorące okłady na klatkę piersiową i głowę, a pozbędziemy się kataru.
Pokroić kawałek świeżego imbiru lub wziąć jedną łyżeczkę suszonego i zagotować w szklance wody. Przecedzić i pić jednorazowo 1/3 szklanki takiego wywaru z herbatą z sokiem malinowym.
Ząbek czosnku i 1/4 średniej cebuli przecisnąć przez praske. Miazgę dodajemy do szklanki gorącego mleka z łyżką miodu i pijemy 2 razy dziennie.
Zagotować łyżeczkę kurkumy ze szklanką mleka. Pić małymi łykami w ciągu dnia. Jest to znakomity sposób na walkę z katarem.
Wymieszać szczyptę pieprzu i łyżeczkę cukru w pół szklanki maślanki, zsiadłego mleka lub kefiru. Pić rano i wieczorem.
 
galwaygirl wszystkie metody sa fajne, ale ten czosnek... ja mam ciarki juz na samą nazwę :(

Krisowa, widze ze jest co raz lepiej :) dobre info jednak wspiera na duchu
 
A ja lubię czosnek, chociaż jak miałam jeden ząbek na kanapce a drugi był wymieszany z majonezem i maczałam w nim kiełbaski to myślałam, że mi buzię wypali. Ale za to pomogło. Natomiast jak się pije z mlekiem i miodem to praktycznie nie czuć ostrości. Tylko nie wiem czemu lekarz MamieNiki kazał unikać czosnku i cebuli, może ze względu na zgagę? Ale ja jeszcze nie poznałam jak to jest więc używałam do woli, no i imbir z wodą i z cytryną też dawał rade.
Dziś byłam godzinkę w mieście ale moje plecy odzwyczaiły się od noszenia moich kilogramów i jak wróciłam to nie dałam rady się ruszyć przez 1,5h. Przeczytałam notki i usnęłam, na godzinkę i jak nowo narodzona się obudziłam. Po tym kilkumiesięcznym leżeniu to nie wiem jak ja będę Młodego dała rady nosić, już całkowity zanik mięśni mam :baffled:
 
reklama
Galwaygirl tez sie dziwilam z tym czosnkiem u mamyNiki, jeszcze wczoraj czytalam w gazecie co brac na przeziebie w ciazy i te dwie rzeczy sa wymienione.A np mojej kumpeli w 8 miesiacu zabronil rutinoscorbinu brac.Ile lekarzy tyle opini.
Ja mialam chyba dwa miesiace temu taki zanik sil, zwykly spacer mnie tak meczyl ze co chwile przystanek.Teraz czlapie powolutku, ale daje rade.
 
Do góry