reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Myszko no właśnie niewiele, ale jak zawsze na pampersy starczyło lub na płatne szczepionki, poza tym była ulga podatkowa na dzieci

Jak ja rodzilam to zasilku porodowego bylo 151 pln :-D niewiadomo czy sie smiac czy plakac, a teraz to juz po prostu ich ponioslo... wiem ze byla ulga podatkowa sama z niej korzystalam. Coz zrobic wszedzie wprowadzaja polityke pro rodzinna a u nas jak zwykle na odwrot. Cisna mi sie na usta tylko malo przyjemne okreslenia, wiec zachowam swoja opinie dla siebie co do naszych politykow.

Przy czym tu w niemczech przez pierwszy rok rodzice dostaja dodatkowo 300 euro na dziecko plus rodzinne. Fakt becikowego jednorazowego nie ma, a jak patrze na ceny pampersow tu i w PL to wychodzi na to, jakby w PL byly po 15-18 pln... a sa po 50 komentarz zbedny chyba:-(

pomijajac nazwe i wartosc pieniadza pensje tu sa zblizone do PL. Jesli w PL zarabiamy 1500, i tu 1500, jakosc zycia tutaj jest znacznie wyzsza...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Viva ja to już w tym kraju o wszystko się boję;-)Po za tym uważam, że kryterium dochodowe to niezły pomysł, ale na boga nie 504 zł na os:szok:
Waglik poczytaj wiadomości z linków i zaglądaj tu częściej:-)
 
Czesc Dziewuszki!
Vanilia kurcze pewnie baba w ostatniej chwili wogole spojrzala na Twoja prace. Moze jeszcze sie uda.
mama2006 wspolczuje bolu. Ale od poczatku ciazy ciagle masz jakies problemy z zebami?
daissy moj Kevinek muche kiedys zjadl. I wierz mi u mnie dom blyszczal, podlogi byly co dzien odkurzane i myte. Az pediatra mi powiedziala zebym odpuscila bo dziecko zarazkow potrzebuje. A kosz u mnie stal na krzesle. Niestety jak sie ma roczniaka to dom wyglada jak pobojowisko; wszystkie rogi obite, meble poprzesuwane zeby nie wlazl tam gdzie nie trzeba, ja jeszcze z 2 lata temu wszystkie noze i nozyczki trzymalam w gornej szafce.
poroniona84 no nie raz jeszcze sie nam napatocza jakies laski probujace cos sprzedac albo na litosc naciagnac... takie uroki forum.
myszka2829 w Stanach jedyne co dostajesz na dziecko to ulge podatkowa $1,000. Nikt nigdy nie slyszal o becikowych, dodatkach rodzinnych, urlop macierzynski jak pisalam trwa 6 tygodni ale to i tak zalezy od pracodawcy, przepisow w tym temacie nie ma, ubezpieczen spolecznych nie ma, wyjatkowo w Illinois i paru innych stanach jest dla biednych rodzin ale tylko na dzieci i matki w ciazy (wizyta zdrowego dziecka u pediatry $120), studia sa platne i to tyle, ze nawet o tym nie chce myslec bo bym sie juz zalamala. To sie dopiero nazywa kraj prorodzinny.
Z checia poslucham jak dziewczyny maja w Francji (slyszalam, ze nawet darmowe przedszkola?), Anglii czy Niemczech.:confused:
Dee to pewnie te hormony. ;-)
Kurde dzisiaj wstalam i mnie ten dol brzucha i pachwina bardzo boli. Ledwo laze i taki straszny nacisk czuje. Jutro ide na szczescie do gina to wytrzymam ale znowu bede na domkach siedziec.
Za ta nowa dziewczyna musze chodzic i sprawdzac bo zostawia jeszcze gdzieniegdzie kurz albo np. pod szafkami w kuchni zle odkurza. Nie wspomne juz, ze mnie trafia bo ja bym chciala sama to perfekt zrobic.
OK lece do pracki, milego dnia!
 
krisowa- my na przykład uwielbiamy wychodzić we trójkę, nawet zwykłe zakupy w markecie są dla Młodego atrakcją :-) Jeśli chodzimy na 'imprezy' do znajomych to też tylko na tak zwane nasiadówki i o 19:30 zmywamy się do domu. Dla mnie każdy czas który możemy spędzić we trójkę jest wspaniały i nie zamierzam oddawać Małego 'do babci' i iśc się bawić bo nie bawiłabym się wtedy dobrze. Ale nie potępiam rodziców którzy potrafią się rozerwać bez malucha, to chyba kwestia charakteru. Ja też potrzebuję wyjść sama, ale to jak już pisałam- idę z koleżankami na zakupy czy do kina, a nawet na babską imprezę do późna. Tylko, że wtedy z Małym zostaje mąż i nie martwię wcale.
Antila- właśnie mąż mi wczoraj o tym becikowym mówił... niby 1000zł to jakoś wielce dużo nie jest i na wyprawkę nie wystarczy ale zawsze to jakaś pomoc. I jeszcze słyszałam że VAT na benzynę mają podnieść :/ i jeszcze ulgę podatkową chcą znieść?! kurde powaliło ich.
 
Isia ja w niemczech jestem, za lekarzy dzieci nie placa i sa duze znizki na leki dla maluchow. Przedszkola szczerze nie wiem, bo moja pociecha juz w szkole dawno... ale jak sprawdze to dam znac.
 
Ja tez mysle ze my sie jeszcze na becikowe załapiemy nawet jakby mieli je zlikwidowac.Dobrze ze jeszcze mam ubezpieczenie i za porod tez kasa bedzie, bo albo za becikowe albo za ubezp mamy zamiar kupic fotelik do samochodu taki dla dzieci siedzacych,juz mamy upatrzony:-)
siostra miala go miesiac ale niestety zostal skradziony wraz z autem:wściekła/y:
Co do reszty czyli jakichs rodzinnych itp ja jestem z tego zielona i narazie sie nie orientowalam.Pozostawiam to mojemu m,ciesze sie ze po urzedach po porodzie to on bedzie musial ganiac :-)
 
reklama
hej kobitki:-)

mama2006-Kochana Ty to koniecznie idź do tego dentysty bo z tego co pamiętam to spory czas się borykasz z tym bólem zęba!a jak dla mnie to chyba najgorszy ból!Może ten bół główy też od zęba spowodowany.Ja też pomału musze do dentystki zadzwonic i zrobić to co mam do zrobienia,mała idzie od poniedziałku do przedszkola to musze korzystać z czasu,bo jakby znó zachorowałą to niebaedzo się rusze.


Vanilia-chochana podziwiam Cię za takowy spokój!fakt niby w naszym stanie nie można się denerwować,jednak tak niedopuszczalna sytuacja u mnie by nie przeszła!kurcze czekałaś -stres zapewne był bo miałaś się bronić a laska dzwoni w ostatnim momencie :szok:ja chyba udusiłabym gołymi rękami.Myśle że chyba powinnaś babce swoje powiedzieć-niby to nic nie da ale przez nią termin zawalony.Chyba bym to zgłosiła tam gdzie trzeba-teraz w ciąży Ci ciężko a laska taki numer wywija:szok:w głowie się nie mieści !i co ona powie sory i bedzię ok?!no brak słów na tak nieodpowiedzialnych ludzi jak Twoja promotorka!Bardzo współczuje tych niepotrzebnych stresów i przeżyć!wierze że się uda jeszcze w terminie obronić!!!!Tego Ci bardzo życze!!!!:tak:


Odnośnie siary to mi jeszcze nic nie wycieka,pamiętam że będąć w pierwszej ciąży też nic wcześniej nie wyciekało jedynie po porodzie.Bez problemu było dużo pokarmu a czasem nawet nawały także teraz się nie strsuje i czekam ,myśle że i tym razem nie bedzie wcześniej wycieku.


Co do Wesel-jak urodziła nam się Nicol to niestety omineły nas aż 4 wesela,strasznie ubolewałam ale co było zrobić ,no poprostu nie dało się!Nicol to był poprostu ciężki przypadem -przez 5mcy wrzaski i płacze i w dzień i noc.:no:bardzo Ciężki okres w życiu jak dla mnie bo sama sobie musiałąm radzić.Kolki u maluszka to coś strasznego.Także przez 5mcy nie w głowie mi były jakieś wyjścia gdzie kolwiek bez dziecka-ja miałąm ogromny problem z uspokojeniem małej także ani m ani moja mama by sobie nie poradzili w tym czasie.Pamiętam że moi rodzice i rodzina jak była w odwiedzinkach to początkowo wszyscy bali sie wogóle małej brać na ręce odemnie coby znów mega jazdy nie było.Raz się skusiliśmy i pojechaliśmy ażeby dać tylko kuzynowi prezent złożyć życzenia u uciekać do domu bo z Nicol nie dało by rady zostać i bawić się.Pamiętam że ledwo przekroczyliśmy próg to mała się tak wystraszyła i rozdarła że musiałybyście widzieć jak mój m biegiem wiał z małą i wózkiem:-DTakże choćbyśmy bardzo chcieli mała była tak bardzo absorbująca itd,że nie było cienia szans.Takze i teraz się nie nastawiam na jakie kolwiek przyjemnosci dla siebie,bo niedaj Boże znów będzie powtórka z rozrywki!!!!oby nie!!!!

Kochane no i uciekam zbyt wiele nie popisałam,ogarnęłam dziś domek potem mycie podłóg i ine obowiażki mała w tym czasie spała.Teraz moment temu wstała także je obiadek ja też zjem i uciekamy na spacerek póki słoneczko świeci i jest w miare:tak:to miłego dzionka życze zapewne zerkne do Was wieczorkiem:-)

 
Do góry