reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Paluszku ja też tak mam niestety. Tzn nie potrafię na spokojnie podejść do wielu spraw i albo się unoszę w rozmowie z przełożonymi, albo ryczeć mi się chce i nic nie mówię. Ech....
 
reklama
Dziewczyny a powiedzcie mi czemu kupujecie buteleczki dla maleństwa już teraz?? Nie wiem czy dobrze rozumuje,ale wydawało mi się że na początek nie są potrzebne bo dzidzia i tak na samym początku na cycu właściwie(oczywiście zakładając że będziemy miały pokarm).
No wiadomo że smoczek potrzebny ale buletki??? Już sama nie wiem...


Zmianiając temat właśnie zrobiłam sałatkę warzywną (moja mama mówi na nią śmieciucha :).Już stoi w lodówce i się "przegryza" do juterka mniam mniam.
Jutro też mam zamiar zacząć prać ciuszki mojego syneczka.Za wiele ich nie ma ale powolutku i sukcesywnie będę prać i prasować to będzie mi łatwiej...hehe tak myślę ;)

Wiecie czasami to już głupieje co mi jest potrzebne dla dzidzi-przynajmniej na początek.Mama2006 wstawiała tu kiedyś listę wyprawkową dla dziecka i chyba muszę ją wydrukować i odznaczać co już mam a czego jeszcze nie.Bo inaczej to się chyba nie da.Ech...
 
Witam wieczorową porą

mama2006-no to faktycznie nie zaciekawie,odpoczywaj jak tylko możesz:tak:ja też mam dość bo ból już mi ładnych kilka dni dokucza,też początkowo myśłałam że coś nie tak a po usg okazało się że mały jest bardzo nisko główką ułożony przez to zwykłe podniesienie nogi czy schylenie się sprawia mocny ból.Jednak nic nie zrobie musze się przemęczyć.Teraz też mnie wszystko boli a oczy mi się kleją sporo siedziałam dziś przed kompem bo znów wystawiałam aukcje.

Dzięki dziewczyny za gratki dla mojego ema:tak:

Nasze przedszkole cieszy się dobrą opinią,też mnie babeczki zaskoczyły z tym mówieniem że szukamy mamy,napewno nie jest to dobra metoda!ja codzień małej tłumacze że mama musi jechać do pracy i tatuś dlatego ona musi być w przedszkolu,także powinna to rozumieć.Dziś np.agentka wogóle oka nie zmróżyła -panie powiedziały że Nicol stwierdziła że czeka na mame.Kurcze oby jutro spała i tak mnie nie wyczekiwała,bo bez drzemki jest potem przemęczona,zawsze w domku mi spała 2godzinki i w przedszkolu też nie było problemu dziś wyjątkowo.Kurcze ja przez to codzienne wstawanie o 6.30 też jestem padnięta.Generalnie cos ostatnio w nocy śpie gorzej często się budze a w dzień zamiast odsypiać to coś robie.

Dziś ta znajoma przyszła o 11.40 -miała być o 10 ale nie dała rady szybciej,i weszła tylko na 5minut bo czas ją gonił,szkoda że nie było czasu na kawusie.Jednak przyjechała na ni ecały tydzień a do odwiedzenia ma swoje siostry.Przywiozła mi tetrowe pieluszki 10 sztuk bo więcej nie było a szkoda chciałam tak z 15-ście koszt 66zł także cąłkiem sporo ale pieluszki super jakości,także kolejną rzecz dla syneczka mam z głowy.

Bliźniak-ale masz fajnie z tym poczytaniem książki!mi się też już za czytaniem tęskni a czasu brak ,no chyba że wieczorem ale wtedy nie daje rady bo oczy mi się kleją.

Digitalis-nasz Niki miała kolke prze 5-mcy!masakra ,ciężki to był dla mnie okres ,jeden wielki stres.Bardzo uważałam na to co jem ,pamiętam że nawet się sporo osób śmiało że aż tak przesadzam jednak jak by ktoś miał dziecko które całymi dniami nie płacze a wręcz robi się bordowe i krzyczy to nie ma innego wyjścia jak uważanie na diete itd.Mam nadzieje że tym razem tak nie będzie i synek będzie spokojny!oby!


Paluszek-kochana trzymaj się ,przytulam mocno!

Nic kochane będe zmykac bo musze jeszcze na allegro wejść ,chce kupic małej klocki podobne do lego tyle że jakieś inne Hello Kitty ,Nicol codzień o nich mówi i prośi bardzo je chce a ja nie potrafie jej odmówić kaska jest to moge jej zakupić lece jakieś wybrać:)dobrej nocy kochane .




 
blizniak narobilas mi smaka na pyzy, co prawda zawsze kupne jadła, ale i tak uwielbiam a tak żadko jem:(

ani83 styczeń długi więc bez stresu zdążysz;) chociaż lepiej nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. A tak przy okazji ile z Was urodziło przed terminem? tzn powyżej 2 tygodni przed? bo u mnie to sie ciągnęło i ciągnęło, a synus w ogóle na zewnątrz sie nie spieszył...

oj Paluszek szkoda nerwów, głupio że przy nich sie poryczałaś, ale czasu nie cofniesz... co mieli pomyśleć to już pomysleli, a Ty sie tym nie zadręczaj bo to dzidziusiowi nie służy

cyśka masz rację - butelki przy naturalnym karmieniu potrzebne sa dopiero jak mama chce na dłużej wyjść i zostawia mleko, albo jak wraca do pracy, więc jak dla mnie też nie ma co teraz z tym szaleć. Inna kwestia że łatwiej zrobić zakupy teraz niż przy małym dziecku (butelki sie nie przeterminują), a że niektóre mamy nie nastawiają się na karmienie piersia lub zwyczjanie obawiają sie że cos pójdzie nie tak to wolą mieć butelki za wczasu.

Mam ambitny plan żeby z ciuszkami zacząć od przyszłego tygodnia. Niby w rodzinie tendencja porodów po czasie, ale nigdy nic nie wiadomo. Jak będzie zobaczymy.

Mama Niki wytłumacz małej że będziesz po leżakowaniu, czy podwieczorku i absolutnie wcześniej, niech się niepotrzebnie nie nastawia.
Kolki są straszne, nie życzę nikomu: maluszek się męczy, rodzice się denerwują nic dobrego, ale recepty skutecznej na to nie ma:(
 
U mnie troszkę lepiej... ale zaraz zmykam do łóżka.

Co do laktatora - ja używałam LAKTA PLUS (ale przydał mi się tylko praktycznie na początku (ponieważ synek nie umiał się przyssać do piersi) po 2 tyg. Nam się udało. Później już z niego nie korzystałam. Mama mi kupiła pamiętam podobny do AVENT ręczny (ale nie umiałam Nim odciągać). Więc sprzedałam.

Cyśka - jeśli chodzi o butelki, zawsze na początku lepiej jakąś mieć (nie koniecznie będziesz jej używała do mleka) lecz np. aby dać herbatki koperkowej na kolkę itp. Ja miałam zwykłe szklane i plastikowe. Teraz mam dwie Avent (ale je dostałam, więc nie musiałam kupować).

Digitalis
- mój synuś też miał koleczki (bidny męczył się ze 3 miesiące) a ja razem z Nim. Czasem pomagało mu jak kładłam go sobie brzuszkiem na ramię i z Nim chodziłam. To chyba najlepsza metoda ;)

Geniusia
- miłej podróży życzę, uważajcie na siebie. Odpoczywaj ile się da ;)

Dzisiaj znów po prałam ubranka ;) jutro będę sobie prasować - jak będę się czuła na siłach... czas pokaże. Zostanie mi jeszcze tylko 2 pranka zrobić dla maluszka ;)

Zmykam dobrej nocki Wam życzę
 
Witam wieczornie

dzis troszke przesadzialam z lazeniem i teraz ledwo sie ruszam tak mnie plecy bola :-( ale za to kupialm sobie nowa tuniczke i buciki :)

Cyska ja wlasnie dzis rano wydrukowalam sobie ta liste z wyprawka :-D bo juz nie wiem co mam a co potrzebuje zwlaszcza z ubranek!

Laktator dostalam reczny Aventu od kolezanki ktora go sobie bardzo zachwala, mowi ze miala tez elektryczny ale bolalo ja sie doila :)

lece sie polozyc moze plecy przestana bolec!
 
Susi mam nadzieje ze przejdzie ci po tym lekarstwie i bardzo wspolczuje
Mama2006 kochana odpoczywaj i zdroweczka
Blizniak ale mi narobilas smaka na galaretke drobiowa chyba zrobie w niedziele yummyy
Ani83 kochana nieprzejmuj sie ja tez w styczniu bede prac ,prasowac i konczyc dokupywanie wyprawki bo niestety teraz nie ma i kasy i czasu no i przeprowadzka mnie czeka wiec musze czekac
Paluszek trzymaj sie kochana ja tez taka jak ty wiec jestem z toba i tule mocno
Ja wlasnie leze i odpoczywam bo mialam taki bol w dole brzucha ze az dzwonilam do swojej poloznej i kazala mi wzjasc najpierw paracetamol a jak nie pomoze to mam jechac do szitala wiec zobaczymy mam nadzieje ze bedzie ok bo sie bo je o maluszka,zmykam i zycze milej nockiiiiiii
 
Paluszek, kobietom w ciazy pracujacym jest zdecydowanie cieżej... popierwsze hormony robia swoje, po drugi wszystko sie zmienia i niestety czasem brakuje nawet sil aby wysiedziec 8 godzin w biurze... ja swoje stresy tez teraz przechodze przez prace :( najbardziej sie boje tego co bedzie po macierzynskim...

szybko dziewczyny pierzecie i prasujecie ciuszki... ja nawet o tym jeszcze nie myslalam i chyba zabiore sie za to w styczniu, gdyz teraz jak poleza w szafie 3 mies to nie beda juz takie swieze i pachnace czystoscia :) ja dzisiaj w necie znalazlam taka wyprawke:

Wyprawka dla malucha - ciąża i poród
 
reklama
Dzięki dziewczyny...próbuję się jakoś pozbierać, ale cos mi nie idzie...dobrze, że ten dzień już się kończy...zarówno psychicznie jak i fizycznie czuję się fatalnie...
Mama2006 uważaj na siebie, takie bóle nie powinny się zdarzać, Pluszacze mam nadzieję, że u Ciebie też nic złego się nie dzieje, wszystkie dbajcie o siebie jeszcze +/- 3 miesiące:)
W ogole to Was podziwiam ze juz sie szykujecie do prania i prasowania...ja o tym zacznę myśleć dopiero na początku stycznia...
Co do butelek, to ja już tyle się naczytałam...najbardziej przekonują mnie Tommee Tippee, ale podobno warto kupić różne, bo to Maluszkowi mają odpowiadać nie nam:) Dla mnie to poważny temat bo ja ciągle nie wyobrażam sobie karmienia piersią....
 
Do góry