reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Daissy, a czy butelek z Medeli też będzies używać? czy te z aventu pasują do tego laktatora?

Vanilia, ja na pewno elektrycznego nie kupię, moze jakbym miała bliźniaki, to tak, hehe ale za dużo kasy kosztuje, a też nie wiadomo jak często będę używać, więc ręczny spokojnie wystarczy:)

Pluszacze, ważne, że małż ma prace no i chętnie Ci pomaga w domu:) bardzo mi się podobają te butelki z tomme, kurczę tyle tego wszystkiego jest, że szok, nie wiadomo co wybrać ;p

Isia, a u Was takie 3D to dużo kosztuje? dla mnie kwota 250zł to sporo do wydania na jeden raz, ale wiem, że to będzie pamiątka ;) mogłoby to badanie kosztować ze 150 zł, to by już łatwiej przychodziło hehe

Digitalis, racja z tymi węższymi butelkami, ja muszę się sama zaopatrzyć, ktoś mi mówił żebym kupiła zestaw laktator z butelkami, ale się kompletnie nie opłaca, taniej jest kupić osobno laktator i osobno butelki (allegro) :) nie wiem już sama, te z aventu i te z tommee są antykolkowe, więc nie wiem w czym mogą się różnić, oprócz wyglądu:/
 
reklama
nie wiem na czym miałaby polegać ich "antykolkowość" wydaje mi się że jak dzidzia ma mieć kolkę to i tak będzie miała niezależnie od rodzaju butelki. Naukowcy nie ustalili jescze co jest główną przyczyną kolek więc są różne teorie na temat diety itp ale jak dla mnie niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością. Miałam tego przykład w najbliższej rodzinie gdzie matka bardzo pilnowała diety a dzidzia i tak noc w noc kolki miała, przy drugim dziecku odpuściła z dietą a kolek nie było więc reguły nie ma. Mnie na szczęście ten problem ominął, jak pojawi się przy córci, będę się wtedy martwić.
 
Hej dziewczynki!
Boziu jaka szarówa już! A u mnie samopoczucie znowu do bani! Siostra mi załatwiła jakąś zawiesinę do picia (Gelatum Aluminii Phosphorici) na te moje nudności i zgagę! Jej ginka powiedziała, że to powinno mi pomóc, oprócz tego wit b6 z magnezem 3xdziennie. Mam nadzieję, że rzeczywiście się polepszy bo mam już dość!

Digitalis pytałaś czy już maluszka ubranka prasuję, no właśnie jeszcze kurcze nie, ale coraz poważniej myślę nad tym, żeby powoli zacząć to prać i prasować, bo jak patrzę na tą stertę, która mi się już uzbierała to trochę czasu z tym zejdzie! Tym bardziej, że pogoda taka trochę do niczego i nie wystawiam prania na zewnątrz, więc w domu 2 dni schnie. A do prania ja zawsze używam Persilu w żelu, dla młodej na początku sensitiv a teraz już normalnego, żadnego uczulenia nie miała, więc liczę na to że maluszek też nie będzie miał!
 
A ja dzisiaj zaliczyłam badanka. No i już mam je z głowy... ale po nich się tak fatalnie czuje, że szok. Ręce mnie bolą w miejscu ukłuć ( w jedną rękę 2 razy mnie kuła - ale nie chciała krew lecieć...) a boli jakby odpaść miała... To pewnie przez to, że tak schudałam.

Jak odebrałam Kubę z przedszkola - to pojechałam odebrać nosidełko. Weszłam na 3 piętro i myślałam, że upadnę... dostałam takiego dziwnego bólu brzucha, że chodzić nie mogłam. Jednak to nie żarty z tymi bólami. Troszkę się prze spałam i teraz znów czuję jak brzuch zaczyna boleć. Czuję jak bym miała tam z 1,5kg bąbla - tak mi ciężko. Jeśli mnie przejdzie to chyba pojadę do ginka... aby sprawdzić czy wszystko jest ok.

Sorrki, że dzisiaj Wam tak smęcę - ale jakoś się tym bardzo martwię i nie mam weny na pisanie...

Idę zjeść zupkę może to mi po może i lepiej się poczuje...
 
Hej dziewczynki :-) ja już czekam tylko jutra. M pracuje w sobotę to planuje porobic pożadki z naszymi ciuszkami żeby zrobic troszke miejsca w garderobie. No i może pyzy ugotuję tak mnie naszło. Zresztą je mogęjeśc codziennie odkąd mi wychodzic zaczeły :-D

Dzidzia kopie coraz mocniej oczywiście z lekkimi przestojami ale juz jakoś nie denerwuje sie tak mocno jak na początku że pól dnia jest cichutko, to chyba normalne. Ale tęsknie zatym jak maleństwo śpi. Teraz np. chyba tańczy bo czuję jakby brzuch mi podskakiwał.

Zachwilke kolacyjka i kapiel z książką dla odprężenia się :-) Wczoraj robiłam galaretę z kurczaka- pierwszy raz w życiu! Mam nadzieję że jest zjadliwa. A może dzidziulka czuje że zgłodniałam i że myślę o tej galarecie.
Wczoraj jak zjadłam delicje ze szklanką mleczka to tez podskakiwała jak szalona. Kurcze nie wiem jak mam pisac ona czy on. Ono nie zawsze się da hahahahahahha

Jeżeli chodzi o butelki to ja myślałam o takim zestawie TOMMEE TIPPEE ZESTAW STARTOWY 4 BUTELKI 1 KUBEK + (1911448816) - Aukcje internetowe Allegro w nim o ile się nie mylę że są smoczki silikonowe. Ale słyszałam że czasem dzieci nie chcą pic z silikonowych a gumowych. No i boje sie że gdybym miała wymienic smoczek to tutaj nie kupię takiego zeby pasował. No a wy co powiecie każdy smoczek pasuje do każdej butelki?
Niektóre z was pisały że muszą kupic jeszcze oprócz butelek laktatory. Sa tez zestawy tej firmy z laktatorami plus sterylizator cena jest wyższa no ale za tyle rzeczy. Np. TOMMEE TIPPEE Laktator Pojemnik Butelki Smoczki!!! (1911957294) - Aukcje internetowe Allegro czasem tylko laktator jest w tej cenie.

Ok ja zmykam jeszcze na inne wątki. Pozdrowionka dla wszystkich i miłego wieczorku życzę :-)
 
mama2006 mam nadzieję, że już czujesz się lepiej. Odpoczywaj, dużo pij.

Uff badanie mam już za sobą, nie było tak źle, jutro wyniki do odbioru, wizyta dopiero 15 listopada takie oblężenie u mojego lekarza jest. Moja córcia uparła się, że też chce mieć badanie krwi, cwaniara myślała, że będzie mieć pobierane tylko z palca jak rok temu a tu laborantka normalnie z żyły jej brała. Trochę paniki przez to było ale zauroczył ją Pan pomagający laborantce :-D.
Kurcze aż się boję czy się ze wszystkim wyrobię przed porodem - ciuszków trochę tylko, proszek nawet nie kupiony, wolne dopiero na to w styczniu. Oby maleństwo zbytnio się nie pospieszyło.
 
Zaraz nadrobię ostatnie zaległości...dziś poryczałam się w pracy...na rozmowie z prezesami...ach szlak mnie trafia ze jestem taka słaba...ja już nie wiem czy ja mam cos z głową i nie umiem realnie oceniać sytuacji w okół mnie, czy naprawdę trafiam na ludzi ktorym mówiąc lekko na łeb coś padło...nie radze sobie w sytuacjach w których mną pomiatają...i co gorsze teraz siedze i obwiniam siebie...
 
reklama
Paluszek- 3maj sie... Tak to juz jest, ze jedne kobiety maja mocne charaktery a drugie slabsze.. Ja nalezy do tych ze slabszym, niestety. Jak patrze na kolezanki to tez czasami mi sie wydaje , ze wszystkim sie przejmuje za bardzo itp. A ty glowa do gory!
 
Do góry