reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

czesc wszystkim.ja tez juz niezle kasy wydalam na ciaze.ten miesiac niesamowicie mnie po kieszeni pociagna.ja chodze prywatnie do ginki raz na 4 tyg. i place 100 zl. za wizyte ale wiadomo ze na tym nie koniec bo trzeba kupic witaminy, zrobic podstawowe badania,lepiej sie odzywiac a to tez kosztuje, kupic sobie jakies ciuchy bo wszystko w brzuchu ciasne, no i zaczelam kupowac ciuszki dla malego ale tylko jak jest jakas fajna okazja.
ja jeszcze kopniaczkow nie czuje tylko bylgotki i przemieszczanie dzidzi.mam nadzieje ze niebawem je bede czuc.maly ma niezle lokcie i kolanka wiec jak mnie kopnie to na pewno poczuje.
dzis bylam w pracy po dlugim urlopie i sie tylko nawkurzalam.doszlam do wniosku ze faktycznie nie ma co sie scierac i ze jak bede miec jakies problemy to ide na zwolnienie bez zastanowienia.czlowiek sie wysila 2 lata a normalnej umowy nie ma.
dziewczynki decydujecie sie na usg 3D, a jak to kiedy i ile za nie placicie?ja najpierw myslalam ze z niego zrezygnuje bo szkoda kasy a moja kolezanka mi dzis mowi ze warte jest tych pieniedzy i zebym na nie poszla, bo bede potem zalowac.
Dee fajnie ze widzialas malenstwo i ze to tylko stan zapalny.podkurujesz sie i bedzie dobrze.
 
reklama
kacha10, ja ide na usg 4d, albo 3 d sama nie pamietam juz na ktore, ale mi to lekarz polecil tylko po to, żeby sprawdzić stan narzadow i rozwoj dziecka. tylko dlatego ide, zeby byc spokojna, że wszystko u mojego malenstwa dobrze sie rozwija, na nagrywanie filmikow i glosu nawet sie nie nastawiam, bo nie jest mi to potrzebne do niczego, chce tylko uslyszec diagnozę, że wszystko jest ok :D

dzisiaj w nocy nie moglam zasnać, bo malenstwo tak sie wierciło i parło mi na skórę, że aż bolało, rano obudziałam się bo mały znowu szalał i chyba zmęczył się, bo teraz spi :) mąż się smieje że moze synek będzie piłkarzem kiedyś, że tak kopie, a właściwie to już trenuje :) już mu wróży karierę w Lechu Poznań haha
 
witam was dziewczyny po mojej dłuższej nieobecności:) teraz będę miec dużo czasu bo jestem już na L4, bo po pracy wciąż bolało mnie podbrzusze jakby z przemęczenia:(
a dzisiaj wogóle robię sobie labę bo calutką noc nie spałam.. najpierw silny ból brzucha(chyba żołądka) a od 3 rano przebywałam w ubikacji... chyba jelitówka mnie dorwała... tragedia:( teraz boję się cokolwiek zjeśc żeby nic nie prowokowac:( calutki początek ciąży przeżyłam bez wymiotów, jedynie z mdłościami, a ty na początku 4 miesiąca taki numer:(
A co do Waszej dyskusji, ja też chodzę do gina prywatnie, jak narazie jeszcze co 2 tyg, usg też prywatnie(mój lekarz nie ma usg w gabinecie:() zwykłe 50zł, a 3D na którym byłam ostatnio 200zł, w 20 tyg za 3D chyba już 300zł liczą:( do tego jeszcze biore dufaston który też swoje kosztuje.. myśle że jak narazie z 1tys już poszedł.... a nawet się za jakieś konkretne zakupy nie zabrałam, nie mam jeszcze nic dla maleństwa:(
 
No i kolejny rok szkolny rozpoczęty. Trochę jestem załamana gdyż jest takie obłożenie dzieci, że klas nie starcza i będą chodzić do szkoły na zmiany. Moja córka pierwszy semestr będzie chodziła na 12 do 16.15. Obydwoje z mężem chodzimy na jedną, ranną zmianę więc będzie musiała w szkole czekać 4,5 h na rozpoczęcie lekcji. Jakoś tego nie widzę, szkoda mi dziecka, większość dnia spędzi w szkole. I komentarz pani Dyrektor - przynajmniej dzieci sobie rano pośpicie. Akurat gdy będę mogła ją zaprowadzać do szkoły będzie końcówka semestru i drugi gdy będzie na ranną zmianę.
Przyglądam się Waszym wydatkom w związku z badaniami itp. Sporo to kosztuje. Też chodzę prywatnie ale mój gin bierze 80 zł, usg ma w gabinecie więc odpadają mi dodatkowe koszty. Póki co obchodzę się bez drogich leków, chociaż głupi Urinal to też wydatek 44 zł za opakowanie, które starcza na 20 dni. Badania krwi też robię prywatnie, póki co duże koszty to nie są ale jakby tak zliczyć wszystko do kupy to konkretna wyprawka dla maluszka by była.
 
czesc wszystkim.ja tez juz niezle kasy wydalam na ciaze.ten miesiac niesamowicie mnie po kieszeni pociagna.ja chodze prywatnie do ginki raz na 4 tyg. i place 100 zl. za wizyte ale wiadomo ze na tym nie koniec bo trzeba kupic witaminy, zrobic podstawowe badania,lepiej sie odzywiac a to tez kosztuje, kupic sobie jakies ciuchy bo wszystko w brzuchu ciasne, no i zaczelam kupowac ciuszki dla malego ale tylko jak jest jakas fajna okazja.
ja jeszcze kopniaczkow nie czuje tylko bylgotki i przemieszczanie dzidzi.mam nadzieje ze niebawem je bede czuc.maly ma niezle lokcie i kolanka wiec jak mnie kopnie to na pewno poczuje.
dzis bylam w pracy po dlugim urlopie i sie tylko nawkurzalam.doszlam do wniosku ze faktycznie nie ma co sie scierac i ze jak bede miec jakies problemy to ide na zwolnienie bez zastanowienia.czlowiek sie wysila 2 lata a normalnej umowy nie ma.
dziewczynki decydujecie sie na usg 3D, a jak to kiedy i ile za nie placicie?ja najpierw myslalam ze z niego zrezygnuje bo szkoda kasy a moja kolezanka mi dzis mowi ze warte jest tych pieniedzy i zebym na nie poszla, bo bede potem zalowac.
Dee fajnie ze widzialas malenstwo i ze to tylko stan zapalny.podkurujesz sie i bedzie dobrze.
USG 3d to swietna pamiatka fakt , ja sie bardzo ciesze ze takie robie. Teraz czasem wracam do fotek mojej pierwszej cory i nie moge sie nadziwc ze juz w brzuchu była taka do siebie podobna. :)
Fajna sprawa.


Ale jest jeszcze cos. USG robimy po to zeby wiedziec czy maluch jest zdrowy, a jesli ejst cos nie tak to podjac leczenie jeszcze w okresie płodowym.
Aparatura USG 3d jest z reguły lepsza i nowsza i dokładniejsza i chocby dlatego warto sie na to wybrać. Nie pisze tu oczywiscie ze obraz 3d jest lepszy dla lekarza od 2d ale po prostu taki sprzed sam w sobie jest lepszy i lekarz może więcej zobaczyć.

Ja sie zapisalam na połowkowe do Roszkowskiego, podobno super spec. Drogi..czy byl warty tej kasy napiszę wam po.
 
Dee :-D super! Bardzo się cieszę, że byłaś u lekarza, że wyjaśnione skąd to krwawienie :-D Kiedy sie myśli, że wydatek na leki to dla dobra dziecka, to trudno, skoro to ma pomóc i wesprzeć ciążę.

Ja jak digitalis miałam krwawienie z powodu krwiaka, moj był umiejscowiony w samej macicy, tak wokół dziecka. Na samym początku jednego dnia leciała mi czysta, czerwona krew. Potem po jakiś 3 tygodniach wypadły 2 duże skrzepy i takie małe strzępki, i było brązowe plamienie. U mnie już w porządku na szczęście. Trzymam kciuki za dziewczyny, które mają dalej z tym problem. Ja w domu wtedy bardzo dużo leżałam. Cały dzień się pokładałam, żeby odpocząć. Jak coś tylko zakłuło mnie, zabolało, to od razu do łóżka i leżenie praktycznie plackiem.

U mnie wydatki na prywatne leczenie wyniosły już ok.1500 zł. Owszem, moglabym chodzić na nfz, ale dla mojego zdrowia psychicznego lepsza jest świadomość dobrej opieki. Jestem nerwus i panikarz, a ostatni państwowy lekarz źle mnie traktował, zaniedbał leczenie, lekceważyl objawy choroby, wtedy stwierdzilam, że nigdy więcej. Póki nie mamy obciążenia kredytem, to jakoś damy radę.

Dziewczynki, to totalna prywata. Jednak jesteśmy strasznie dumni z naszego kuzyna, że się tu publicznie pochwalę. Polak dowódcą sztabu okretów NATO :tak:Polak szefem sztabu natowskiego zespołu okrętów Swinoujscie w sieci - informacje, aktualności, sport, edukacja, wczasy, nieruchomości, apartamenty, ogłoszenia,
 
Mitra a gdzie przyjmuje dr Roszkowski? to nazwisko już mi się któryś raz o uszy obija... więc chyba dobry musi być :)
kiedy masz tą wizytę?
 
Mitra a gdzie przyjmuje dr Roszkowski? to nazwisko już mi się któryś raz o uszy obija... więc chyba dobry musi być :)
kiedy masz tą wizytę?

Idę 14 -go września a przyjmuje na Finlandzkiej. Mnie moj gin kazał do niego isc ,ze europejskiej klasy spec i najlepszy sprzęt w Wawie ;)
 
reklama
Ufff... Niepotrzebnie się stresowałam :-) lekarz powiedział, że wszystko jest ok, nie ma powodów do zmartwień. Juniorek rozwija się prawidłowo a to mogło być jednorazowo od jakiegoś uszkodzenia mechanicznego :-)
 
Do góry