reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Witam nowe lutóweczki i gratuluję:)

U nas młody ma swój pokój, więc na razie maluszek będzie spał z nami bo nasz pokój jest większy (muszę tylko wygospodarować mu kącik). Taki jest plan na pierwsze 2 lata. Potem myslałam żeby dzieciaki mieszkały w jednym pokoju ale z racji dużej różnicy wieku - młody będzie już szkolny to pewnie zostanie z nami. Wszystko z czasem wyjdzie w praniu - może do tego czasu sie przeprowadzimy i dzieciaki będą miały osobne pokoje?


Mama też mi się wydaje że czuje ruchy, ale to jednak chyba za wcześnie. Zupełnie wyleciało mi z głowy kiedy poczułam pierwszy raz Leosia więc nie mam porównania.
 
reklama
ja dopiero wróciłam z wizyty, takie opóźnienie było.
znów dzidzia wyszła starsza niż poprzednim razem bo wg dzisiejszego USG to 12 tydz i 4 dzień a wg ostatniej miesiączki 11 tydz i 1 dzień, przy tym cykle mam dość krótkie bo 26 dniowe. Badanie przezierności karkowej wyszło 1,2 a jak lekarz próbował jeszcze raz zrobić to przez pół godziny na przemian USG dopochwowym i brzusznym się nie udało bo mały cały czas był w ruchu :) normalnie skakał jak mała żabka :) poza tym lekarz stwierdził, że wszystko ok i jak mi oznajmił "mały właśnie zrobił siusiu", kość nosową też widziałam, liczyłam paluszki. A i piszę mały, bo lekarz powiedział, że to prawdopodobnie chłopiec, bo coś wystaje między nogami, ale z uwagi na to, że jeszcze wcześnie - to jeszcze nic pewnego. Poza tym ma 6 cm :)

Dzięki dziewczyny za odpowiedź odnośnie konfliktu serologicznego, zapytałam lekarza i powiedział, że przeciwciała będziemy robić po 16 tyg, więc na następną wizytę już mam przyjść z wynikami
 
Wow Angelika swietnie.
Ja mam wizyte w poniedzialek i to tez bedzie 12 tydzien 1 dzien wiec moze juz cos bedzie widac?
My nigdy nie chcielismy sprawdzac ale tym razem mus. Chcialabym juz zaczac cos kompletowac. Dla dziewczynki mam juz 3/4 poscieli i pomysl pokoju gotowy. Jak nie bedzie dziewczynki to bedzie dla Karen.
A no i ja juz leze (bynajmniej przez nastepne pol godziny dopoki obiadu nie bede musiala robic itd.). Na drugim domku babka sobie zazyczyla zeby jej zrobic listwy przypodlogowe ale nie miotelka tylko szmatka. No i sobie tak brzuchol wysciskalam, ze nie moglam sie wyprostowac nawet. Na szczescie meza znowu wczesniej zwolnili bo upaly i przyjechal na 3 domek robic. A szkoda bo na ostatnim byla babka co sie przeprowadza jutro i taka okropnie fajna i zajechalam tylko na chwile sie pozegnac ale juz nie dalam rady wysiedziec.
 
Jej ... już dawno w tak dobrym humorem nie wstałam z łóżka :-) ciągle mam przed oczami tańczącą dzidzię i wczoraj upewniłam się, że wszystko będzie ok :-) lece do zakichanej roboty ...
 
A ja mam dziś smutny dzień :-( mój Luby najprawdopodobniej straci dobrą pracę, bo szef chce rozwalić akurat tą firmę :-( w efekcie nici z brania kredytu :-( ja pracuję w budżetówce i za mało zarabiam :-( marzył mi się wychowawczy chociaż krótki, a tak to po macierzyńskim pewnie od razu do pracy wrócę :-( a teraz jestem na L4 i jak będę dłużej, to obetną mi dodatkowe premie, które są uznaniowe :-(

Tylko cud sprawi, że będzie inaczej, więc na wszelki trzymajcie kciuki. Sprawa do godziny 15 powinna się wyjaśnić.
 
Angelika super!!!
Dee ja tez dzis mam dobry humor bo mam wolne:-)
geniusia wszystkie lutówki napewno trzymaja kciuki, bedzie dobrze:tak:

Wczoraj wyskoczyła mi wstretna oprycha na wardze, wrrrr niecierpie miec opryszczki. Macie jakies sprawdzone sposoby zeby sie tego ustrojstwa pozbyc??? Smaruje Zoviraxem ale nic nie pomaga, paprze sie tylko. Na noc zasmarowałam pasta i ładnie wyschło, ale co z tego jak zmyłam paste i znów ciapa.
 
Witam nowe lutóweczki i gratuluję:)

U nas młody ma swój pokój, więc na razie maluszek będzie spał z nami bo nasz pokój jest większy (muszę tylko wygospodarować mu kącik). Taki jest plan na pierwsze 2 lata. Potem myslałam żeby dzieciaki mieszkały w jednym pokoju ale z racji dużej różnicy wieku - młody będzie już szkolny to pewnie zostanie z nami. Wszystko z czasem wyjdzie w praniu - może do tego czasu sie przeprowadzimy i dzieciaki będą miały osobne pokoje?


Mama też mi się wydaje że czuje ruchy, ale to jednak chyba za wcześnie. Zupełnie wyleciało mi z głowy kiedy poczułam pierwszy raz Leosia więc nie mam porównania.

Ja w poprzedniej ciąży poczułam ze mam cos w środku w 14 tygodniu, i nie byly to jelita bo czułam w pracy przy kompie jak sie pochylałam i wgniatał mi sie brzuch to cos w środku zaczynało sie rozpychać. Wic byla reakcja na akcje, apotem długo cisza , dzidzia sie przemieściła i prawdziwy ruch zaczął sie w okolicy 20 tyg. Al;e tak naprawdę teraz to tych ruchów nie powinno się za bardzo czuć, dzidzia jeszcze maleńka i sporo miejsca ma.
 
reklama
kompletowac. Dla dziewczynki mam juz 3/4 poscieli i pomysl pokoju gotowy. .


Jaki macie pomysł na pokoik? Ja niedługo bede miała dylemat, bo mam typowo dziewczęcy pokoik i mebelki do niego jak sie objawi chłopak to nawet po przeprowadzce będzie kiepsko z projektem. Będę musiała szafki pozmieniać..
 
Do góry