reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Digitalis, wspolczuje Ci kryzysu laktacyjnego.. NIe poddawaj sie, niech mala ciagnie ile wlezie, a znow poplynie rzeka mleka... Trzymam kciuki!
Mam pytanie do mam bardziej doswiadczonych w odciaganiu mleczka.. Od przyszlego wtorku wracam do pracy na dwa dni w tygodniu, dzis zaczelam odciagac mleczko. Malutko poszlo, wstawilam do lodowki i bede chciala "dopelnic" butelke pozniej. Kiedys cos pisalyscie o temperaturze mleczka, ktore juz odciagniete jest, ze ma byc zgodne z tym "drugim"? czy jak to bylo.. Nie moge sie tego doszukac na forum.. czy moge prosic o porade?
Mam tez drugie pytanko, bede pracowac we wtorki i piatki, czy jesli we wtorek sciagne mleczko w pracy, moze ono pozniej "poczekac" do piatku, kiedy oddam malutka znow do opiekunki? czy to nie za dlugo? oczywiscie bedzie caly czas w lodowce. Z pracy do domu jade ok. godzine, czy jak wyjme mleko z lodowki w pracy i godzine bedzie w temperaturze wyzszej, zanim trafi do lodowki w domu, nic mu sie nie stanie?

Bardzo bede wdzieczna o porady...
ach, jeszcze jedno pytanie mi sie przypomnialo. NIe mam pojecia, ile dziecko zjada w ciagu dnia.. zawsze karmie cycem i nie wiem, ile tego jest po prostu :D

mam buteleczki po 150 ml, ile takich buteleczek powinnam przygotowac? nie bedzie mnie przy malej caly dzien, licze, ze bedzie jadla ok. 4-5 razy.

z gory dziekuje za wszystkie porady i relacje empiryczne :)
 
reklama
Nie jestem doświadczona, ale też zaczęłam odciągać.
Mleko w lodówce może być 48h więc jak ma zjeść je w pt to polecam zamrozić (mrożone może być do 2m).
Ile mleka masz przygotować? To zależy ile Twoja niunia zjada. Pola opróżnia całą butlę 125ml i jej starcza. Nawet końcówkę je "bo leci" a nie dlatego, że jest głodna.

Dziś zaliczyliśmy 2 próbę. Tym razem tatuś karmił. Po karmieniu kiedy powiedziałam "widzisz? wiedziałam, że dasz sobie radę" to zrobił się dwa razy większy (jak paw) i powiedział "to mogę z nią zostawać a ty sobie idź" :-p
 
Dee, gratuluje! Widzisz, faceci tez potrafia :) hihi.
moj tez lubi z naszymi corami zostawac.
A Twoja Pola co ile zjada to 125 ml?
jak myslisz, jesli by jadla z butli caly dzien, to ile by tych 125 ml musiala zjesc?

jejku, mam trojke dzieci, a taka zielona jestem w tym temacie.. po prostu nigdy nie mialam potrzeby odciagac...
 
I zapomniałam napisać. Temperatura mleka "dolewanego" musi być taka jak tego które już stało czyli odciagasz do innego pojemnika i jak już się zmrozi w lodówce to możesz je zmieszać :)
 
Dee fajnie:) dobry mąż ;) u nas tak było przez pierwsze dwa miesiące, że mogłam dużo odciągnąć i zostawić małego z mężem, ale odkąd ustabilizowała mi się laktacja to bardzo malusio odciągam, mleko mam tylko jak małego dostawiam, wtedy czuję jak napływa, a że mały je co 2-3 godz, to malusio uda mi się odciągnąć:/ po całej nocy jest lepiej, ale jak Adaś zje z jednej piersi bo mu wystarczy po nocy to z drugiej "mega pełnej" odciągnę 60ml.. także u mnie odciąganie nie wchodzi w grę, a już kilku laktatorów próbowałam:/ a przecież 30-40 min nie będę siedziała i "doiła" ;p chyba, że Wy tak długo odciągacie ? nie wiem, może i mam mało mleka, ale wiem, że Adaś się najada, i mu starczy, ładnie przybiera więc się nie martwię;) aha no i zakupiłam gąbkę dla małego do wanienki, Dee jakoś ją wyparzałaś?

Galway pewnie masz rację, co do tego mleka, ja się po prostu zastanawiam coraz częściej nad tym co jem, i wierzę, że to dieta z nas czyni chorych albo zdrowych:)

a co do przechowywania mlesia, to akurat ja wszystkiego próbowałam, torebek, buteleczek, mrożenia, trzymania w lodówce, mieszania, i jednego u mnie jestem pewna, mleko mi nie zmienia smaku jak mrożę w słoiku szklanym, a w lodówce mogę trzymać w zwykłej buteleczce do karmienia :) jak trzymałam 2 tyg mleko w zamrażarce w plastikowej butelce aventu to mleko kisło/zmieniało smak:/ nie wiem, może jakaś dziwna jestem, ale ani nie mogę odciągać ani mrozić hehe bo zaraz się psuje:/
 
Dobry :)
galway- 13 lat ma dziewucha... Na szczęście mamcia ja już wzięła do siebie, bo zaczął mi pokarm zanikać z nerwów...
Młodszej dzisiaj tłumaczyć musiałam, ze dzieciątka nie można zostawiac bez opieki na łóżku czy przewijaku, bo podczas ubierania Juniora musiałam iść do łazienki po wodę i mówię żeby stanęła przy nim i pilnowała żeby się nie sturlal... I zmroziło mnie jak weszła do łazienki za chwilę z moim tel bo dzwonił. Aaaaa!!! trzeslam się cała w środku ale spokojnie wytłumaczyłam ze mógłby spasć itd ze nie można się nawet obrócić a co dopiero zostawiać. Uff...
Digitalis- mi zeszło i to aż nadto. Przed ciąża ważyłam 58-59 a teraz 52... troszkę bym mogła przybrać ale niezbyt dużo... Tak z 2-3kg
 
reklama
TOMMEE TIPPEE TERMOOPAKOWANIE 1SZT SKLEP WARSZAWA (2361395009) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy w to opakowanie wejdą butelki Aventu? Pytam, bo okazja jest, a nie wiem czy kupić. A potrzebuję.
Dziś przeżyłam szok odciągając sobie mleko. Jedna pierś (bardziej lubiana przez Pole) 60ml a druga 110ml!! Szok :-D

butelki aventu bez problemu wchodzą, te mniejsze i te większe i jeszcze zostaje luz ;)
 
Do góry