reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2012

Digitalis, wspolczuje Ci kryzysu laktacyjnego.. NIe poddawaj sie, niech mala ciagnie ile wlezie, a znow poplynie rzeka mleka... Trzymam kciuki!
Mam pytanie do mam bardziej doswiadczonych w odciaganiu mleczka.. Od przyszlego wtorku wracam do pracy na dwa dni w tygodniu, dzis zaczelam odciagac mleczko. Malutko poszlo, wstawilam do lodowki i bede chciala "dopelnic" butelke pozniej. Kiedys cos pisalyscie o temperaturze mleczka, ktore juz odciagniete jest, ze ma byc zgodne z tym "drugim"? czy jak to bylo.. Nie moge sie tego doszukac na forum.. czy moge prosic o porade?
Mam tez drugie pytanko, bede pracowac we wtorki i piatki, czy jesli we wtorek sciagne mleczko w pracy, moze ono pozniej "poczekac" do piatku, kiedy oddam malutka znow do opiekunki? czy to nie za dlugo? oczywiscie bedzie caly czas w lodowce. Z pracy do domu jade ok. godzine, czy jak wyjme mleko z lodowki w pracy i godzine bedzie w temperaturze wyzszej, zanim trafi do lodowki w domu, nic mu sie nie stanie?

Bardzo bede wdzieczna o porady...
ach, jeszcze jedno pytanie mi sie przypomnialo. NIe mam pojecia, ile dziecko zjada w ciagu dnia.. zawsze karmie cycem i nie wiem, ile tego jest po prostu :D

mam buteleczki po 150 ml, ile takich buteleczek powinnam przygotowac? nie bedzie mnie przy malej caly dzien, licze, ze bedzie jadla ok. 4-5 razy.

z gory dziekuje za wszystkie porady i relacje empiryczne :)
 
reklama
Nie jestem doświadczona, ale też zaczęłam odciągać.
Mleko w lodówce może być 48h więc jak ma zjeść je w pt to polecam zamrozić (mrożone może być do 2m).
Ile mleka masz przygotować? To zależy ile Twoja niunia zjada. Pola opróżnia całą butlę 125ml i jej starcza. Nawet końcówkę je "bo leci" a nie dlatego, że jest głodna.

Dziś zaliczyliśmy 2 próbę. Tym razem tatuś karmił. Po karmieniu kiedy powiedziałam "widzisz? wiedziałam, że dasz sobie radę" to zrobił się dwa razy większy (jak paw) i powiedział "to mogę z nią zostawać a ty sobie idź" :-p
 
Dee, gratuluje! Widzisz, faceci tez potrafia :) hihi.
moj tez lubi z naszymi corami zostawac.
A Twoja Pola co ile zjada to 125 ml?
jak myslisz, jesli by jadla z butli caly dzien, to ile by tych 125 ml musiala zjesc?

jejku, mam trojke dzieci, a taka zielona jestem w tym temacie.. po prostu nigdy nie mialam potrzeby odciagac...
 
I zapomniałam napisać. Temperatura mleka "dolewanego" musi być taka jak tego które już stało czyli odciagasz do innego pojemnika i jak już się zmrozi w lodówce to możesz je zmieszać :)
 
Dee fajnie:) dobry mąż ;) u nas tak było przez pierwsze dwa miesiące, że mogłam dużo odciągnąć i zostawić małego z mężem, ale odkąd ustabilizowała mi się laktacja to bardzo malusio odciągam, mleko mam tylko jak małego dostawiam, wtedy czuję jak napływa, a że mały je co 2-3 godz, to malusio uda mi się odciągnąć:/ po całej nocy jest lepiej, ale jak Adaś zje z jednej piersi bo mu wystarczy po nocy to z drugiej "mega pełnej" odciągnę 60ml.. także u mnie odciąganie nie wchodzi w grę, a już kilku laktatorów próbowałam:/ a przecież 30-40 min nie będę siedziała i "doiła" ;p chyba, że Wy tak długo odciągacie ? nie wiem, może i mam mało mleka, ale wiem, że Adaś się najada, i mu starczy, ładnie przybiera więc się nie martwię;) aha no i zakupiłam gąbkę dla małego do wanienki, Dee jakoś ją wyparzałaś?

Galway pewnie masz rację, co do tego mleka, ja się po prostu zastanawiam coraz częściej nad tym co jem, i wierzę, że to dieta z nas czyni chorych albo zdrowych:)

a co do przechowywania mlesia, to akurat ja wszystkiego próbowałam, torebek, buteleczek, mrożenia, trzymania w lodówce, mieszania, i jednego u mnie jestem pewna, mleko mi nie zmienia smaku jak mrożę w słoiku szklanym, a w lodówce mogę trzymać w zwykłej buteleczce do karmienia :) jak trzymałam 2 tyg mleko w zamrażarce w plastikowej butelce aventu to mleko kisło/zmieniało smak:/ nie wiem, może jakaś dziwna jestem, ale ani nie mogę odciągać ani mrozić hehe bo zaraz się psuje:/
 
Dobry :)
galway- 13 lat ma dziewucha... Na szczęście mamcia ja już wzięła do siebie, bo zaczął mi pokarm zanikać z nerwów...
Młodszej dzisiaj tłumaczyć musiałam, ze dzieciątka nie można zostawiac bez opieki na łóżku czy przewijaku, bo podczas ubierania Juniora musiałam iść do łazienki po wodę i mówię żeby stanęła przy nim i pilnowała żeby się nie sturlal... I zmroziło mnie jak weszła do łazienki za chwilę z moim tel bo dzwonił. Aaaaa!!! trzeslam się cała w środku ale spokojnie wytłumaczyłam ze mógłby spasć itd ze nie można się nawet obrócić a co dopiero zostawiać. Uff...
Digitalis- mi zeszło i to aż nadto. Przed ciąża ważyłam 58-59 a teraz 52... troszkę bym mogła przybrać ale niezbyt dużo... Tak z 2-3kg
 
reklama
TOMMEE TIPPEE TERMOOPAKOWANIE 1SZT SKLEP WARSZAWA (2361395009) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy w to opakowanie wejdą butelki Aventu? Pytam, bo okazja jest, a nie wiem czy kupić. A potrzebuję.
Dziś przeżyłam szok odciągając sobie mleko. Jedna pierś (bardziej lubiana przez Pole) 60ml a druga 110ml!! Szok :-D

butelki aventu bez problemu wchodzą, te mniejsze i te większe i jeszcze zostaje luz ;)
 
Do góry