reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Vanilia- ja juz podawalam malej marchewke,ale slabo nam to idzie.Mala dopiero sie uczy po co ta lyzeczka.Dzisiaj zakupilam, jabluszko,jabluszko z dynia,marchewkowa z ryzem, ziemniaki z dynia i ziemniaki ze szpinakiem.
Mam schemat zywienia z nestle i tam napisali ze 5 posilkow po 180ml w tym 4xmleko poczatkowe, 1xzupa przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku(pol lyzeczki na 100ml)10g miesa(bez wywaru)lub ryby.
przecier owocowy lub sok(najlepiej przecierowy nie wiecej niz 150ml.
jesli karmisz piersia to nie wczesniej niz w 5 miesiacu i nie pozniej niz w 6 miesiacu: wprowadzac niewielka ilosc glutenu np kaszke lub kleik.1 raz dziennie na 100ml w przecierze jarzynowym.
tak tam pisza nie wiem co dziewczyny na to.
Isia moze sama ppowieksze narazie dziurke, no i musze kupic lyzeczke silikonowa, bo mam niby miekka ale nie az tak.Wiem ze po pierwszym daniu silikonowa przybierze kolor marchewki no ale moze mala zalapie.
 
reklama
Digitlis, najlepiej spytaj pediatry Waszego, jak dzieć jest alergikiem.. ja się teraz pytałam na szczepieniu, kiedy wprowadzać coś innego niż pierś, to mi powiedziała, że spokojnie, jeszcze czas, niech się zaczną wakacje na dobre;p

a co do przepływu smoczka, to dziewczyny teraz jak podajecie butlę to jakiego smoka używacie? już 2-przepływowego? ja na butli mam ciągle 1, rzadko używam, ale teraz chyba warto zmienić na 2 co?

a może i ja się skuszę na to hula hop? też mam kawalerkę, ale może jakoś się pomieścimy ;p Cyśka dawaj linka!

byliśmy dziś na kontrolnym usg bioderek:) wszystko ok:) mały tak się śmiał jak go miział ortopeda po bioderkach, że hej ;p

no u nas Adaś zakiełkował 5 czerwca prawdopodobnie;p

ja już prawie zdrowa, kurczę na tych domowych sposobach szybciej wychodzę z przeziębienia niż po fervexach gripexach i innych śmieciach;p
 
Suzi- jesli chodzi o smoczki z aventu to 1 jest dobra dla noworodkow i dzieci karmionych piersia.Wiec jesli tak karmisz(podejrzewam ze tak) to ja bym nie zmieniala.
 
Dziewczyny ale to już dajecie dzieciakom słoiczki i kaszki nie czekacie aż skończą ten 4 miesiąc? bo ja bym już chciała ale się boje czy czymś jej nie zaszkodze jak za wczas dam coś innego

Karola mleko jeszcze ciągnie smokiem 1 z Aventu. Myślicie żeby już większy dać?
 
czesc dziewczynki, trudno WAs doczytac, ja prawie w ogole na komp. nie siedze, bo piekna pogoda i korzystamy plażowo-piknikowo :)
zastanawiam sie, jesli chodzi o jedzenie dla Waszych dzieciaczkow, (pytam z czystej ciekawosci), dlaczego dajecie tak wczesnie inne jedzonko??
Moja starsza corcia dostala pierwsze jedzenie, jak skonczyla 5 miesiecy, a z mlodsza czekalam do 6 miesiaca...
ROzumiem, aby dawac od 4 miesiaca, ale wczesniej? Jakos intuicja mi podpowiada, ze to nie za dobrze...
 
suzi86 wakacje wakacjami a mi się macierzyński kończy i wolałabym zacząć wprowadzać pokarmy zanim do pracy wrócę, przynajmniej ten kleik.. nie mówię ze już teraz, bo też tak jak Sencilla uważam że wcześnie temat rozszerzania diety się pojawił
 
Digitalis, musze odszukac to, co kiedys przeczytalam, ze jesli za wczesnie sie rozszerza diete niemowlaka, pozniej ono jest bardzo podatne na alergie... musze odnalezc, bo nie czuje sie na tyle kompetentna, aby wypowiadac sie szczegolowo na ten temat. Ale sama matczyna intuicja mi podpowiada, ze nalezy z tym poczekac..
 
moja zaraz skonczy 4 miesiac(sencila- ponad miesiac roznicy pomiedzy naszymi szkrabami).Ja chcialam zeby przy pierwszym "daniu"byli tesciowie.Bo moja mama juz przy rozszerzaniu diety byla u mojej siostry.No i w weekand byla okazja.Przy karmieniu piersia moze tez bym z tym czekala, choc nie jestem pewna.Ja poprostu tego moment doczekac sie nie moglam.
No a moja Tynusia i tak przez dwa dni wiecej wyplula niz zjadla(moze lacznie przez 2 dni zjadla 1/4 sloiczka,albo nawet mniej).Dzisiaj juz bylo lepiej.
 
hej kochane

Dość szybko wprowadzacie jedzonko ja wprowadze po skonczonym 4rtym,boje się że wcześniej mogłabym małemu zaszkodzić.Przy Nicol stosowałam łyżeczki z Aventu i bardzo je sobie chwale -Wiktorkowi też takie zakupie,mają odpowiedni kształt i nic się z nich nie wylewa.

Kurcze ciekawa jestem tych hulla hop-byłam dziś na siłowni i zapomniałam spytać trenera czy to coś daje.

Co do maty ja też zamówiłam na allegro tą z Tiny LOve-małpia wyspa no i czekam aż przyjdzie mam nadzieje że Wiktorek będzie zadowolony,teraz go kłade na mate Nicol ale rózowa i taka normalna z Canpol więc chciałam lepszą.

Zamówiłam też leżaczek do kąpieli-przyda się na wyjazdy i w domku też -łtwiej mi będzie obojga naraz wykąpać.Tylko leżaczek ze Stanów i ciekawa jestem ile bedzie trwać wysyłka,a skusiłam się bo cena nie była wysoka inne takie same były droższe.

Nicol w domku -dziś pojechalismy do lekaki bo nadal kaszlała -po ostatnim razie jej nie przeszło,no i coś tam słychać przy oskrzelach,zła jestem na ema bo miał mi ją przywieźć do lekarki jak byłam z Wiktorkiem to stwierdził że nie ma potrzeby że podamy syrop i krople do nosa te co ostatnio.Dobrze że dziś poszliśmy wiecej ema nie posłucham tylko jak zawsze swojej intuicji no i w czwartek idziemy do kątroli mam nadzieje że będzie poprawa.Także od jutra wczesne pobudki ,Wiktorek bedzie spał a ja będe siedzieć z Nicol,dziś nawet na dwór nie wyszłyśmy bo gorączkowała.

Byłam z Wiktorkiem na bioderkach -wszystko ok ale jeszcze 3-ci raz lekarz kazał przyjechać 20 lipca więc pojedziemy.

Isia-super że chrzciny udane i wszystko poszło sprawnie -no może problem z ubrankiem no ale było nowe więc ok!!!

Dee-ja też mam taką gąbke ale jej nie stosuje,przy Nicol używałam ale i tak ją trzymałam jak zwykle przy kąpieli i woda do uszek się nie dostawała.Tak to kąpie w małej wanience i go trzymam a czasem w naszej wannie schylam się i go trzymam tylko potem cieżko mi się wstaje bo plecy bolą.

Nic zmykam spać -sorki ze tak ogólnie i w większości o sobie lae oczy mi się kleją i padam!!!lece spać

ps.mama2006-co u Was ,mam nadzieje że wszystko ok!

A no i zapomniałabym-w dzień mamy mój kochany szkrabek po raz pierwszy się tak głośno i mocno śmiał-coś pięknego ale się nacieszyć normalnie nie mogłam!i wczoraj też się tak momencik głośno śmiał-mogłabym całymi dniami tego słuchać:tak:

Dobrej spokojnej nocki.
 
reklama
Vanilia Suzi86 - proszę link KOŁO HULA HOP HOOP SPORTOWE SCHUDNIJ CIĘŻKIE (2349449040) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
tylko bardzo dokładnie trzeba określić kolory bo ja tak trochę nieprecyzyjnie określiłam i dostałam zupełnie inne.Ale nie kolory najważniejsze:)
Dziś wieczorkiem kręciałm 45min (całe M jak miłość) z przerwami na zmianę strony tylko.Rewelka nie ma co:-D


Suzi86 - to Twój Adaśko zakiełkował w dzień naszego ślubu:) byłam już wtedy 2-3tyg w ciąży.

Dziewczyny ja byłam tydzień temu na szczepieniu i pytałam się pediatry o to rozszerzanie diety.I powiedziała że absolutnie nie ma się z czym spieszyć.Że najlepiej wprowadzać nowe jedzonko pomiędzy 5 a 6 miesiącem z naciskiem że bardziej bliżej 6.I I myślę że tak po pełnym skończonym 5-ym miesiącu może zaczniemy coś wprowadzać.Ale się jeszcze zobaczy wyjdzie w praniu:-)...jakoś mnie nigdy nie ciągnęło wcześniejsze wprowadzenie jedzonka.
 
Do góry