reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Hej, Ja mam pytanie odnośnie tego badania genetycznego w 12 tygodniu. Mi gin nic nie mówił, ja nawet nie mam pojęcia na czym polega i w ogóle. Pewnie on tego nie robi, bo chyba by mi powiedział. Patrzyłam to jedyna w okolicy poradnia to, aż dla mnie w Rzeszowie. Jeszcze nie dotrwałam do 12tc, a ja się martwię czy dziecko jest zdrowe, bo nie wiem czy bym podołała i sama nie popadła w jakąś chorobę. Ale żadna z moich znajomych nie miała robionego tego badania, czytałam że jest on zalecany kobietom po 35 roku życia. Sama nie wiem, a koszty widzę są spore. Wszytskie robicie to badanie?

Z każdym dniem martwię się czy damy sobie radę bo kasa idzie wrrr - kocham nasz kraj. Aaaaa tam......

Wszędzie czytałam, że dziewczyny biorą do końca ciąży zastrzyki clexane (mi chce odstawić w 12tc) a ja się boję, żeby tylko nie było źle. Nie wiem kurde, jestem jego drugim przypadkiem takim po poronieniach i widzę, że on za bardzo nie wie co ze mną robić. Jest bardzo dobrym lekarzem i mu ufam, tylko to odstawienie zastrzyków...

A pisałam, że wymioty mi minęły, dziś rano dałam czadu - ale się cieszę :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lady87 niby zalecaja po 35 roku zycia a ja dziecko z wada genetyczna urodzilam w wieku 23 lat i lekarz nic do konca ciazy nie zauwazyl a ja jednak czulam,ze cos jest nie tak.Poszlam do innego doktorka i ten od razu mowi,ze tu cos jest nie tak.I tak w 36 tygodniu na swiat przyszla moja mala coreczka z zD.Teraz robie wszystkie badania.Nie ufam nawet najbardziej przekonujacemu lekarzowi :)
 
Witam wszystkie mamuski
wink2.gif
dolączam sie do was mam nadzieje ze mnie przyjmiecie w poniedzialek bylam u ginka mam na usg napisane 6tydzien i6 dzien termin na 1 marzec 2012 wedle usg ,a wedle ostatniej@ 18,maja mam na 21 luty
wink2.gif
test ciazowy pierwszy robilam 22.06. w prawdopodobnie 10dc bardzo słaba kreska wiec pobieglam na betke u mnie w poznaniu 38zl 22.06 wynik 20,1mlu a 24,06 wynik 55,8mlu wiec przyrost byl
wink2.gif

co do objawów mam wrazliwe ()() czasem zakuje mnie podbrzusze i senna jestem bardzo...

p.s. Jestem Natalia mam jeszcze 23 latka i to byl nasz 3 cykl staran
wink2.gif
a tak wyglada nasza kruszynka ;-)

Zobacz załącznik 372363zycze kazdej wspanialych 9 miesiecy
wink2.gif
 
Lady usg genetyczne to wg mnie jest standardowe badanie, tak samo jak usg połówkowe. W poprzedniej ciąży miałam robione (miałam 26 lat) i wszystkie dziewczyny z forum rówieśniczego też je miały. Może dlatego lekarz Ci o nim nie wspominał, bo uważa to za coś normalnego? Po prostu między 11 a 12 tc można dobrze wykonać pomiary kości nosowej i udowej i przezierności karkowej a potem mogą nie być miarodajne (tak czytałam w poprzedniej ciąży).

Znalazłam opis tego badania, przeczytaj sobie:
http://www.badania-usg.pl/usg-ciazy/usg-genetyczne


Atan witaj i rozgość się :)
 
Ostatnia edycja:
edytka dziekuje za przyjecie mnie ;-) bo pisalam troszke z marcowkami ale kazde usg mnie przybliza do lutowek ;-)

ja sie pytalam o genetyczne mojego lekarza on mowi ze za kazdym razem pacjentka robi ze to rutynowe wazne badania a on nie zaczol o tym mowic bo on takiego badania nie robi mowil ze w szpitalu najczesciej ;-)
 
Ostatnia edycja:
Atan no widzisz, ja miałam @ później o dwa dni, bo 20 maja i termin wychodzi na 27 luty, więc końcówka miesiąca i mam nadzieję, że tym razem nie przenoszę o tydzień, bo chcę razem z dzieckiem urodziny obchodzić - urodziłam się 20 lutego ;) No gdybym miała cc, na co też mam nadzieję, to może i wcześniej będzie - dostanę piękny prezent na urodziny :)
 
Lady, wszystkie badania genetyczne (usg + testy) sa za darmo dopiero dla kobiet od 35 r.z. Ja na Twoim miejscu zrobilabym sobie usg genetyczne.

Atan, witam :)

Musze teraz uciekac do pracy ( a jednak...) Nawet na zwolnieniu nie dadza odpoczac ;)
Musze pozalatwiac najpilniejsze sprawy i mam nadzieje, ze od poniedzialku dadza mi spokoj (he,he, pobozne zyczenie ;))

M85, dziekuje, czuje sie jakby troszke lepiej, choc biegunka od 2 dni nie ustepuje.
 
Ostatnia edycja:
Cześć wszystkim.

U Nas dobrze, rośniemy. Nudności czasem są ale częściej w dzień niż nad ranem. Jogurty dużo mi dają :-) Co do ucha i zęba, czasem mnie jeszcze pobolewają. W poniedziałek będę miała wizytę u dentystki - ostatnio się nie dostałam :wściekła/y: ale na szczęście mnie nie bolało, więc luz...

Co do badania, a dokładnie USG przezierności karkowej - koleżanka mi poleciała fajny i tani gabinet. Dane podałam w odpowiednim dziale :-)

No i straciłam wenę do pisania - zgaga mnie męczy od paru dni... odezwę się później :-)
 
edyta oo to niezla roznica gdy 2 dni pozniej @ a termin na 27 a moj na 21, 6 dni :szok:
a kiedy bylas na usg bo bylam ciekawa co teraz zobacze we wtorek :-)
 
reklama
No właśnie, niezła różnica ;)

Na usg byłam w środę, widziałam bijące serduszko i więcej szczegółów nie było widać, chociaż ja wypatrzyłam chyba jeszcze rączki :))
Lekarz skupił się na tym, czy serce bije i zmierzeniu małego - ma 14 mm co wg lekarza zgadzało się z tygodniami ciąży liczonymi wg @. Więcej na pewno zobaczę za trzy tygodnie, na następnej wizycie.
 
Do góry