reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Flower kciuki zaciśnięte!

laski moje małe je dwa razy w nocy i po 4 jak jadł, to spał 5 godzin :O, wstał, nakarmiłam go - cyc już był mega nabrzmiały, Adaś opoił ale za to teraz dobrą godzinę czuwał aktywnie w łóżeczku, dostał czkawki więc chciałam mu dać jeszcze raz cyca, żeby czkawkę zapić ale ustka zacisnął i nie chciał possać:/ więc męczyła go ta czkawka długo, ciepła pielucha na brzuch nie pomogła to go opatuliłam kocem, też nici:/ w końcu czkawka sama przeszła i mogłam dać małemu smoka, żeby trochę pospał, 10minut ze smokiem a on już śpi, a smok obok niego ;p

zmartwiłam się, że mało przybrał... ale on nie chce długo na cycu siedzieć:/ ssie 15-20minut max, chyba że je po 5 minut i robi sobie przerwy to może siedzieć i godzinę na cycku... a ja czuję, że wyjada, bo piersi robią się puste, jak zje to od razu zasypia:/ na razie czekam do poniedziałku, wtedy go zważymy jeszcze raz i tak co poniedziałek i będziemy wtedy decydować z pediatrą co robić:(
 
reklama
Jak na razie nie ma zadrości i jest fajnie bo właśnie Lena dużo śpi ale zauważam pewne oznaki - jak tylko coś małą się zajmujemy to zaraz Nadia zaczyna występy, tance, zwraca uwage na siebie, nie tak jakoś ze złościa ale tak zupełnie nieświadomie chyba....wczoraj wieczorem połozyłam Lene po karmieniu i zagralismy w trójkę w memo jak zawsze. Szkoda mi jej bo na pewno mimo całej miłosci do siostry odczuje że nagle jest jeszcze ktoś kto tez ma naszą miłość....ale mam nadzieje ze szybko zwycieży bliskość i to że dalej jest kochana.
Jak karmie to zawsze ja wołam, dopytuje o rózne rzeczy, rozmawiam, smyram itd. zobaczymy jak będzie dalej, na razie jest łatwo bo jest w przedszkolu wiec mało widzi tego ile poświęcam uwagi Lenie...
 
Hejka mamunie


Dee_ my zaczeliśmy uzywać smoczka po miesiącu jakoś.I też mamy Aventu bo Pani w aptece polecała.Ja jestem zadowolona.Jakoś nie martwi mnie to że mały zatraci odruch ssania cyca, bo jak narazie ładnie ciągnie mleczko i oby tak zostało.:-)
Dagrab - mój też często jak ma smoka w buzi to jeszcze go rączką przytrzymuje.Mały spryciaż.He he
CHo - nam Pani w aptece powiedziała że te z Aventu to po 6-u miesiącach się wymienia...ale ja pewna nie jestem.chyba jednak za długo.Raczej będę wymieniać częściej.
siwa - też się ostatnio zastanawiałam...i aż mnie dreszcze przeszły jak sobie pomyślałam że jakoś nam to nasze forum skasują czy cuś...nie wiem jak to jest...ooo właśnie doczytałam u geniusi i pewnie ma rację...jaka ulga:-D

Ja jutro mam wizytę u mojego gina tą po 6-tyg i trochę się boję czy wszystko oki.Bo już mi na jakiś czas "krwawienie" ustało i myślałam że już się oczyściło wszystko,a tu od kilku dni znów taki śluz podbarwiony krwią.Nie wiem czy to normalne...martwi mnie to...

Krisowa - normalnie chyba przyciągnełam Cię myślami,bo wczoraj cały wieczór myślałam o Tobie i Adaśku...jak tam sobie radzicie...jak się macie.Trzymam za Was kciuki żeby wszystko ułożyło się jak najlepiej.I dużo dużo zdrówka dla Adasia.


Tak się zastanawiam bo mój mały wczoraj wieczorkiem zrobił dwa razy kupkę koloru zielonego...czy to normalne czy coś mu mogło zaszkodzić???? Zawsze była żółciutka a teraz taka inna...

Mały śpi...ciekawe jak długo bo co jakiś czas jęczy bo mu smok wypadnie...ech...a dopóki mocno nie zaśnie to smoka musi mieć niestety.
 
Dzień Dobry Mamuśki :-)
Ja odrazu mam pytanie- jak karmicie Maleństwa?? Tzn. czy na zmianę przystawiacie raz do jednej raz do drugiej piersi?? Mi położna kazała karmić tak, że w ciągu 3godz ile będzie chciał, to z jednej, a druga niech odpoczywa i kolejne 3godz na drugiej...
Niestety patent z koszulką nie zdał egzaminu w nocy i tak od 24 Sebuś spał ze mną... Ale dzisiaj wytrwam!!! Jakaś taka rozbita jestem trochę, pokłóciłam się z mamcią... Wyskoczyła mi, że jestem zazdrosna o młodszego brata :baffled: i że mam burze hormonów po ciąży itd. A ja jej powiedziałam, że ona przechodzi menopauzę i ja się jej o to nie czepiam... I chyba jej się przykro zrobiło... :-( No ale kurde, ile można!!! Co bym nie powiedziała, to jest: masz burzę hormonów. I całą ciążę tak było i teraz też to mam znosić?? Takie dogadywania???
 
Dziewczyny pomocy, Mała dostała na całym ciele czerwonych plam. Nie mam pojecia co to moze być. Proszku do pranie nie zmieniałam. Chyba swędzi ja to bo cały czas drapie sie po buzi i jest niespokojna. Do lekarza idziemy dopiero na 17.30 i tez nie wiem czy mnie przyjmie. Moze to alegria na MM bo czytałam obiawy to i biegunke miałysmy ostatnio i wzdecia. Sama juz nie wiem.
 
Blair spróbuj może wcześniej do tego lekarza, jak podasz objawy to myślę, że powinien Was przyjąć, przecież to małe dzieciątko, to zawsze przyjmują jak się coś dzieje.. zadzwoń do przychodni i powiedz co sie dzieje, to moze wizytę przyspieszą :)

Olcia
ja karmię na zmianę, raz jedną i przy następnym karmieniu drugą.. zauważyłam, że najlepiej sprawdza mi się herbatka na laktację z HIPPa, bo jak ją odstawiłam parę dni temu to miałam bardzo mało mleka, tak że mały przy jednym karmieniu na obu cycach wisiał, a od wczoraj ją piję na nowo, i mleka jest zauważalnie więcej.. ciekawe..

u mnie ciągle pada deszcz:/ brzydko na dworze, ehh kiedy wiosna przybędzie.. :)

Cyśka
, ja mam jeszcze lepiej, bo mi krwawienie już prawie całkiem zanikło, a u mnie niecałe 3 tyg minęły... teraz sam ten śluz lekko żółtawy mam:/ ale jak byłam na zdjęciu ostatniego szwa o mówiła, że jest ok, usg mi zrobiła i też, że macica się ładnie obkurcza, więc chyba nie muszę się martwić ;p
 
Ostatnia edycja:
Suzi dzwoniłam i wcześniej nie ma możliwości nawet dodatkowo. dopiero koło 17.30 mam przyjechać i porozmawiać lekarzem czy nas przyjmie. Tak mi jej szkoda, cały dzień taka płaczliwa dopiero teraz zasnęła.
 
Mi m kupił w aptece herbatkę na laktację Herbapolu ale piję ją dopiero dwa dni także zobaczymy.

Blair_ wydaje mi się że może to być jakaś reakcja alergiczna.Może coś zjadłaś??? Ja bym chyba też wcześniej do tego lekarza poszła.
A odnośnie szczepionek to ja też się zastanawiam jakie.We wtorek idziemy na szczepienie.Ja sobie dokładnie zapamiętałam to co kiedyś napisała Krisowa, że szczepionka na pneumokoki dla wcześniaków jest darmowa i wcześniakom nie można niestety robić tych "darmowych" szczepień bo to podobno ma zły wpływ na układ immunologiczny.Jeśli to prawda to wyboru nie mam bo mały jest wcześniakiem. Także już ja się dokładnie o wszystko dopytam.
Najgorsze jest to że ja sie wogóle na tych szczepionkach nie znam.Nie wiem czym się różnią te 5w1 od tych 6w1.Które lepsze i czy robić na pneumokoki i rotawirusy.Pojęcia nie mam.:-(
 
ehh to nie wiem co tu można zrobić:( pozostaje czekać, dobrze, że zasnęła, do 17 jakoś zleci i pójdziecie..

my musimy małemu tyłeczek smarować tribiotikiem, bo ma takie bolące czerwone wypustki przy odbycie, i chyba go to bardzo drażni przy robieniu kupki, bo płacze wtedy bardzo:/ ehh oby mu przeszło po tym ;) no to zaczęły się rozterki, troski i zamartwiania, żeby tylko nieba przychylić naszym małym istotkom ;p

Cyśka ja też zielonawa jestem co do szczepień, ale pediatra nam mówiła, żebyśmy my się ze szczepieniami nie spieszyli, mój mały niby nie jest wcześniakiem, ale 2 tyg za wcześnie się urodził, i mówiła że musi nadrobić te 2 tyg.. więc żebyśmy się nie spieszyli.. a co do rodzaju szczepionek, to my póki co zamierzamy szczepić standardowo, czyli same obowiązkowe, a co do reszty to pogadam z pediatrą naszą czy nam zaleci..


ja mam jeszcze pytanko, czy któraś zaopatrzyła swoje dziecię w tą poduszkę klin?
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej kochane:)

Rany ale się za Wami steskniłam!!!!
Dzięki śliczne wszystkim za miłe słowa i gratulacje!!!
Dziś wyszliśmyz Wiktorkiem do domku,obyło się bez żółtaczki także super!!!

Wieczorkiem jak dzieci już będą spać to troszke podczytam zapewne wszystkiego nie będe w stanie.

Krótko mówiać -Wiktorek jest bardzo grzeczny jestem w ciężkim szoku bo totalne przeciwieństwo Nicol,tylko śpi i je przekochany.
Jak sie urodził to miał wage 4160 a dziś w dniu wypisu ma 3900także niewielki spadek.za tydzień w wtorek mamy isc do kontroli .

Nic zmykam zaraz Nicol wróci z przedszkola i będzie mieć super niespodzianke-braciszka a mąż dziś też dostał cudowny prezent urodzinowy -Syneczka!!!
 
Do góry