reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

Witam,

Mam na imię Iwona i też tak jak Wy mam termin na luty. Już jestem po usg genetycznym z dzidzią naszczęście wszystko w porządku :)
To jest moja druga ciąża mam syna 12 letniego więc jest spora przerwa w powrocie do pieluch.
Na razie nie wiem jeszcze kto urzęduje w moim brzuszku - ale tak jakoś czuje że będzie drugi syn :)
 
reklama
Jane ja myślę, ze to chodzi o to, że książkowo dochodzi do owulacji w 14 dniu cyklu i wszystkie normy są dostosowane do tego terminu, a u mnie na pewno było wcześniej. Dlatego synek jest większy niż normy na skończony 12 tydzień w którym byłam na USG genetycznym. Lekarz powiedział, że ciąża jest starsza ze względu na wcześniejszą owulację i wszystkie pomiary jakie zrobił łącznie z główką ewidentnie wskazywały na końcówkę 13 tygodnia. Po wpisaniu wszystkich wymiarów do komputera nowa data porodu wyskoczyła 12.02.2014 co daje dzisiejszy wiek ciąży ;-)


Inka witaj :-)
 
katia to wiem, że przewidują owulkę na 14 dc standardowo i jeżeli miałaś owulkę wcześniej to się zgodzę, że synek jest starszy ale jak to możliwe, że według ostatniej miesiączki jesteś w 12 tygodniu a synek ma 13 tygodni? Trochę to nielogiczne...o to mi chodzi... bo ja już nie kumam tych obliczeń... myślałam, że się tego nauczyłam ale teraz już całkiem się pogubiłam:-p
 
Jane-ja też nie bardzo rozumiem o co pytasz:)))
No skoro owulacja była wcześniej- do zapłodnienia doszło wcześniej to i dziecko jest wcześniejsze czyli starsze;))):-)
-kasieczek- ja w 12 tygodniu byłam to powiedziała mi , że na 99% dziewuszka i wczoraj potwierdziła:):tak:
 
kurcze dziewczyny mam taka brzydka cere ze szok,ciagle wypryski,jeden zniknie pojawiają się 3 następne,no i te wlosy,ciagle tłuste
w poprzedniej ciąży tak nie miałam,cera super,smopoczucie tez a teraz porazka


nic ale walcze dalej ,zrobiłam peeling i teraz siedze z maseczka
 
paola chodzi mi to, że jak się liczy wiek ciąży z OM to zawsze jest większy niż wiek dziecka a u kati jest na odwrót i ja już nie wiem czy ja coś źle rozumiem...bo jeżeli nawet dziecko jest starsze to wtedy by wynikało, że wiek ciąży z OM też powinien być większy a katia pisze, że jest mniejszy.... niech mi jakieś mamuśki doświadczone to wytłumaczą :)

sylwia mi czoło też wysypało i mnie szlag jasny trafia... dobrze, że mam grzywkę i nie widać:-p
 
No tak ale z OM Ci się nie zwiększy bo data to data i nie zmieni się na wcześniejszą a np. OM 01.01.2013 - owulacja książkowo 14.01.2013 a Katia miała np. 07.01.2013 czyli wg. OM się nie zmieni ale rozmiar dziecka będzie o tydzień wyższe;))nie wiem czy ja dobrze rozumiem Twoje wątpliwości;)))
 
katia gratuluje Syneczka :D ( powiem Ci że ja w pierwszej ciąży jak sie dowiedzialam że będzie syn to nie umiałam opanować sie ze szczęścia .. bardzo chciałam aby był syn ;-)) teraz za to jest mi to obojętne .. fajnie jak bedzie 2 syneczek bo starszy sie bedzie cieszył na brata .. a dziewczynka to juz bym miała parkę :-):-)

Beti ja również mam wizytę w piątek .. miałam mieć dwie wizyty w poniedziałek ale jedna mi sie przesuneła :-D
Własnie w piątek ide do nowej gin .. a w pon jade na usg 3d mam nadzieje że u mnie jak i u Was wszystko bedzie okej z naszymi bąbelkami ;-)

Witam nowe Mamusie ;);)
 
jane ale sie zamotalas:) nei weim czego nie rozumiesz:) a tak poza tym to wiek ciazy mozna liczyc na dwa sposoby, od OM albo od owu (zwlaszcza przy dlugich cyklach albo krotkich wlasnie). katia z OM dalej ma ten 13 tydzien ale z owu i usg wychodzi, ze dzidzia jest troszke wieksza i dlatego suwaczek poszedl w przod.

sylwia78 walcz z pryszczami:) moze sie jeszcze to odmienic bo ja tak mialam w pierwszej ciazy, najpierw syfy i tluste wlosy a poznije jak reka odjal:)

hai a na ktora amsz? ja na 11:15
 
reklama
witam dziewczyny, dawno się nie odzywałam, ale jakaś deprecha mnie łapnęła i jeszcze się pokłóciłam z moim masakra, pół tygodnia ryczałam dzień w dzień i nic mi się nie chciało robić.
w końcu nie dałam radę zrobić tych genetycznych, skoro na normalnym usg nie było wskazań to mam nadzieję, że będzie dobrze, odnośnie krwiaka, to póki co czuję się dobrze i nie mam żadnych objawów żeby coś się działo, mam nadzieję że będzie w porządku
ja następną wizytę mam 27 sierpnia, kurczę odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży to odliczam czas pod względem wizyty u gina
witam nowe mamuśki, fajnie że nasze grono rozrasta się!
odnośnie smaków, to ja mam różne w zależności od dnia, ale nie mam tak,żeby na coś mnie mdliło, czasami chcę słodkie, czasami słone
pogoda się uspokoiła, i można juz oddychać i na dwór wychodzić, także korzystam i w wolnym czasie spaceruje
życzę miłego dnia
 
Do góry