reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

dziewczyny niekoniecznie za darmo bo jak lekarz nie ma umowy z NFZ to nie wiem czy może refundowane skierowanie wystawiać... tak samo jest z lekami. Jak nie ma umowy to leki są 100% płatne... ale pewności nie mam...
 
reklama
tak glukoze teraz mam robic wszystkie te badania ktore wyzej wypisałam mam zrobic do nastepnej wizyty czyli do 11 lipca :-) wiesz mysle ze lekarz wie co robi zlecajac mi te badanie teraz ... a zreszta w moim przypadku trzeba dmuchac na zimne ...
 
Monila to bardzo dobrze że masz teraz taką super opiekę .. i że dmuchacie na zimne :-) ja też mam nadzieje że w tej ciązy bede miała lepszą opiekę niż w pierwszej !! miałam takiego "super" lekarza który lekcewazył moje bóle mimo że chodziałam prywatnie ..co 2 tyg bo mnie tak bolało ..jak trafiłam do szpitala to odrazu na podczymanie .. jak mnie dorwał ordynator to powiedział tylko że musze wytrzymać chociaż 100 dni.. nie dało rady
 
Co do balsamów ja kupilam w Rossmannie z ich serii Babydream fur Mama:

DSC04343.JPG


Co ciekawe na stronce od jane ma super opinię!
Nie miałam pojęcia ze on taki dobry.

"Co tu można napisać, ładny skład, bez olei mineralnych, bez parabenów (jak widać da się). Spora ilość składników pochodzenia naturalnego. I genialna cena."

Zapłaciłam jakieś 15 zł. Myślałam ze później sobie kupię coś lepszego, a tymczasem po lekturze, chyba raczej dokupię sobie olejek do ciała z tej samej serii :-)
aha i jest na nim napisane "wcierać od pierwszego miesiąca ciąży w skórę brzucha, piersi, ud i pośladków. Używać 2-3 razy dziennie, do 3 miesięcy po porodzie."

Jak komuś umknęło to jeszcze raz wklejam link od jane:

Sroka o.... czyli zapiski podwojonej: Kosmetyki na rozstępy
 
Jeśli chodzi o płyn do higieny intymnej to używam Lactacyd i jestem zadowolona:)
kremu przeciw rozstępom jeszcze nei używam ale się już przymierzam...link ise napewno przyda:)

A co do badań..ja będę robić dopiero po 10 lipca wszystkie badania, niewiem dlaczego lekarz teraz nie kazał mi robić.
Niewiem nawet co to sa te badania prenatalne więc się nie wypowiadam :p:p a może ktoś mi streści temat??
 
Dziewczynki, ja zadnego płynu nie używam, podobnie jak Kasoku - mam problemy z zapaleniami, więc woda, lub biały jeleń! Tylko..

No to bede polowac na ten rossmanowski balsam, siostra i polecała oliwke w żelu johnson'sbaby, ani jednego rozstępa nie miała, i bardzo jest wydajna!

Ja też chodze prov i za badania wszytskie płace, ale uwazam iz laboratorium w którym robie badania jest naprawde dobre!
 
my wesele mamy w sierpniu ale chyba przez aspekt finansowy nie damy rady iść się pobawić :-( Niestety sierpień to jeden z najdroższych miesięcy w roku bo aż 6 dzieciaków z naszej rodzinki ma urodziny w tym mój synek brat i chrześnica tak więc wydatków full.
Ja na szczęście rozstępów na brzuch po pierwszej ciąży nie mam ale za to na piersiach tak:-:)-( właśnie się wybieram do rossmana bo jakiś kremik bo nie dość że piersi bolą jak diabli to jeszcze mega zaczynają swędzieć jedyny plus że zrobiły się duże ;-)
a co do badań ja chodzę na nfz za darmo i bardzo szybko i bezboleśnie pobierają krew byłam też tydzień temu prywatnie zrobić Tsh to siniaka mam do tej pory ale to pewnie też zależy od Pani, która pobiera.

Wizytę mam w środę usg raczej nie będę teraz miała o ile dobrze zrozumiałam moją gin to pierwsze usg będzie dopiero między 11-13 tyg, a do tej pory chyba zwariuje

Też używam płyny Lactacyd powiem że kupiłam go dopiero pierwszy raz ale naprawdę jestem z niego zadowolona ;-)
Dziś idę na imieniny do dziadka będzie trochę rodzinki więc chyba czas najwyższy się pochwalić jestem ciekawa reakcji i ich min :-) jeszcze babci muszę powiedzieć ale wiem że ta nie będzie zadowolona i zaraz będzie gadać ( uważa że różnica między dziećmi powinna być min. 10 lat:-D) tak więc na razie nic nie mówię ;-)
Któraś pisała o kłuciu w dole brzucha (przepraszam nie pamiętam która bo tyle naskrobałyście że ciężko wszystko zapamiętać ) mnie też przy ostrzejszych ruchach tak kuję dziś rano jak podniosłam się z łóżka to od razu na kolana padałam taki mnie ból złapał. Niby trwa to chwilkę ale jest dosyć ostry. Lecę do tego rossmana bo jeszcze muszę prezent dla dziadka ogarnąć :-) miłego dnia dziewczyny :-)
 
reklama
Cześć Dziewczyny, ale się rozpisałyście - nadrobię lekturę wieczorem ;-)

W weekend nie zaglądałam tutaj bo byłam poza domem, byczyłam sie na rowerku wodnym i zażywałam świeżego powietrza.
Niestety dwa dni umierałam na ból głowy i drugiego dnia tak bolało, ze aż płakałam z bólu więc wzięłam apap, bo nie dawałam rady. Mam nadzieję, ze fasolce nic nie będzie...

Dzisiaj idę też do lekarki rodzinnej bo gardło ciągle boli już od tygodnia i nic nie pomaga....Denerwuję się, żeby coś złego z dzidziusiem się nie stało....Bo teraz jest dla niego najważniejszy czas:(

Widziałam, że pisałyście o kremach na rozstępy, ja też ostatnio w rossmanie poszukiwałam czegoś odpowiedniego, jednak na razie korzystam ze zwykłego balsamu. W pierwszej ciąży balsamowałam się codziennie zwykłym balsamem nawilżającym (chyba to była Ziaja) i nie mam żadnych rozstępów ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry