reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

Witam i ja tradycyjnie z łózka :-D

Magdzik ja zamawiam pościele z alegro :) Jeszcze mi się nie zdarzyło narzekać :) no chyba że wiadomo zależy Ci na niskiej cenie więc może jakoś być beznadziejna, Ja jestem zadowolona :)

Katia no to fajniutki dzień Ci sie zapowiada :)

Monila tak właśnie też się zastanawiam nad czymś procentowym dla męża ;-) ojj bułeczka maślana pychota! :)

Ja to chyba będę dzisiaj miała leniwy dzień, kuzyn z kuzynką odwiedzą mnie na kawce a później cos na obiadek trzeba wymyślić - Monila, Katia co tam dzisiaj robicie na obiad?
 
reklama
Sylwus ja dzis robie zurek :-) mmmm az mi slinka cieknie jak o nim mysle :-p

ja dzis tez mam dzien lenistwa:-p hah i musze sie psychicznie przygotowac na jutrzejsza poranna wizyte u dentysty ... dobrze ze ta wizyta z samego rana bo jakby była poznije to pewnie bym nie poszła :-p a w sorde wieczorem prenatalne ojjj intensywne te 2 dni dla mnie beda :-p jutro ejszcze kuzynka chce przyjchac z rana ... a ja po dentyscie chyba bede nie do zycia ... zobaczymy
 
Hej noc miałam do du*y jak mały zaczął koncert ok 2 w nocy tak udało mu się usnać po 4:-(tak wiec dopiero co gały otworzyliśmy próbuje się do przychodni dodzwonić ale najpierw było zajęte a teraz wyłączyli tel :-[
Kari u nas to też jest kaszel alergiczny/asmatyczny tylko u nas przy atakach mały dostaje sterydy najgorsze to że dokładnie nie wiemy na co jest uczulony bo testy miał robione 2 razy ale ze względu na wiek są niemiarodajne i trzeba je powtórzyć
ja planuje kupić huste ew nosidło ale wolałabym huste to jest bardzo praktyczne jak trzeba wyjśc na chwile z maluchem do sklepu bo w tych osiedlowych to nie ma szans wjechać wozkiem dwa ja woże kacpra autobusem do przedszkola a rano jest tłok i z wózkiem na pewno nie wejde

eh miałam dziś schab upiec i zjeśc z sosem chrzanowym ale nie będe już małegdo po sklepach ciągać bo ludzie mnie wzrokiem zabija przez ten jego kaszel

lece na śniadanie ;-)
 
hej

dzięki dziewczyny za troske czuje się dobrze :-D na razie się nie powtórzyło zasłabniecie ale jeszcze w rosmanie nie byłam hehe:-D

Kuba dziś wreszcie w przedszkolu jak zobaczył go jego przyjaciel to aż się biedny popłakał ze szczęścia chyba Pani dziś szczęśliwa nie będzie jak tych dwóch się spotkało:-D

no do roboty trzeba się zabrać wreszcie :baffled:
miłego dnia
 
Magdzik,
No własnie ja o tej chuście myślę pod kątem starszaków.
wózkiem do szkoły nie wjadę bo są schody....

Z drugiej strony mama mi odradza, że nie będe używac no i niektóre negatywne opinie te mnie zniechęcają.. Sama nie wiem...
Natasza kiedy dostaje singular (od stycznia do końca lutego) to zazwyczaj jest ok. ale teraz znowu szukam alergologa sensownego i to na NFZ koniecznie.
A uwierzcie mi że posprawdzałam już w życiu wielu znich i czesto byłam rozczarowana,nawet prywatnych.

Pyszny i szybki przepis na schabik Wam podam...
Kotleciki ubijamy i doprawiamy ( sól, pieprz, papryka słodka) i na min godzinę do lodówki.
Smażymy a potem zdejmujemy z patelni na którą wlewamy śmietanę 18% i kostkę bulionową, zasmażamy.
Aby schabik był miekki mozna go wrzucić do garnka z tym śmietanowym sosikiem i chwilę pogotować na b małym ogniu.
Naprawdę pychotka :)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny ja proponuję odwiedzić pulmonologa a nie alergologa . U nas tez był taki problem Kuba przez pierwsze 2 lata non stop miał zapalenia oskrzeli zapalenia płuc kaszel niewiadomego pochodzenia itp. itd... i cały czas był pod opieką alergologa wreszcie poszłam do pulmonologa przez 2 lata przyjmował sinuliar i flixitide wziewnie i teraz nie mam już zupełnie problemu. okazało się że były to początki astmy która narodziła się przez źle leczona alergie pokarmową przeszło we wziewna a potem to już astma.
 
Grzechotka!
Ja teraz na koniec października mam pulmonologa.
A zestaw flixo i singulair też chronił Natkę zawsze :)
Tyle że nasz alergolog dośc szybko zawsze schodził z leków żeby dziecko jak najcxęściej było "czyste". Problem polegał na ym, że wizyta była raz na 3 msce i jak coś się działo to zwykli pediatrzy średnio dawali radę ...
 
no wiesz co ten mój pulmonolog właśnie mówił że przy tych lekach ważna jest ciągłość bo w ten sposób uodparniają się płuca i oskrzela nam to w zestawieniu jeszcze z lekami antyalergicznymi bardzo pomogło
 
Grzechotka ja chyba skorzystam z twoich rad bo naprawde znaleźć dobregoalergologa to cud u nas jest tak że mały nigdy nie miał zapalenia oskrzeli czy płuc ale ja zawsze na poczatku kaszlu właczałam pulmicort no i u nas dodatkowo ten kaszel nasila refluks :-(

Edit u nas tez singular pomaga ;-) do tego pulmicort ew berodual no a w konieczności ventolin
 
Ostatnia edycja:
reklama
no wiesz co ten mój pulmonolog właśnie mówił że przy tych lekach ważna jest ciągłość bo w ten sposób uodparniają się płuca i oskrzela nam to w zestawieniu jeszcze z lekami antyalergicznymi bardzo pomogło
I to jest najgorsze, że co lekarz to opinia a Ty Matko Polko będź mądra... ech...
A jaką dawkę flixo dostawaliście?
My taką podtrzymująą to 50 dwa razy dziennie.
 
Do góry