reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

reklama
poważnie
medeor to prywatny szpital ale robią też porody na NFZ oczywiście liczba miejsc bardzo ograniczona, tak więc żeby się tam dostać trzeba około 30 tyg iść na pierwszy casting badania rozmowy itp. potem co jakiś czas cie sprawdzają czy wszystko ok jak stwierdzą że nadajesz się to zapiszą cie na listę na wyznaczony dla ciebie termin ale problem pojawia się gdy nie wbijasz się w termin np. zaczniesz rodzic tydzień wcześniej no i klops bo oni maja wszystko ustawione co do pacjętki, a maja jeszcze swoje prywatne które mogą wpaść kiedy chcą.
No przynajmniej jak mi koleżanka opowiadała to właśnie tak to wyglądało. Dzwoniłam też do Medeoru i pielęgniarka mi potwierdziła sytuację.
 
Tak, wiem, ze tam jest ta rozmowa kwalifikacyjna. Co do powikłań to dzieci i tak są przewożone do Matki Polki ze wszystkich szpitali. No ale raczej będę rodzić w Madurowiczu. Chociaż tam tych położnych się boję a'la lata 80 :no:
 
Wow grzechotka jestem w szoku czyli co jak zaczne rodzic w innym terminie niz szpital mi zaproponuje to dupa trzeba szukac innego?
Keri ja planowalam rodzic bez znieczulenia ale nie dalam rady ze wzgledy na przedluzaja y sie porod i w sumie lekarze sami zaproponowali zzo teraz jesli bede w stanie tez postaram sie bez sprobowac ale jak bedzie to zbyt dlugo trwalo to nie mam zamiaru sie meczyc ale denerwuje mnie jak niektore znajome wmawiaja ze jak kobieta rodzi ze znieczuleniem to nie wie co to prawdziwy porod itd a moim zdaniem jesli mam mozliwosc mniej cierpiec to dlaczego mam nie skorzystac ?

Mam pytanie dostalam dzis maila ze moj syn na tych tragach wygral lizaki z witaminami i tak sie zastanawiam czy mu je dawac? Bo jakos tak te suplementy witaminowe dla dzieci do mnie nie przemawiaja wole dac malemu jakis owoc
 
oooo matko :szok: no to faktycznie lepiej rodzic gdzie indziej bo jak tak trafi ci sie ze maluszek bedzie chciał wyjsc wcześniej na świat to co wtedy ?? nie przyjmna cie ...
 
W Medeorze super jest rodzić jeśli ma się planowaną cesarkę ze względów medycznych - np. ułożenie pośladkowe. Wtedy wiesz kiedy nastąpi poród i raczej komplikacji być nie powinno.

Myślę, ze wyląduję w tym państwowym szpitalu.

Magdzik nawet nie będę komentować zdania tych znajomych o "prawdziwym" porodzie bo mi noż w kieszeni się otwiera jak słyszę coś takiego.
 
Aleeee sie rozpisałyście!!!! :tak:

Witam nową mamusię :)

Verita no to masz trochę roboty ale bym zjadła taki domowy tort :)

Marta mnie też te nogi czasem kręcą tak jak Katia napisała najczęściej jest to związane ze zmianą pogody

Monila wiesz że mi tez takie pomyłki się zdarzaja? teraz to chyba częsciej niz wczesniej, jadę do sklepu z zamierzonym celem, nakupuje czego innego a wdomu mi sie przypomina :zawstydzona/y:

Małkus ja często o tym myślę czy dam radę, ile wytrzymam wstawając co chwile w nocy, ale nie ja pierwsza nie ostatnia, damy radę :) Ale fajniutko że kolejna dziewczynka u nas będzie :)

Kari ZZO czyli znieczulenie do kręgosłupa tak, maaaasakryczne uczucie ale chyba w czasie porodu juz o tym się nie myśli, niech robią co chcą byle dziecku nic się nie stało.

Grzechotka Jeeestem w szoku!!!! rozmowy , wywiady co to ma być.... I jeszcze to czy się urodzi równiutko w wyznaczonym terminie, pierwszy raz słysze o takim szpitalu :szok: No ale rozumiem że to prywatny szpital?

A ja dalej nos zapchany, kiedy te przeziębienie minie, a u nas ciągle trąbią żeby szczepić się przeciwko grypie...
 
Sylwia9 to jest prywatna klinika, która ma podpisany kontrakt z NFZ. To nie jest tak, że jak mam termin na 12.02 to już 14.02 nie mogę urodzić :laugh2: Tam od dnia wyznaczonego terminu (albo i wcześniej) chodzi się co dwa dni na KTG i tam widać czy poród jeszcze daleko czy zbliża się wielkimi krokami, więc można mniej więcej sobie oszacować kiedy nastąpi poród i ile kobiet będzie rodzić.
Jeśli się okaże, że nie ma miejsca na porodówce, to jedzie się do innego szpitala. Ale tak jest też w państwowym szpitalu. Jeśli miejsc brak odsyłają na inną porodówkę.

No ale ja raczej będę rodzić w tym państwowym.
 
U nas w mieście nawet nie ma szpitali prywatnych, więc dużego wyboru nie mam bo tak na prawdę tylko w dwóch szpitalach jest porodówka, no ale ja juz wiem w którym będe rodziła, ale najbardziej śmiesza mnie te wywiady no bo co Oni tak na prawde się na nich wypytują chyba to co w państwowym co??
 
reklama
Ja was podziwiam ze bez znieczulenia będziecie rodzic. Mi wystarczył pierwszy poród bez niczego powiedziałam sobie nigdy wiecej. Teraz zażądałam cc i przy tej malutkiej tez już powiedziałam ze chce cc. Bez bólu do siebie po paru godzinach wróciłam tylko trzeba pamiętać żeby nie dźwigać za dużo. A przy pierwszym porodzie w pl przez 3 miesiące nie moglam dojść do siebie. Zszywane krocze ani usiasc ani sie załatwić. Długo jeszcze czułam te szwy kilka lat....
 
Do góry