reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny!
Ja już wariuję. Czytam i czytam o ciąży. Jeśli możecie mi powiedzieć jak liczyć ciążę ciążę tygodniach? Wg bety wychodzi mi 3 tydzień, ale wg ostatniej miesiączki 5tydzien. Czy ja już jestem w drugim miesiącu? 😁

Pewnie jestem jedyna z tak głupimi pytaniami, ale to moja pierwsza ciąża a od internetu głową mi pęka 🤭
nie patrz na betę a na USG i tak miarodajne jest wyznaczenie w 12 tc na pierwszych prenatalnych . Lekarze zawsze liczą skończone tygodnie więc jak jesteś w 5+1 to dla nich jesteś w 5 tygodniu , aplikacje przeważnie podają już 6 tydzień ale go zaczynasz dopiero .
 
Jak sobie radzisz z niecierpliwością? Ja cały czas czytam, myślę, nawet myślę żeby iść teraz i za 2 tygodnie 🤦‍♀️
ja mam totalny chill w tej ciąży 🙈 czasem to sobie muszę dopiero przypomnieć „o matko ja jestem w ciąży przecież” bo zapominam o tym 🙈🤣 ale to może dlatego, że to moja druga ciąża ☺️ jeśli czujesz taką potrzebę to idź! Idź i teraz i idź za dwa tygodnie! Myśl i czytaj ile chcesz..to Twoja pierwsza ciąża, ciesz się nią 🥰
 
nie patrz na betę a na USG i tak miarodajne jest wyznaczenie w 12 tc na pierwszych prenatalnych . Lekarze zawsze liczą skończone tygodnie więc jak jesteś w 5+1 to dla nich jesteś w 5 tygodniu , aplikacje przeważnie podają już 6 tydzień ale go zaczynasz dopiero .
Dziękuję bardzo😊
 
ja mam totalny chill w tej ciąży 🙈 czasem to sobie muszę dopiero przypomnieć „o matko ja jestem w ciąży przecież” bo zapominam o tym 🙈🤣 ale to może dlatego, że to moja druga ciąża ☺️ jeśli czujesz taką potrzebę to idź! Idź i teraz i idź za dwa tygodnie! Myśl i czytaj ile chcesz..to Twoja pierwsza ciąża, ciesz się nią 🥰
Zazdroszczę, ja już nie mogę się doczekać serduszka 🤭
 
ja mam totalny chill w tej ciąży 🙈 czasem to sobie muszę dopiero przypomnieć „o matko ja jestem w ciąży przecież” bo zapominam o tym 🙈🤣 ale to może dlatego, że to moja druga ciąża ☺️ jeśli czujesz taką potrzebę to idź! Idź i teraz i idź za dwa tygodnie! Myśl i czytaj ile chcesz..to Twoja pierwsza ciąża, ciesz się nią 🥰
to mi właśnie na odwrót , z każdą kolejna ciąża bardziej odwala na jej punkcie 🙈 z pierwszą to nawet badań prenatalnych nie zrobiłam , tylko polówkowe i to dla ładnych zdjęć 4d 🤣
 
Jak sobie radzisz z niecierpliwością? Ja cały czas czytam, myślę, nawet myślę żeby iść teraz i za 2 tygodnie 🤦‍♀️

Jak sobie radzisz z niecierpliwością? Ja cały czas czytam, myślę, nawet myślę żeby iść teraz i za 2 tygodnie 🤦‍♀️
W pierwszej ciąży miałam identycznie, chodziłam non stop. No i widzisz, raz był tylko pęcherzyk, raz był zarodek bez serdeuszka- ile stresu miałam przez te za wczesne wizyty i się schizowalam, że ciąża bezzarodkowa, później że nie będzie serca itp.
Teraz wolę iść później, ale żeby się wszystkiego dowiedzieć dokładnie za jednym razem i mieć pewność, że dzidzia ma wszystko na swoim miejscu 🤣
 
Hej dziewczyny i ja się przywitam, bo dodaje komentarze a oficjalnie mnie tu nie ma jeszcze 😅 mam 32 lata i dwoje dzieci na pokładzie 4 i 6 lat. U mnie termin między 3 a 6 lutym wychodzi. Z niecierpliwością czekam już na usg, ale wiem, że to jeszcze za wcześnie ☺️mogę się wypowiedzieć o małej różnicy wieku, b między moimi dziećmi jest 21 mies. Po urodzeniu drugiego dziecka przez jakieś dwa lata uważałam, że to była fatalna decyzja 3.5 roku w domu z 2 maluchów,byłam strasznie zmęczona 🤣teraz, gdy mają juz 4 i 6 lat i super razem współpracują, uwazam, że to było dobre posunięcie. Są już duzi, coraz bardziej samodzielni i zamarzyło nam się kolejne, już pewnie ostatnie maleństwo. Pozdrawiam Was wszystkie 😍🥰
 
Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi badaniami prenatalnymi? Wid,e, że o nich piszecie...ja nigdy takich nie miałam, czy to jest teraz jakiś standard?
 
reklama
Hej dziewczyny i ja się przywitam, bo dodaje komentarze a oficjalnie mnie tu nie ma jeszcze 😅 mam 32 lata i dwoje dzieci na pokładzie 4 i 6 lat. U mnie termin między 3 a 6 lutym wychodzi. Z niecierpliwością czekam już na usg, ale wiem, że to jeszcze za wcześnie ☺️mogę się wypowiedzieć o małej różnicy wieku, b między moimi dziećmi jest 21 mies. Po urodzeniu drugiego dziecka przez jakieś dwa lata uważałam, że to była fatalna decyzja 3.5 roku w domu z 2 maluchów,byłam strasznie zmęczona 🤣teraz, gdy mają juz 4 i 6 lat i super razem współpracują, uwazam, że to było dobre posunięcie. Są już duzi, coraz bardziej samodzielni i zamarzyło nam się kolejne, już pewnie ostatnie maleństwo. Pozdrawiam Was wszystkie 😍🥰
Zawsze podziwiam kobiety, które tyle czasu są z dziećmi w domu 😃 szacun!
Ja uciekłam do pracy jak tylko Lena się zaadaptowała w żłobku, miała 8 miesięcy. Teraz cały czas pracuje i pewnie będę tak do 7 miesiąca i pozniej znów ta straszna przerwa od rzeczywistości... 🙈 Nienawidzę tego, ale kocham być mamą więc no cóż. Coś za coś :)
 
Do góry