reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja przebrnelam przez temat poszukiwania niani-obecnie place 5k za miesiac za 9 godzin dziennie, wiec szybko musze znalezc prace. Ale testowalam rozne Panie i tylko ta synek zaakceptowal-zgadzamy sie w kwestiach wychowania-ona robi wszystko jak prosze-juz jest czlonkiem naszej rodziny. Ale wlasnie tez chce zeby synek chodzil na zajecia z dziecmi, zeby nie byl dzikusem.
A ile wy takiej niani będziecie płacić około ?:)
 
reklama
Mysle ze nie miala tego na mysli w sensie jakim Ty piszesz…
Dobra, nie mam czasu, bo uczę się do egzaminów, ale czytam Was trochę, i już dłużej nie mogę... Ta jedna, to ja. Tak, @Tola90 ma rację, źle to ujęłam..., dla Francuzek dzieci są równie bardzo ważne, jak i dla nas, ale dla nich one, jako osoby, jako kobiety też są ważne, więc one poza wychowywaniem dziecka też chcą mieć czas dla siebie, wrócić do pracy czy rozwijać jakieś swoje zainteresowania, tak więc, jeżeli instytucja żłobka lub nianie mogą im w tym pomóc, bo wiadomo, jeśli nie one, to ktoś fachowo musi się tym dzieckiem zająć, to one są absulutnie za i z tego korzystają z pomocą finansową państwa... ale po pracy czy w weekendy czy w wakacje one się tymi dziećmi zajmują, tak jak i polskie czy inne mamy. W weekendy w Paryżu jest tyle rodzin z dzieć mi w parkach, że ja czegoś takiego w życiu w Polsce nie widziałam, do tego oni często z dzieciakami wyjeżdżają w każde wakacje czy wolne od szkoły, przedszkola..., jeżdżą z dziecmi na dodatkowe zajęcia, podobnie jak u nas, także to nie jest tak, że rodzą dzieci i oddają na wychowanie (użyłam wtedy złego skrótu myślowego i stąd ta burza). Ale podkreślam, dla Francuzek, dziecko jest równie ważne, jak one same i urodzenie dziecka tego nie zmienia!
Uff, wracam do książek. Jeszcze 5 tygodni i będę mieć więcej czasu dla Élodie 🥰, teraz mała jest z tatusiem na spacerze, bo mama ma się uczyć, a ja w necie siedzę😂🤦‍♀️😛.
 
Teraz jak znajdę pracę to hanka idzie do niani i oddam 3/4 wypłaty 😂czy warto? Warto dla zdrowia psychicznego 😁
Ja pamiętam jak się w wakacje bałam, jak to będzie, jak Élodie pójdzie do niani..., czy ją polubi, czy będzie codziennie płakać. Jak ja Wam wtedy zazdrościłam, że Wy to marca w domu z dziećmi jesteście, szczęściary🥰. Ale szybko okazało się, że Élodie z nianią się szybko "dogadały", Eludek nie płacze, niania jest szczęśliwa jak ją widzi, dzieci też... a ja w pracy czuję się równie doskonale!!! Teraz, z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że dobrze wyszło i nie żałuję. Ale to teraz jestem taka mądra😛🤗.
 
Ja mam takie pytanko do Ciebie.
32 tygodnie wychowawczego czy rodzicielskie? Jeśli rodzicielskie to moje pytanie brzmi: Wypełniałaś wniosek najpierw o urlop macierzyński z możliwością zrezygnowania z rodzicielskiego zeby te 32 tygodnie nie przepadły? Bo ja sama jeszcze nie wiem czy chce iść na rok czy chce tylko wykorzystać na początek 20 tygodni i 32 tygodni zostawić na przyszłość. Możesz mi powiedzieć jak to ogarnąć? 😊😊
wypisałam wniosek na całość ale potem sie dogadałam ze wracam więc zmieniałam wniosek( z datą wsteczną) tylko na macierzyński 19 tygodni, a tamten zniszczyliśmy.
 
Dziewczyny jaka tu rozgorzała dyskusja... Zus-zla , żłobek, niania a wychowanie...


@Masza30 jak zdrowie? Wszystko już okej? @Beti.mama zyjesz? Jak Czarus? :)

Dziękuję, że pytasz. Starszak był już w zeszłym tygodniu w przedszkolu , tak się stęsknił że prosi żeby go dobierać jako ostatniego 🤦 Mały już sporadycznie zakaszle, katar też mu zniknął. Ma teraz wysypkę, ale nie wiem czy to przyinfekcyjna czy coś zjadł. Gotowałam jedzenie na ten zaległy roczek i popróbował innych rzeczy.

Tak jak pisałam zrobiliśmy zaległy roczek dla Adasia. Niestety bez dziadków bo moi złapali covid(nie od nas) a teściowie stwierdzili że jak tamtych dziadków nie będzie to oni też nie przyjdą. Obiecałam, że wyprawie urodzinki jeszcze raz z dziadkami. Było miło, takie oderwanie od tego wszystkiego.
 

Załączniki

  • IMG_20220306_191437.jpg
    IMG_20220306_191437.jpg
    631,6 KB · Wyświetleń: 70
Dziewczyny, jakie aspiratory poleciacie DO ODKURZACZA? U nas młoda chora, w końcu kupilismy wlasnie taki do odkurzacza, nawet jakoś specjalnie się nie zastanawiając. Ale teraz czytam, że ma bardzo słabe opinie.. a młoda nam dzisiaj ryczy już o 1,5h i nie może zasnąć. Mam nadzieje, że to nie zapalenie ucha (gorączki póki co nie ma, ale wiem, że moze nie byc). I chce zmienic ten aspirator, bo też mam wrażenie, że jednak bardzo słabo ssie. A może tak ma być (?)
 
Dziewczyny, jakie aspiratory poleciacie DO ODKURZACZA? U nas młoda chora, w końcu kupilismy wlasnie taki do odkurzacza, nawet jakoś specjalnie się nie zastanawiając. Ale teraz czytam, że ma bardzo słabe opinie.. a młoda nam dzisiaj ryczy już o 1,5h i nie może zasnąć. Mam nadzieje, że to nie zapalenie ucha (gorączki póki co nie ma, ale wiem, że moze nie byc). I chce zmienic ten aspirator, bo też mam wrażenie, że jednak bardzo słabo ssie. A może tak ma być (?)
Q
Ja mam katarek plus, miałam też katarek standard, taki niebieski z Canpol i u nas słabo ciągnęło jeśli odkurzacz się przytknął (rura albo filtr,mam odkurzacz bezworkowy) Warto też psiknac najpierw solą, żeby rozrzedzić i potem wyciągnąć.
 
reklama
Dziewczyny, jakie aspiratory poleciacie DO ODKURZACZA? U nas młoda chora, w końcu kupilismy wlasnie taki do odkurzacza, nawet jakoś specjalnie się nie zastanawiając. Ale teraz czytam, że ma bardzo słabe opinie.. a młoda nam dzisiaj ryczy już o 1,5h i nie może zasnąć. Mam nadzieje, że to nie zapalenie ucha (gorączki póki co nie ma, ale wiem, że moze nie byc). I chce zmienic ten aspirator, bo też mam wrażenie, że jednak bardzo słabo ssie. A może tak ma być (?)
Ja miałam też taka prosta Fridę z Katarek od lat używam takiego 🙂no sola morska psikam zawsze 🙂
 
Do góry