reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

no nie zawsze, u nas akurat to ja pracuję a mąż jest w domu z powodu złamania ;) nie wyobrażam sobie zebysmy oboje przez rok siedzieli w domu i opiekowali sie dzieckiem 🙈 takze zycie pisze rozne scenariusze. My jeszcze mamy cały urlop wychowawczy 32 tygodnie do wykorzystania i czas pokaze kto z niego skorzysta
No tak są różne są sytuacje jak matka pracuje to mąż może być z dzieckiem...ale przeważnie kobieta jest z tym dzieckiem no ale wiadomo są przypadki że i na odwrót rolę się odwracają
 
reklama
w pracy jakoś nie czuję tego nie wyspania, w ostatnim czasie nocki byly spoko. Zasypiał kolo 20, pierwsza pobudka na mleko ok 1 i kolejnka ok 5 i pozniej wstał okolo 7. Teraz te dwie ostatnie znowu takie do dupy.
No to nie jest źle. U nas dramat i chciałabym go odstawić, bo usypia już w dzień bez cyca, ale każdy mówi żebym tego nie robiła bo wojna idzie 🤣
 
Żadna nie wraca zbyt szybko a co Twój zajmuje się małym cały czas no chyba nie Tylko Ty się zajmujesz jak pracuje to kto ma się nim zająć... Jak ma wolne to logiczne że będzie spędzał czas z dzieckiem...lub jak nie ma pracy bo sezon jest martwy na budowlankę w tym okresie zimowym a jak jest jakaś praca to idzie...
Ja wróciłam po 6 miesiącach😛
 
Super mama😁😁 tak cyz siak w Polsce mamy bardzo dobre warunki dla kobiet w ciąży i nie ma co nawet mówić 😁
Francuzkom szczęki opadły jak im powiedziałam, że kobietaw Polsce juž na początku ciąży może iśc ot tak na zwolnienie, we Francji to jest 6 tygodni przed terminem rozwiązania, a potem siedzieć na 100% płatnym macierzyńskim przez rok😀😛... tylko one wcale by nie chciały siedzieć tak długo w domu i tylko zajmować się dzieckiem, to nie dla nich - inna kultura, zdecydowanie inne podejście do wychowywania dzieci ... Ich zdaniem od tego są nianie i żłobki, i dlatego też tu jest taka duża pomoc państwa przy opłatach za nianie czy żłobki. Mnie ostatnio tak pięknie wyliczyli, ile mi się należy dopłaty za nianię, że już tylko około 150-200 euro płacę za opiekę nad Élodie.
 
Francuzkom szczęki opadły jak im powiedziałam, że kobietaw Polsce juž na początku ciąży może iśc ot tak na zwolnienie, we Francji to jest 6 tygodni przed terminem rozwiązania, a potem siedzieć na 100% płatnym macierzyńskim przez rok😀😛... tylko one wcale by nie chciały siedzieć tak długo w domu i tylko zajmować się dzieckiem, to nie dla nich - inna kultura, zdecydowanie inne podejście do wychowywania dzieci ... Ich zdaniem od tego są nianie i żłobki, i dlatego też tu jest taka duża pomoc państwa przy opłatach za nianie czy żłobki. Mnie ostatnio tak pięknie wyliczyli, ile mi się należy dopłaty za nianię, że już tylko około 150-200 euro płacę za opiekę nad Élodie.
To fajnie bo tutaj do państwowego żłobka ciężko się dostać 🤣a prywatnie to musisz około 1000zl zapłacic jak nie więcej zależy od miasta 🙈to Tylko się cieszyć że tak fajnie masz 🙂
 
reklama
O rany! Widze, ze wlozylam kij w mrowisko🙈
Ja jeszcze nigdy nie bylam bezrobotna-pracuje od 16 roku zycia i jeszcze sie uczylam. Lubie pracowac-w mojej obecnej sytuacji rozumiem, gdyby bylo po prostu zlikwidowane stanowisko, ale nie dlatego, ze to jedyna szansa, aby obrazona szefowa sie ze mna rozstala.
 
Do góry