reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja dziś spytałam lekarkę co sądzi o tym szczepieniu i generalnie za bardzo się nie wypowiedziała, także nadal nie wiem, czy się szczepić. Powiedziała tylko, że jest zalecane, ale większość kobiet się jednak nie szczepi, odniosłam wrażenie, że nie bardzo poleca.
Ja popytałam znajome i żadna się nie szczepiła na krztusiec, zapytam lekarza przy okazji kolejnej wizyty 23 listopada.
 
reklama
Mi go poleciła znajoma, która rodziła tam dwójkę dzieci, z kolei żona kuzyna odradza, ale ona miała komplikacje, problemy z cesarką chyba. Też mam nadzieję, że tam się uda, ale oni zdaje się za dużo sal do porodu tam nie mają. Ja mam termin z miesiączki na 19.02, a z dzisiejszego USG już na 12.02 ;)
Mają 4 sale porodowe, tak samo jak np. Raszeja :)
 
W sumie póki co najwięcej mam duperelek (apteczno-kosmetycznych i ciuszkowych), z konkretów zastanawiamy się nad łóżeczkiem, mamy kilka typów, trzeba tylko wybrać to jedyne. Napisz może konkretnie, co by Cię interesowało, to podeślę linka, jeśli już to mam ;) W Ikei trochę lipnie, bo prawie nic, co chciałam kupić, nie mieli, a w związku z covidem opóźniają im się dostawy i dopiero w grudniu można się spodziewać tego, co mnie interesuje, więc nie wiem, czy będę tyle czekać.
A nie chciałaś kupić online z odbiorem z magazynu? Mowa o Ikei...
 
Ja prawie codziennie tak wstaję 😂 potem wieczorem nie mogę zasnąć, zasypiam koło 24-1 i znowu śpię do 11, a ja tak długo nie lubię 😭, ale rozregulowało mi się spanie, odkąd jestem na L4. Gorzej potem, tak jak dziś, jak mam rano wizytę u lekarza, albo badania 🙄
Haha mam dokładnie tak samo :) Ale wychodzę z założeniu, że kiedy jak nie teraz :) Przy drugiej ciąży mogę już sobie tak nie pospać więc póki co laba :) Również siedzę do późnego wieczora, w nocy ze snem różnie i później odsypiam rano :p
 
Lol nie dostala sie niestety bo za duzo 3latkow bylo u nas😂no komoda musi byc 😁😂jak slysze ze maja pozmaykac centra handlowe i wogole szkoda gadac😡
A ja chciałam kupić w Ikei właśnie taką szafkę z przewijakiem, ale po zmierzeniu wolnej przestrzeni, poza łóżeczkiem nic już nam do sypialni nie wejdzie (póki co wynajmujemy mieszkanie), albo musiałabym wynieść gdzieś jedną jedyną komodę jaka jest, a wszystko tu jest tak urządzone, że nawet nie ma gdzie :( Kombinuję na wszystkie sposoby, ale zawsze coś się nie będzie otwierać 😂
 
Ja już po wizycie u lekarki, synuś waży już 830g, nie za bardzo się ostatnio rusza, na USG też, ale podobno jest wszystko ok. Szyjka się nie skraca, rozwarcia nie ma, macica prawidłowa, łożysko na tylnej ścianie (tym razem wychwyciłam tą informację :D), jedynie ułożenie maluszka miednicowe, ale do porodu to się pewnie jeszcze nieraz zmieni (oby!). Zanim jeszcze spytałam o żelazo, z morfologii już wyczytała, że trzeba włączyć preparat z żelazem, zapisała mi jakiś lek na receptę. Oczywiście jeszcze nie wykupiłam, bo jak stanęłam w kolejce to sobie uświadomiłam, że godziny seniora, więc i tak by mnie pewnie nie obsłużyli. Pytałam też o ten kwas foliowy, powiedziała, że nie brać. Co do krzywej insulinowej, sama chyba nie wiedziała jak ją zinterpretować, a wręcz wydała się oburzona, że ją zrobiłam, więc będę musiała poszukać bardziej kompetentnego, w tej kwestii, lekarza. Co do szczepienia na krztusiec też nie pomogła mi z decyzją, nadal nie wiem, czy się szczepić. Z jednej strony obawa, szczególnie, że nie jest to jakieś popularne szczepienie w ciąży, a nie chcę też być nadgorliwa, a z drugiej - nie chce później żałować, że się nie zaszczepiłam.
Ja majac juz corke zaczynam dzien o 7 😂😂i klade sie kolo 23 24 takze zazdroszczę 😂😂😂
No właśnie, dlatego śpię póki mogę :)
 
No jest niby o tydzień większy, rośnie jak na drożdżach, ale z drugiej strony moja siostrzenica ważyła 920g jak się urodziła 12.11, siostra miała termin podobnie jak ja, więc za tydzień tak podobnie pewnie będzie ważyć ;)
A czemu Twój maluszek tak mało waży? Ile ważył podczas ostatniego badania?
22tydz wazylo 437gram wiec norma byla...wiesz moje 2 corki wazyly po 2.300gram wiec wiesz moze byc ze teraz troche wiecej dzidzius bedzie wazyl😊
 
Ja prawie codziennie tak wstaję 😂 potem wieczorem nie mogę zasnąć, zasypiam koło 24-1 i znowu śpię do 11, a ja tak długo nie lubię 😭, ale rozregulowało mi się spanie, odkąd jestem na L4. Gorzej potem, tak jak dziś, jak mam rano wizytę u lekarza, albo badania 🙄
U mnie to samo 😁 ale jak wiem, że muszę gdzieś jechać, to wstaje bez problemu 😅
 
reklama
Hm to jak na moje coś z insuliną może być, bo na czczo cukier wzorowy, po tych 2h też ładnie. Może nie zaleci Ci aż tak restrykcyjnej diety albo poszerzy diagnostykę o tą insulinę ;)
A może to być spowodowane tym, że przed ciążą nie jadłam słodkiego a teraz codziennie mam na coś ochotę?
 
Do góry