reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
A mnie podbrzusze pobolewac zaczelo :( a jeszcze wczoraj sie martwilam, ze mnie nie pobolewa...a teraz sie martwie, bo boli...w d**** mi sie poprzewracalo...czasem bym chciala byc taka beztroska I niczym sie nie martwic...ale nerwice to ja mam we krwi...

Dziewczyny...jak to u Was z tymi objawami? Ja kilka dni tylko zmeczenie I slabosc, kolejny dzien zero zmeczenia za to mdli mnie bardzo, kolejny zero zmeczenia I mdlosci za to podbrzusze boli...niby moja druga ciaza, ale z pierwszej nic nie pamietam oprocz tego, ze plamilam (wiec to mialam "na glowie")...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale przez te 2 dni dużo napisałyście ;) ja mam takie urwanie głowy w pracy, że nie mam nawet czasu myśleć o mojej ciąży hehe ;) a muszę na siebie uważać i oszczędzać ze względu na krwiaka- w poniedziałek prorocza wizyta i będę wiedziała, czy mogę jeszcze funkcjonować na wysokich obrotach czy odpuścić przez tego krwiaka. oby się wchłonął bo nie wyobrażam sobie tylu miesięcy obijania!
 
@FankaKadry cudowne wieści :)

@migotka1 fantastycznie, ależ Ci pewnie ulżyło?

@Maud oby więcej takich wieści! Gratulacje :)

@IrenaX ja ani razu ;)

@KasiaKaty kobiecie to nigdy nie dogodzisz! Było mi przez tydzień niedobrze, a jak przeszło to włosy sobie z głowy wyrywałam myśląc czy wszystko ok [emoji23][emoji23] wczoraj mniej zmęczona i te sie nakręcałam...jeszcze tylko 8 miesięcy tego rollercoastera przed nami ;) od dzisiaj sprawdzam tylko piersi, a te ciagle bolą.
 
Mnie bolą piersi mega, brzuch wzdęty, ale martwia mnie te bolące nogi. Wczoraj prawa, dzisiaj lewa. Ja rozumiem,że w pracy siedzę 8h przy biurku, ale ,żeby tak rwały. Mam nadzieję,że to minie. Wolę w internecie nie czytać,bo dopiero się stresu nabawie.
 
@FankaKadry cudowne wieści :)

@migotka1 fantastycznie, ależ Ci pewnie ulżyło?

@Maud oby więcej takich wieści! Gratulacje :)

@IrenaX ja ani razu ;)

@KasiaKaty kobiecie to nigdy nie dogodzisz! Było mi przez tydzień niedobrze, a jak przeszło to włosy sobie z głowy wyrywałam myśląc czy wszystko ok [emoji23][emoji23] wczoraj mniej zmęczona i te sie nakręcałam...jeszcze tylko 8 miesięcy tego rollercoastera przed nami ;) od dzisiaj sprawdzam tylko piersi, a te ciagle bolą.
Dokładnie, ulga, ulga:) Oby dalej było wszystko ok. Dostalam skierowanie na mnostwo badan, w tym hiv, ferrytyne itp. I na następnej wizycie bede miala robiony test Pappa
 
Ostatnia edycja:
ja czekam z utęsknieniem na nifty. któraś pisała, że miała okres w ciąży- trochę o tym poczytałam- to ponoć nieprawidłowe bardzo i nie jest to okres tylko jakoś inaczej nazwane.. w każdym razie u mnie prawdopodobnie ta sama sytuacja. inaczej mi wychodzi z moich obliczeń a inaczej z gina. ale trzymam kciuki za jego wersję, bo fasolek będzie starszy ;)
 
Ja też nie mam wianuszka dolegliwości. Jedynie mega bolace piersi codziennie, trochę większe zmęczenie, spadek apetytu i brak ochoty na słodycze, które uwielbiam :D
 
Dziewczyny gratuluję dobrych wiesci :) Super, ze jestescie juz po wizytach. Mnie ta dopiero czeka we wtorek... dzis 8t1d.

Gratulacje [emoji4] Piękne fotki [emoji846]
U mnie te wyszło wszystko ok.
Według usg 6w3d
CRL 0.45 cm
Następną wizyta za 4 tygodnie jeśli nic się nie będzie działo i założyła mi kartę ciąży. Trochę się uspokoiłam[emoji846]

Ja w 6t4d (wg USG, wg OM 6t6d) mialam CRL 0.68 :) A mialas badane serduszko?

W ogole ja co tydz. mam jakies 'przeboje' az trudno w to uwierzyc, a nerwow co niemiara.. opis syt. ponizej:
- w 4 tyg. ciazy zle zbadali mi krew w laboratorium - wyszlo, ze mam 245 zelaza... (poczyt. co to znaczy) jak sie okazalo doszlo do hemolizy. Po tyg. okazalo sie, ze mam 90;
- w 5 tyg. albo sie oparzylam na ustach (bo probowalam goracy szpinak) albo to byla opryszczka - bo na taka wygladala - a wiemy co ta oznacza w ciazy...
- w 6 tyg. badanie USG - juz wczesniej o tym pisalam, wiec niektore Dziewczyny znaja temat - wg Dr slabe tetno plodu;
- 7 tydz. - w normalnym trybie dostalabym miesiaczke i klujacy bol w pachwinie i inne takie, gdzie do tej pory bylo bezobjawowo;
UWAGA - TERAZ NAJLEPSZE:
- 8 tydz. dzis - rano sobie czytam o skazonych jajach (tych z antybiotykiem) i pod artykulem widze obrazek parowek "simply food" madej i wrobel. Okazuje sie, ze partia z data waznosci do 16.06.b.r. jest skazona listerią (!)

Najlepsze jest to, ze nigdy z Mezem nie jemy parowek - nigdy oprocz tego cholernego RAZ W ROKU. Prawie wszystko robimy sami: szynki, kielbasy, pasztety (jestem z miasta jakby cos ;) oczywiscie nie zawsze ale czesto; nie kupujemy nic gotowego, ryb z baltyku itp itd - dlugo wymieniac - staramy sie dobrze odzywiac, bo lubimy smaczne jedzenie (ale nie mamy odchylow na eko itd.) Duzo ogladamy dokumentow, programow kulinarnych etc. Jestesmy pasjonatami zdrowego jedzenia i czytamy etykiety.

Powracajac do tematu: Maz bedac w sklepie kupil oczywiscie te: bez konserwantow, barwnikow, 94% miesa.. Pierwszy raz... Zjadlam jedna bo robilam domowego hot-doga, Maz zjadl innego dnia pozostale 4... i teraz zaczynaja sie moje domysly, wymysly itd. mozna normalnie osiwiec :( Produkcja byla 24.05., a ja zjadlam pomiedzy 28 a 1 czerwca (cos mi sie kojarzy ze byl to 29.05). Czy moglam trafic na ta cholerna partie? :/ Czy listeria zdazyla sie juz namnozyc w duzej ilosci? Ehhh.. to sie nazywa miec szczescie. Po pierwsze wez traf w ogole na listerie (mam na mysli wykryta - publiczne ostrzezenie) a po drugie na parowke - akurat od tego czyt. przypadkowo wybranego producenta - ktora jem raz w roku (!)
Mam nadzieje, ze na nia nie trafilam.. :( Czy ktoras z Was tez ma takie 'szczescie'?
 
Megi a podgrzewałas tą parówkę przed zjedzeniem? Bo listeria ginie w ilus stopniach-chyba 80 więc jeśli ja piekłaś z hot dogiem to nie powinnaś się niczego obawiać..
 
reklama
@Megi86 powiem Ci, że ja też wyjątkowo pechowa zawsze jestem... jak coś się komuś dzieje- to mi ;) 1 ciąża ciężka dość, z przebojami.. zakończona na szczęście dobrze. teraz kolejna i nawet nie wiem w którym tygodniu jestem bo coś się nie zgadza hehe ;)
 
Do góry