reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
A ja lece do PL 2 lipca to od razu umowie wizyte do lekarza, bo tutaj ta niepewnosc czy wszystko ok bedzie trwala i trwala. Mam problem z praca, bo zaczelam ja 2 tyg temu i nie mam pojecia kiedy i jak sie przyznac, ze jestem w ciazy. Nie wiem tez kiedy ciaza stanie sie widoczna, bo w poprzednich dopiero tak na dobre to w 28tc ciazy bylo widac, ale to juz 3 ciaza wiec moze pojsc szybciej :(
 
A ja lece do PL 2 lipca to od razu umowie wizyte do lekarza, bo tutaj ta niepewnosc czy wszystko ok bedzie trwala i trwala. Mam problem z praca, bo zaczelam ja 2 tyg temu i nie mam pojecia kiedy i jak sie przyznac, ze jestem w ciazy. Nie wiem tez kiedy ciaza stanie sie widoczna, bo w poprzednich dopiero tak na dobre to w 28tc ciazy bylo widac, ale to juz 3 ciaza wiec moze pojsc szybciej :(
Julia do 20 tygodnia nie musisz nic mówić, niestety macierzyńskiego od firmy nie dostaniesz ale jeśli pracowałaś wcześniej w UK to będzie Ci sie należało rządowe.
Ja do polski jadę w Sierpniu wiec 12 tygodniowe usg i tak będę miała tutaj. Z Szymkiem mialam 3 usg i częste wizyty u położnej wiec naprawdę nie narzekałam na prowadzenie ciąży.
 
Julia do 20 tygodnia nie musisz nic mówić, niestety macierzyńskiego od firmy nie dostaniesz ale jeśli pracowałaś wcześniej w UK to będzie Ci sie należało rządowe.
Ja do polski jadę w Sierpniu wiec 12 tygodniowe usg i tak będę miała tutaj. Z Szymkiem mialam 3 usg i częste wizyty u położnej wiec naprawdę nie narzekałam na prowadzenie ciąży.
Zeby dostac macierzynski musze przepracowac w tej firmie 26 tygodni, wiec na pewno dostane, ale tak czy siak mam ciaglosc, bo pracowalam gdzie indziej i jak sie przenioslam to 3 dni przerwy mialam miedzy jedna praca a druga.
Edit: czytam te umowy i juz w sumie to nie wiem czy dostane z firmy. Najgorsze jest to, ze w poprzedniej firmie byl rok platnego macierzynskiego... A tu jest, ze 26 tygodniu musze u nich pracowac, ale do qualifying week a z tego co wyczytalam to znaczy, ze do 15 tygodni przed wyznaczona data porodu. Czyli lipa, bo zabraknie mi jakos 2-3 tygodnie...
 
Ostatnia edycja:
witam was moje drogie jak się dziś czujecie ?? u mnie wszystko ok mam mdlosci ale nie jakos bardzo intensywne i zwykle tylko kilka godzin mnie mecza z rana:) brzusio widoczny także jest ok mam ciągoty na kwaśne a od słodyczy mnie odrzucilo i od mleka tez:( może po południu wysle wam fotke jak mój brzusiu wygląda a to dopiero 7 tydzień dziś się zaczal
 
witam was moje drogie jak się dziś czujecie ?? u mnie wszystko ok mam mdlosci ale nie jakos bardzo intensywne i zwykle tylko kilka godzin mnie mecza z rana:) brzusio widoczny także jest ok mam ciągoty na kwaśne a od słodyczy mnie odrzucilo i od mleka tez:( może po południu wysle wam fotke jak mój brzusiu wygląda a to dopiero 7 tydzień dziś się zaczal
U mnie jeszcze w sumie nie ma żadnych objawów :) zobaczymy jak długo :) w poprzedniej ciąży strasznie męczyły mnie mdłości no i spać mogłam 24h a i tak byłam niewyspana :) co do brzuszka to u mnie długo nie bedzie nic widać bo jestem raczej grubszą osobą
 
Zeby dostac macierzynski musze przepracowac w tej firmie 26 tygodni, wiec na pewno dostane, ale tak czy siak mam ciaglosc, bo pracowalam gdzie indziej i jak sie przenioslam to 3 dni przerwy mialam miedzy jedna praca a druga.
Edit: czytam te umowy i juz w sumie to nie wiem czy dostane z firmy. Najgorsze jest to, ze w poprzedniej firmie byl rok platnego macierzynskiego... A tu jest, ze 26 tygodniu musze u nich pracowac, ale do qualifying week a z tego co wyczytalam to znaczy, ze do 15 tygodni przed wyznaczona data porodu. Czyli lipa, bo zabraknie mi jakos 2-3 tygodnie...
No właśnie z reguły tak jest, ze 26 do qualifying week, ale nie przejmuj się bo dostaniesz normalnie od rzadu(tylko to będzie SMP) a jako kobieta w ciąży i tak jesteś chroniona. A w poprzedniej firmie miałaś 100% płatne przez rok? U mnie 6 miesięcy płatne normalnie a potem SMP przed 3 i ewentualnie 3 miesiące bezpłatnego i zaległy urlop potem miesiąc.

Ja objawy to mega realistyczne sny, ciagłe wizyty w toalecie na siusiu, tkliwe piersi i rozdrażnienie jak przed miesiączka....apetyt bez zmian. W tej ciąży muszę uważać bo z Szymkiem - uwaga - przytyłam po ad 25 kilo ale ze startowałam z wagą 48 kilo to nie było aż takiej tragedii, teraz zaczynam z 60 wiec 10-12 to Max ;)
 
reklama
20180606_095814.jpg a to moj brzusiu
 

Załączniki

  • 20180606_095814.jpg
    20180606_095814.jpg
    299,1 KB · Wyświetleń: 256
Do góry