reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Dziękuje dziewczyny. Leżę cały dzień. Oby wszystko było ok. Jutro idę na badania. Jejku, jakie to wszystko jest straszne.., a najgorsza ta niepewność.
Wiem i Ci wcale nie zazdroszcze, bo wiem ze caly czas myslisz... inaczej sie nie da. Hmm dziwie sie tylko, ze masz plamienie biorac luteine i duphaston. Jakie to dawki? Dlaczego Ci je lekarz zalecil?
Masz za niski progesteron? Moglo by byc tak gdybys wczesniej miala problem z progesteronem (za niski) albo jesli jestes w ciazy stymulowanej (?) W normalnym ukladzie prawie zawsze - bo zawsze zdarzaja sie wyjatki - progesteron w odpowiedniej ilosci jest wytwarzany - tu ze wzgledu na Twoj tydz. - przez cialko zolte.

Tsh.. hmm mialas robione przed ciaza?

Bhcg - kiedy ostatnio robilas? Bo nawet gdyby tfu tfu odpukac w niemalowane cos bylo to bhcg tak szybko nie spada. A przyrost od ostatniego razu i tak bedzie. Wiec po dzis dniu robienie go jutro.. no nie wiem, ale moze sie znam bo lekarzem nie jestem.

Wg mnie najbardziej miarodajnym byloby badanie. Pisalas ze to 6 tydz. tak? Dobry lekarz z odpowiednim sprzetem by mogl juz cos powiedziec i ocenic.

Sadze jednak, ze nie mozna tez zaraz uprawiac czarnowidztwa. Plamienie sie zdarza i to wielu kobietom i nic zlego sie nie dzieje. Gleboko wierze, ze bedzie tak samo w Twoim przypadku :) A teraz czujesz sie dobrze?
 
reklama
Wiem i Ci wcale nie zazdroszcze, bo wiem ze caly czas myslisz... inaczej sie nie da. Hmm dziwie sie tylko, ze masz plamienie biorac luteine i duphaston. Jakie to dawki? Dlaczego Ci je lekarz zalecil?
Masz za niski progesteron? Moglo by byc tak gdybys wczesniej miala problem z progesteronem (za niski) albo jesli jestes w ciazy stymulowanej (?) W normalnym ukladzie prawie zawsze - bo zawsze zdarzaja sie wyjatki - progesteron w odpowiedniej ilosci jest wytwarzany - tu ze wzgledu na Twoj tydz. - przez cialko zolte.

Tsh.. hmm mialas robione przed ciaza?

Bhcg - kiedy ostatnio robilas? Bo nawet gdyby tfu tfu odpukac w niemalowane cos bylo to bhcg tak szybko nie spada. A przyrost od ostatniego razu i tak bedzie. Wiec po dzis dniu robienie go jutro.. no nie wiem, ale moze sie znam bo lekarzem nie jestem.

Wg mnie najbardziej miarodajnym byloby badanie. Pisalas ze to 6 tydz. tak? Dobry lekarz z odpowiednim sprzetem by mogl juz cos powiedziec i ocenic.

Sadze jednak, ze nie mozna tez zaraz uprawiac czarnowidztwa. Plamienie sie zdarza i to wielu kobietom i nic zlego sie nie dzieje. Gleboko wierze, ze bedzie tak samo w Twoim przypadku :) A teraz czujesz sie dobrze?
Jetem pod kontrolą endokrynolo, zresztą mój gin też jest endokrynologiem. Biorę teraz 50 euthyroxu. Na euthyroxie tsh z 06.06 miałam na poziomie 2,28.
We wtorek jak byłam na usg to ciąża o tydzień młodsza niż z OM. Chodzę do niego już od jakiegoś czasu, nie miałam jeszcze stymulacji, ale na wizycie, po usg, badaniu ginekologicznym i wynikach przepisał mi dupka i luteinę. Ja zawsze przed @ miałam dwa dni plamienie zanim się rozkręcała w pełni i ból brzucha od kiedy zobaczyłam II kreski. Raz wiekszy, raz mniejszy, ale ciągle..
Biorę też Jodid 200, a przed II kreskami jeszcze łykałam bromergon bo za wysokoa prolaktyna.

Betę robiłam w piętek i była na poziomie 12655, myślisz, że jeśli dzieje się tam coś złego to dalej będzie normalnie rosła? Kurcze, to nie wiem,,, kazał mi jutro koniecznie zrobić betę, progesteron i tsh.

Wiem, że na dupku i luteinie nie powinnam plamić, dlatego się martwię, a o 6 rano obudził mnie naprawdę silny, krótki ból brzucha, aż mnie skręciło. Rano jak zobaczyłam plamenie i pod prysznicem zaczełam o tym myśleć co to może oznaczać to aż mi się słabo zrobiło. Poproszę go, żeby przyjał mnie we wtorek na wizytę bo do 26.06 chyba zeświruję.
 
hej dziewczyny ostatnio wam pokazywałam mój brzuszek ale dziś to się już przeraziłam jak rano wstałam stwierdziłam ze jest jeszcze wiekszy wyglądam jak co najmniej w 5 miesiącu masakra a co to będzie później chyba taczki musze skombinować wysle wam potem fote jak mnie pienie rozciagnelo
 
Jetem pod kontrolą endokrynolo, zresztą mój gin też jest endokrynologiem. Biorę teraz 50 euthyroxu. Na euthyroxie tsh z 06.06 miałam na poziomie 2,28.
We wtorek jak byłam na usg to ciąża o tydzień młodsza niż z OM. Chodzę do niego już od jakiegoś czasu, nie miałam jeszcze stymulacji, ale na wizycie, po usg, badaniu ginekologicznym i wynikach przepisał mi dupka i luteinę. Ja zawsze przed @ miałam dwa dni plamienie zanim się rozkręcała w pełni i ból brzucha od kiedy zobaczyłam II kreski. Raz wiekszy, raz mniejszy, ale ciągle..
Biorę też Jodid 200, a przed II kreskami jeszcze łykałam bromergon bo za wysokoa prolaktyna.

Betę robiłam w piętek i była na poziomie 12655, myślisz, że jeśli dzieje się tam coś złego to dalej będzie normalnie rosła? Kurcze, to nie wiem,,, kazał mi jutro koniecznie zrobić betę, progesteron i tsh.

Wiem, że na dupku i luteinie nie powinnam plamić, dlatego się martwię, a o 6 rano obudził mnie naprawdę silny, krótki ból brzucha, aż mnie skręciło. Rano jak zobaczyłam plamenie i pod prysznicem zaczełam o tym myśleć co to może oznaczać to aż mi się słabo zrobiło. Poproszę go, żeby przyjał mnie we wtorek na wizytę bo do 26.06 chyba zeświruję.
bądź dobrej myśli i glowa do góry przedewszystkim niepanikoj bo stres jest teraz niewskazany wiem wiem ze latwo powiedzieć ale musisz się opanować ja tez miałam tydzień temu takie plamienie i to zywa krwia ale nic się niestalo dzidziulkowi wszystko ok :) może się przemeczylas lub zadlugo bylas na nogach u mnie sprawa jest więcej skomplikowana bo nie mam szyjki prawie wogole (jestem po amputacji) mimo to nie trace zimnej krwi to już drugie plamienie w tej ciąży teraz na razie nic się nie dzeje
 
U mnie dzisiaj zaczął sie 6 tc. Nie biore zadnych lekow typu luteina itp. Ktos jesscze nic nie bierze poza kwasem foliowym oczywiscie,l?

@ForgetMeeNot trzymam kciuki zeby to nic piwaznego nie bylo! Niebezpieczna jest ponoc tylko tak jasna, żywa krew. Brązowe plamienie to chyba nic takiego, ale oczywiscie jakby cos cie niepokoilo do szybko do szpitala! Oby nie bylo takiej potrzeby
Ja biorę tylko kwas foliowy ;)
 
Jetem pod kontrolą endokrynolo, zresztą mój gin też jest endokrynologiem. Biorę teraz 50 euthyroxu. Na euthyroxie tsh z 06.06 miałam na poziomie 2,28.
We wtorek jak byłam na usg to ciąża o tydzień młodsza niż z OM. Chodzę do niego już od jakiegoś czasu, nie miałam jeszcze stymulacji, ale na wizycie, po usg, badaniu ginekologicznym i wynikach przepisał mi dupka i luteinę. Ja zawsze przed @ miałam dwa dni plamienie zanim się rozkręcała w pełni i ból brzucha od kiedy zobaczyłam II kreski. Raz wiekszy, raz mniejszy, ale ciągle..
Biorę też Jodid 200, a przed II kreskami jeszcze łykałam bromergon bo za wysokoa prolaktyna.

Betę robiłam w piętek i była na poziomie 12655, myślisz, że jeśli dzieje się tam coś złego to dalej będzie normalnie rosła? Kurcze, to nie wiem,,, kazał mi jutro koniecznie zrobić betę, progesteron i tsh.

Wiem, że na dupku i luteinie nie powinnam plamić, dlatego się martwię, a o 6 rano obudził mnie naprawdę silny, krótki ból brzucha, aż mnie skręciło. Rano jak zobaczyłam plamenie i pod prysznicem zaczełam o tym myśleć co to może oznaczać to aż mi się słabo zrobiło. Poproszę go, żeby przyjał mnie we wtorek na wizytę bo do 26.06 chyba zeświruję.

Wierze Ci :( A mocne bylo to plamienie? Rozumiem tez, ze w normalnym trybie nie powinnas miec teraz miesiaczki?

Co do Tsh - bardzo dobry wynik. Watpie by mialo cos sie zmienic przez niecale 20 dni. Wiesz zastanawia mnie bardziej ta prolaktyna. Ona byla badana po obciazeniu? Bo jesli teraz odstawilas bromergon to ta mogla pojsc bardzo do gory. Oczywiscie prolaktyna wzrasta w trakcie ciazy i jej sie w tym czasie nie leczy, ale wiem ze jesli jest zbyt mocno wysoka to moze powodowac trudnosci z donoszeniem ciazy. Tak w ogole to nie nie masz problemu z przysadka? Bo tsh + prolaktyna razem by na to wskazywaly.

Bhcg nawet juz by uroslo do soboty - oczywiscie nie do tak duzych wartosci jak na poczatku ciazy gdzie wzrost byl o 50% co jeden/dwa dni - teraz przyrost jest wolniejszy. Ale czasem nawet krotko po -...- jeszcze rosnie, czasem po tym jeszcze przez tydz potrafi utrzymywac sie na ostatnim poziomie, a zeby zeszla w ogole do 0 to potrzeba nawet miesiaca. Bhcg jest bardzo indywidualne dla kazdej osoby - podobnie to sie ma przeciez z wartoscia - jedne z nas od poczatku mialy wyzsze inne nizsze. Wg mojej skromnej wiedzy bhcg z piatku powtorzone jutro nie bedzie zbyt informujace. Co innego gdyby badanie bylo powtorzone - liczac od piatku - po tygodniu, dwoch.. bo w tym momencie - 6 tydz.- beta juz tak szybko nie rosnie.
Powtorze: " Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy".

Widocznie lekarz uznal ta ciaze w jakis sposob za zagrozona (moze w zwiazku z tsh, prolaktyna) i stad progesteron. Pawdopodbnie zwiekszy Ci dawke lekow. Ja teraz biore luteina 2 x 2 i duphaston 2 x 1. Badalam dla siebie progesteron i mam na poziomie 22 tyg ciazy.. troche masakra, ale lepiej wyzszy niz nizszy. Na nastepnej wizycie pokaze wynik ginekolog. Zwiekszyla mi ze wzgledu na tetno plodu, ktore wg Niej jest za niskie.

Nie martw sie za bardzo, bo mysle ze skoro teraz czujesz sie dobrze i nie krwawisz to mogl byc jednorazowy epizod. Martwi mnie tylko troche bardziej Twoj silny, krotki bol anizeli samo plamienie. Umow sie na wizyte - to na pewno Cie uspokoi. Ja tez bym tak zrobila. Zrob tez badania o ktore Cie prosil. Ja bym zrobila jeszcze prolaktyne B/O - dla swietego spokoju. Wiem, ze Ci ciezko ale jestem myslami z Toba. Jestem dobrej mysli i wierze gleboko ze wszystko dobrze sie skonczy :)
 
Ja też biorę tylko foliowy. Co do brzucha to powiem Wam,ze mnie wczoraj też tak wywalilo, ze się przerazilam. Jakieś wzdęcia chyba czy coś, bo rano już miałam mniejszy :D co do l4 to pójdę najwcześniej jak się da, bo pracuje w dużym sklepie.
 
A ja raczej Was opuszczam. Dziś temp. 36,61 więc spada, co oznacza, że @ już wkrótce. Ale trzymam kciuki. I będę Was gonić w kolejnych cyklach [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
Kochana dopóki @ nie przyjdzie to bądź dobrej myśli. W ciągu dnia ile razy sprawdzłaś temp? Ja np w południe miałam 36,7 zaś wieczorem znów 37.
 
reklama
A wiecie Kobitki - te pracujace przez 8 h przed ekranem monitora - ze w ciazy na kazde 60 min. nalezy sie Wam 10 min przerwy, ktore jest wliczane do czasu pracy? Oczywiscie w tym przypadku praca tez tylko 8 h :) Korzystajcie jesli macie mozliwosc. Przepis bodajze z 2017 r. :)
Dopóki nie powiem w pracy o ciąży to oficjalnie nie korzystam. Ale mam zamiar skorzystać z tego przywileju. Do przywilejów jest jeszcze fakt że pracodawca na badania musi Cię z pracy wypuścić (bez brania wolnego) i za to jest płatne jakbyś była w pracy :-)
 
Do góry