reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Kurczę czy któraś z Was nie ma mdłości tak jak ja? Bo wydaje mi się,że tylko ja nie mam. To znaczy ja mam wstręt do jedzenia co można podciągnąć lekko pod mdłości a co wcześniej było niespotykane,bo uwielbiam jeść ;) Ja też modlę się żeby tylko było zdrowe ale jak bym musiała wybierać to chyba chciałabym chłopaka :)
Ja nie mam ani mdłości ani wstrętu do jedzenia. Raczej zachcianki na różne smaki. W pierwszej ciąży miałam podobnie. Za to wtedy inne "atrakcje" się działy. Mam nadzieję, że w tej tak nie będzie.
 
reklama
Mnie się ostatnio zaczęły podobać imiona Tamara i Beniamin. Ale mąż kręci nosem. To pewnie tak na prawdę zaczniemy wymyślać jak już płeć będzie wiadoma.
Z synkiem do samego końca mieliśmy dwa typy - Alek i Tymek i była umowa, że wybierzemy ostatecznie to, które będzie bardziej do niego pasowało, jak już się poznamy po tej stronie brzucha. ;-) No i jest Alek. I nie wyobrażam sobie żeby miał inne imię. Pasuje mu idealnie.
 
Hej dziewczyny ! Co tam slychac? Opowiedzcie w skrócie :) Ja wróciłam z nad morze, zrobiłam sobie przerwę od forum, bo byłam w takim okresie niepewności. Na usg był tylko pecherzyk więc żyłam w niepewności i nie chciałam się nastawić bardzo żeby się nie rozcZarować. Ale dziś byłam u lekarza, jest zarodek, co prawda malutki, bo 3,3 mm ale serduszko już biło ! :) pecherzyk 12 mm. Lekarka mówi, ze dzidziuś musi być młodszy i mi też się tak wydaje. Od razu dostałam l4 w związku z tym, ze pracuje w dużym sklepie i muszę dźwigać. Ufff cisnienie mi zeszło :)
@Fanka Kadry to tak jak u mnie... a u Ciebie który to tydzień ? Kiedy miałaś ostatnia miesiączkę ? My nie jesteśmy w podobnym tygodniu??;)
 
Ja dziś jestem rozemocjonowana pierwszym spotkaniem z mini człowiekiem we mnie. Marzę o tym żeby było zdrowe i bez kolek (syn miał okrutne przez 9 miesięcy i to był istny koszmar). Jeśli do tego będzie bez alergii (syn ma oczy) to bajka już zupełna by była. Cała reszta właściwie nie ma znaczenia dla mnie. Tylko te trzy aspekty.
Ale oczywiście zapisałam kiedyś to zdjęcie z podziałem na płcie co któraś wrzucała. I wychodzi mi chyba baba! ;-) Co sądzicie? Zdjęcie jest bokiem. Której co wyszło? Zobacz załącznik 871925

Po czym rozpoznajecie czy dziewczyna czy chłopiec? ;)
 
Hej kobietki ja z województwa Śląskiego, dom w Sosnowcu, ale rodzina w Warszawie. I w Warszawie też prowadzę firmę więc kursuje. Właśnie wracam z Wawy. Wczoraj miałam takie mdłości, że myślałam że umrę . Nie wiem czy Wy tak macie, ale m uczucie takiego ścisku w zoladku, że to horror. Plus senność. Mogłabym spac 24h.
Poniżej okruszek 1.5 cm z 7w6d

1z6r494.jpg

Ja Lublin :) 34 lat na liczniku :) pierwsza ciąża :)
gratuluję
Ja Cumbria, uk ...
Dziekuje za wsparcie kochane. Jak to dobrze przeczytac cos takiego.
Co do wizyt lekarskich, mimo ze to moja trzecia ciaza to nejchetniej bym wszystko sprawdzala co tydzien. Niestety tu do 10 tygodnia nie mam co liczyc na wizyte ale wierze ze wszystko jest ok z fasolka.
Powoli wpadam w szal ogladania rzeczy dla maluszkow bo niestety po synciu nie zachowalam nic, wszystko wyslalam do Polski dla siostry .
Trzymam kciuki za wszystkie wizyty i bety.
Minka u mnie 4ta ciąża i mam dokładnie to samo:)
Ja w szpitalu, usunięcie ciąży pozamacicznej.pomimo wzrostu bety.pecherzyk w jajowodzie. Płakać mi się chce że muszę kilka dni w szpitalu zostać bez syna eh...
Kordosiu tak bardzo mi przykro
Ja jestem z opolskiego, do Opola mam ok 50 km, do Wrocławia 60 km. A bliżej: ok 25 km do Brzegu i ok 25 km do Nysy.

A ja Wam powiem, że jeśli ktoś ma predyspozycje do rozstępów to najdroższe balsamy nie pomogą, wiadomo nie zaszkodzi smarować, ale prawda jest taka, że często te bez predyspozycji do rozstępów się nie smarują i nie mają rozstępów, a te co się smakują najdroższymi mogą mieć te rozstępy, także z genami nie wygramy. Ja mam rozstępy po poprzedniej ciąży - na brzuchu oczywiście - ale jakieś takie blade już są, nie są tak widoczne jak kiedyś. No ale są. Jak ja to mówię - lubię tą moją pamiątkę z ciąży ;) Jak już się pojawiły te rozstępy to pocieszalam się tym, że niejedna chciałaby móc te rozstępy mieć i nie narzekałaby na nie, byleby móc mieć tego dzidziusia.
Dokładnie tak
O to jak u mnie. Całą ciążę z córkami nawet jeden rozstęp się nie pojawił. A jak w 36tc brzuch zaczął "pękać" to wyglądałam jak tygrysek
emoji41.png
a tak mnie to piekło i swędziało brrr ;))

@Emilia S, ja też do czasu USG genetycznego w 13tc nic nikomu nie powiem. Chociaz ciężko wymyślać mi powody dla mamy dla których jestem w domu,a nie w pracy. Ale po ostatniej stracie i ciągłych pytaniach a gdzie ten dzidziuś, czy rad w stylu: nie płacz przecież tam nic nie było - nie wychylam się i za w czasu nie chwale. Jak będzie wszystko dobrze to zdążą powiedzieć. A jak tfu tfu coś pójdzie nie tak to nikt nie będzie wiedział poza mną i mężem i tak będzie łatwiej wszystkim.
Karolina921 u mnie wiedzą wszyscy, bo moje samopoczucie mówi samo za siebie. Ale zawsze powtarzam, że różnie może być. To początek...trzymam za Ciebie kviuik
Hej kobietki. Byłam u gina i sytuacja wygląda tak jest pęcherzyk ciążowy echo zarodka widoczne GA 6tc ale zarodka jeszcze nie ma GSD 8,9mm. Krwawienie nie wiadomo skąd. Powiedział ,ze moze byc z implantacji. Ale mam sporą torbiel na lewym jajniku. Powiedział że mam się nią nie przejmować i ten ból co miałam to o niej.Dał mi badania do zrobienia i mam przyjść za 7-10 dni na USG to już powinno być widać serduszko i zarodek. I jak dzisiejsze hcg urosło to wszystko idzie w dobrym kierunku. Wyszłam z gabinetu bo dzisiejszego wyniku nie miałam jeszcze. Patrze teraz i jest hcg ilościowe total 10180,3ml z rana a w poniedziałek miałam 3225,4ml. Także chyba jest ok?????. No nic czekam do następnego tygodnia. A duphaston jak zaczęłam mam skończyć opakowanie 2x1 . To tyle się dowiedziałam jest dzidzia ale jej nie ma ;). Trzymam kciuki za wizyty i resztę kobietek.
Pszczółka trzymam kciuki za usłyszenie serduszka. Przy
Dziewczyny co Wam pomaga na mdłości? Mi jedynie pepsi, ratowalam się kilkoma łykami ale ogólnie nie chce poć takiej chemii w ciąży. Już mam wyrzuty sumienia nawet ze popijalam. Pijecie pepsi lub colę w ciąży?
Imbir lub w naprawdę skrajnych sytuacjach Cola
Cześć. Chciałabym się od dziś oficjalnie przyłączyć do Was. Dziś byłam u lekarza i upewniłam się, że jak wszystko pójdzie dobrze to w lutym zostanę mamą. :-) Jest we mnie 7,1 mm nowego człowieka, serduszko bije w tempie 128. Dziś 6t4d.

Mam 35 lat i 2,5 letniego synka Alka. :-) Byłam tu już w styczniówkach 2016. :-) Mieszkam pod Warszawą. Pierwsza ciąża była trudna od samego początku. Dlatego do tej podchodzę z dużą ostrożnością. Mam jednak nadzieję, że uda mi się "odczarować" ten czas i tym razem będzie szybko i nudno. ;-) Czego i Wam wszystkim życzę.
Jutro witaj serdecznie ja też 35
Ja tez oczywiscie mam nadzieje, ze zdrowe, ale chyba chcialabym drugiego chlopaka. Szymek ma juz 6 lat wiec raczej nie beda dla siebie juz konkurencja, a w przyszlosci mysle, ze byloby im sie latwiej dogadywac. Ja mam siostre 6.5 roku starsza odemnie i jestesmy najlepszymi przyjaciolkami teraz w doroslym zyciu.
Ale jesli bedzie dziewczynka to tez bede bardzo szczesliwa.

Macie juz jakies pomysly na ewentualne imiona??

U nas Maks i Zoja zostaly po ostatniej ciazy i nadal sa moimi faworytami :)

Milego dnia dziolchy, jak ja sie ciesze, ze to juz PIoatek i dzisiaj o 15.00 zacznie mi sie weekend :)
Ja mam dwóch synów, życia bez siebie nie widza
 
Kurczę czy któraś z Was nie ma mdłości tak jak ja? Bo wydaje mi się,że tylko ja nie mam. To znaczy ja mam wstręt do jedzenia co można podciągnąć lekko pod mdłości a co wcześniej było niespotykane,bo uwielbiam jeść ;) Ja też modlę się żeby tylko było zdrowe ale jak bym musiała wybierać to chyba chciałabym chłopaka :)
Hej, ja nie mam mdłości, nie żygam, itp. dosłownie nic. Cieszmy się bo mogą nadejść ze zdwojoną siła :-D
 
U mnie zero mdłości i zachcianek. Aż się sobie dziwię ale przed chwilą wsunęłam pół litra soku z jarmużu i krem z pomidorów. Konsystencja mocno trudna ale o dziwo bez problemu :)
 
reklama
U moich koleżanek się nie sprawdziło :laugh2: bo dziewczynki leżały akurat po lewej stronie, a nie tak jak tu po prawej :wink:
No ja właśnie muszę zerknąć jak to z usg synka było. No i oczywiście równie dobrze możemy wróżyć z fusów. W 50% się sprawdzi. [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Do góry