reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Kto z was był w 6 tyg ciąży lub po 6 tyg?
Moje usg i bijące serduszko maciupkie:)
 

Załączniki

  • IMG_20160705_183024.jpg
    IMG_20160705_183024.jpg
    424 KB · Wyświetleń: 93
reklama
Ametka Tsh za wysokie -już bym do endokrynologa szla:).hematokryt to zapas żelaza w organizmie. Suplementacja żelazne potrzebna:)

Ja dziś padam po 6h gry w monopol
 
Ja dopiero mam 19.07 wizytę u gina
A co do endokrynologa to wątpię żebym się na NFZ dostała.
 
Anetka Ja od 4lat na NFZ się nie dostałam. Chodzę prywatnie. Wysokie Tsh wpływa źle na dziecko, niedobór hormonu tarczycy -tak jak u Ciebie (ja na lekach jestem ), grozi dziecku nawet upośledzeniem. Ok 100zl wizyta ,wiec nie tak źle.
 
Dokładnie tak jak Airfix pisze - Twoje dziecko jeszcze nie ma tarczycy, samo nie może produkować wiec hormonów a są one potrzebne do rozwoju prawidłowego. Ja tez chodzę prywatnie. Trudno - dla dziecka wszystko :)
 
Akurat anty tg i anty tpo wskazują na Hashimoto. Ale ciąża często wygasza stan zapalny więc mogą się obniżyć w jej czasie. TSH prawie 6 to dużo za dużo (a dla młodej, zdrowej kobiety czy w ciąży czy nie 2,5 to już sporo, ta norma 4,2 to chyba dla 80 latki ;) niestety endo- rutyniarze często to ignorują). Idź do lekarza dostaniesz na pewno tyroksynę.
 
Ale koniecznie z ft4 :) bo moje tsh ciagle jest 2,4-2,6 (co by wskazywało ze trzeba zwiekszyć dawkę leku) a ft4 mam ładnie przy górnej granicy normy czyli hormonów mam dużo :)
 
Mloda1234 Nie wiem czy ten Twoj, mój, nasz lekarz :) u Ciebie w gabinecie też ma taką planszę na której pokazane sa dzieci ktore się rodzą przy braku odpowiedniej ilosci hormonu tarczycy? U mnie jest - Ja jak tam wchodzę tak przerażona jestem i lykam pokornie wszystko co mi daje hahah
 
Airfix mówimy o doktorze B. ? Nie zwróciłam uwagi nigdy, ale wybieram się pojutrze. Ja tez grzecznie łykam co daje
 
reklama
Do góry