reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

reklama
bo wyglada na to, ze moja urosla tylko 5 cm... o_O na siatce centylowej nie wyglada to jeszcze tragicznie, ale dosc slabo i zastanawiam sie czy juz mam zaczac sie martwic, ze mi dziecko nie rosnie :/
 
Aschlee trzymajcie się będzie dobrze.

Betula czyli jednak dobrze obstawiliśmy AZS. Oby teraz coś pomogło. My ostatnio próbowaliśmy młodą zmierzyć i wyszło nam 65 (chociaż nie wiem na ile to było dokładnie) przy urodzeniu miała 52.
 
to ja juz nie wiem co ten Haniak wyprawia...:hmm: najpierw ze za spokojny, potem ze glowa za duza, teraz AZS i za maly przyrost na dlugosc... chyba zwariuje:hmm:

magmich, samo zdiagnozowanie AZSa mnie nie urzadza, bo istotne jest tak naprawde CO przyczynia sie do pogorszenia stanu skory. poki co nie mam pojecia co moze byc alergenem. o ile jakikolwiek alergen jest, bo wcale go nie musi byc...:confused2:
 
Betula ktoś Ci powiedział (lekarz) że za mało urosła czy sama sobie wkręcasz? Ile Hania miała po urodzeniu?
 
lekarz do ktorego chodze mi powiedzial, ze on przed skonczeniem 6 mca dzieci nie mierzy, bo nie wolno im konczyn prostowac... ale on ma generalnie dziwne podejscie do sprawy.

57 cm po urodzeniu, 62 cm teraz. internety podaja, ze dziecko w I polroczu powinno rosnac ok 2 cm MIESIECZNIE, wiec ten nasz przyrost to troche slaby... mloda zaraz 5 miesiecy skonczy....
 
Betula - nie słuchaj internetów ;) jeśli ogólnie dobrze się rozwija to nie ma czym się przejmować. Pomiary po narodzeniu i teraz obarczone są dużym błędem, więc bardzo możliwe, że przyrost jest większy. Moi starsi mieli po urodzeniu ok 55cm, więc wg internetów, na rok powinni mieć koło 80 a na dwa ok 95. M. na dwa latka miał 80 lub 86 (dwa pomiary robione przez różnych lekarzy w odstępie tygodnia! ). O. teraz (3.5) ma ok 95cm. Rozwijają się prawidłowo, wyniki dobre, po prostu takie geny.

Aschlee - trzymam kciuki, żeby okazało się że to nic poważnego.
Gdyby jednak podejrzenie się potwierdziło to powiem Ci, że wśród bliskich mam dwie osoby cierpiące na epilepsje, które prowadzą zupełnie normalne życie i choroba praktycznie ich nie ogranicza.
 
Betula daj spokój z tymi pomiarami, u takich maluszków nie ma nic, że POWINNO. Wszystko idzie swoim tempem, każde dziecko jest inne. I tak jak Zuzanka pisze te pomiary obarczone są dużym błędem, w niektórych krajach przecież nawet nie mierzą długości po urodzeniu.
Zresztą jak wygląda mierzenie u was? W mojej przychodni kładzie się dziecko na takiej jakby tacy z miarką i pielęgniarka czeka na właściwy moment aż dziecko nóżkę wyprostuje :p

Swoją drogą noc - maskara. Wstawałam milion razy. Nie wiem czemu :confused2::confused2:
 
Aschlee oby okazało się, że to fałszywy alarm. Trzymam za Was kciuki i zdrówka! Wam życzę!

Bettina u nas to samo. Zosia płacze przez sen, rzuca się, jest baaardzo niespokojna. Zaczyna się koło 2.00 i to kolejna taka noc z rzędu. Ale ona się nie przebudza tylko tak niespokojnie śpi... A w przychodni pomiar też tak wygląda.

betula ale to przecież może być nawet reakcja na roztocza... prawda?

U nas urodzeniowo 54cm, a na szczepieniu tydzień temu 66cm. Ale ja nie sprawdzam tych centylowych siatek... Zosia miała badania krwi przy zapaleniu płuc, nic nowego nie wymyślę, a jak by było za mało to i tak na siłę nic w nią nie wcisnę... Jeść jej też nie zabronię... Więc stwierdzam, że nie będę się stresować. Ubranka nosimy jeszcze 68, przy czym body niektóre nawet 56 daje radę, za to śpiochy i pajace wypadają najszybciej bo ograniczają jej ruchy nóżek...
 
reklama
My jutro mamy szczepienie nr 3, czyli dowiem się ile cm ma Antoś. Baba i tak zle go mierzy. Tymi pomiarami długości nie ma co sie sugerować. Wg moich pomiarów to on ma ok 69cm (57 cm było)

Kuuuurdeeee wlasnie go tak ładnie ubrałam a ten ulał na siebie i na mnie.
 
Do góry