reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Kropek a miałaś długie l4 czy kurtkie ?? Bo zuz płaci za tyle ile jest na l4 dni.
Dopadło i mnie w nocy kaszel mnie męczył kaszlalam jak gruzlik ;-) gardło całe szczypie nos zatkany gdzieś wysoko nie idzie wysmarkac dawno tak mnie nie bolało :-(
 
reklama
Kropek - u mnie, w zeszłej ciąży, pierwsza kwota za zwolnienie tez była jakaś dziwna, później to się wyrównało. Niemniej te ich wyliczenia jakieś takie mało intuicyjne.
Nad krwią pepowinową też się zastanawiałam przy pierwszej ciąży, mam wrażenie, że temat był nawet bardziej na topie niż teraz. Mój ginekolog też był bardzo na tak, ale jak zaczęłam czytać to doszłam do podobnych wniosków jak Magda. Generalnie zastosowań zupełnie pewnych jest naprawdę niewiele. Sporo jest potencjalnych schorzeń, które teoretycznie powinno móc się wyleczyć. Badania trwają itp. Tyle, że jak technika pójdzie do przodu to prawdopodobnie możliwe już będzie wykorzystanie do tego celu również innych rodzajów komórek. No i miejsc które są przystosowane do terapii z wykorzystaniem krwi pępowinowej jest też niewiele. Ja stwierdziłam, że koszt jest zdecydowanie zbyt wysoki w stosunku do możliwości wykorzystania. Ale może coś się przez te trzy lata zmieniło.
 
Ostatnia edycja:
I następne reż na 2 tygodnie czyli będą mi rąk wypłacać? Tąk człowiek z l4 korzysta ze później głupieje jak ma je dostac;) a oni i tak robią problemy :/
 
Kropek no właśnie wiec placi Ci za tyle ile miałaś na danym l4 mi lekarz wystawia na 30 dni lub 34 tak jak mam wizyty i powinni płacić za cały miesiąc ale niestety. A w zusie ostatnio się dowiedziałam ze maja moje 4 tys zablokowane ehhhh jak tak dalej pójdzie to mi zwrócą i sobie auto będę mogła kupić ;-)
 
reklama
Oj z ZUSem nie wygramy:)
Jadźka jak pracowałam w domu dziecka to moje podlotki oglądali jakiś horror w którym co noc o 3.30 coś się działo i wszyscy wstawali punkt 3.30 a ja jak nie miałam dyżuru i byłam w swoim domu to to samo! koszmar!
Aschlee hophop jak tam u Ciebie bo coś milczysz?
 
Do góry