reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

reklama
To ja nie wiem jak jest bo 1 raz planowana ale zawsze mówiono ze robi się wcześniej właśnie po to żeby nie doprowadzić do akcji porodowej ..... ale ja się nie znam ;-)
 
Dokładnie Demolka. Dziecko przynajmniej ma chwilę żeby się przygotować do przyjścia na świat, nie jest w takim szoku jak "nagle" wyjęte. To podobno jakieś nowe badania udowodniły, że tak lepiej i u nas to stosują.

Wiadomo, że jak jest coś nie tak i ewentualnie wskazanie do wcześniejszego cięcia ze względu np na możliwe komplikacje gdyby wystąpiła akcja porodowa, rozumiem. Ale jak nie ma powodu to nie ma i tyle.

5 dni to też wcześniej Bozienka.
 
Dzień dobry,

Mi ostatnio lekarz powiedział, że planowane cc zwykle robią po ukończonym 39 tc.

Tak w ogóle ostatnio bolie mnie lewe biodro, tak, że nie mogę chodzić, albo usiąść. Myślicie, że to też dolegliwość ciążowa?
 
Ola - zdecydowanie ciążowa, potwierdzam z autopsji. Tzn najprawdopodobniej promieniuje Ci od kręgosłupa. Teoretycznie jak masz opcje skorzystania z jakiegoś masażysty lub fizjoterapeuty to polecam :-)

Bozienka - wydaje mi się, że wiele zależy od powodu cesarki. Jeśli jest duże zagrożenie dla zdrowia mamy to się ją robi odpowiednio wcześniej (żeby nie ryzykować wcześniejszego rozpoczęcia akcji) . U mnie np jedynym wskazaniem bylo poprzednie cięcie (więc ryzyko niewielkie) i na drugi poród czekałam do rozpoczęcia akcji (co oznacza, że cc, teoretycznie planowane, miałam 5 dni po terminie). Teraz mam mieć umówioną, ale że u mnie obydwa porody były po terminie to gin mówi, że spokojnie możemy się umówić na termin.
No i dużo to kwestia lekarza, bo mój wcześniejszy prowadzący najchętniej by mnie na początek 38 tc umawial.
 
Dzień dobry wszystkim,
dołączam do niewyspanych z powodu bolącego kręgosłupa.
Zaproponowałam mężowi żeby przejął ode mnie brzuszek na jedną noc żebym się wyspała;):):)
 
o rety, ciąża to nie choroba, a jednak :p
zuzanka a Ty korzystalas z pomocy masazysty?

magmich podejrzewam, ze maz sie nie zgodzil, bo swojemu tez kiedys proponowalam, zeby PRZYNAJMNIEJ za mnie urodzil, ale nic z tego, tchorz :p :-D
 
reklama
Do góry