reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Ja jutro idę rano na pobranie krwi, a wizytę mam w poniedziałek 21 sierpnia, ale bez usg, tylko po wyniki.
I zrobię sobie grupę krwi z antygenami, bo mi Pani Doktor kazała zrobić w ciąży. Miałam w lutym robioną grupę krwi i antygeny i mam RH+, ale mimo tego mam zrobić jeszcze teraz :confused:



Biedna... a co się dzieje od winogron? Wzdęcia?
Noooo... I to tragiczne, I brzuch jak balon... No ale to trzeba być mną..
 
reklama
Ja jutro idę rano na pobranie krwi, a wizytę mam w poniedziałek 21 sierpnia, ale bez usg, tylko po wyniki.
I zrobię sobie grupę krwi z antygenami, bo mi Pani Doktor kazała zrobić w ciąży. Miałam w lutym robioną grupę krwi i antygeny i mam RH+, ale mimo tego mam zrobić jeszcze teraz :confused:



Biedna... a co się dzieje od winogron? Wzdęcia?

@Syla88 a czemu musisz powtórzyć antygeny? Myślałam, ze grupa krwi wraz z antygenami się nie zmienia


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Ja też mam RH + i robiłam antygeny teraz. Pytałam gin po co i dowiedziałam się, że owszem grupa (czyli główne antygeny) się nie zmienia, ale inne antygeny mogą się pojawić we krwi (z tego co zrozumiałam możesz mieć RH+ ale mogą się pojedyncze antygeny inne pojawić)
 
Ja mam tak po każdych o owocach, tyle że jak się zje nienirmalna ilość jak ja, to mało co nie eksploduje. Gdybym pobiegła do kibelka to bym się oczyscila z tego a tak to gazuje strasznie [emoji54]
 
A ci do antygenów to właśnie zastanawiałam się po co w każdej ciąży i tak muszę robić...teraz już wiem...dzięki [emoji6]

@Leila.jm fakt lepiej oczyścić niż "dusić" w sobie...biedna...współczuje


16ud3e3kpztre1wh.png
 
Mnie antygeny kazali zrobic w 7 tyg a tak do powtorzenia to w 36 tyg chyba, ale nie pamietam dokladnie bo to zapisalam sobie tylko ze przed 18 grudnia mam powtorzyc
 
@Syla88 a czemu musisz powtórzyć antygeny? Myślałam, ze grupa krwi wraz z antygenami się nie zmienia


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Mnie antygeny kazali zrobic w 7 tyg a tak do powtorzenia to w 36 tyg chyba, ale nie pamietam dokladnie bo to zapisalam sobie tylko ze przed 18 grudnia mam powtorzyc

Mi właśnie Doktor (prywatnie byłam) powiedziała, że trzeba w ciąży zrobić na początku i potem przed urodzeniem te antygeny. Ale to też pewnie różnie mówią, bo inny ginekolog na nfz u którego byłam już dwa razy to nic o tym nie wspominał. I też nic nie mówił, żeby robić badania w kierunku Cytomegalii, a od Pani Doktor dostałam skierowanie. To badanie nie jest refundowane, ale sprawdzałam cenę i różnie, w jednym laboratorium 85 zł, w innym 39 zł, w jeszcze innym widziałam 25 zł.
 
reklama
Mi właśnie Doktor (prywatnie byłam) powiedziała, że trzeba w ciąży zrobić na początku i potem przed urodzeniem te antygeny. Ale to też pewnie różnie mówią, bo inny ginekolog na nfz u którego byłam już dwa razy to nic o tym nie wspominał. I też nic nie mówił, żeby robić badania w kierunku Cytomegalii, a od Pani Doktor dostałam skierowanie. To badanie nie jest refundowane, ale sprawdzałam cenę i różnie, w jednym laboratorium 85 zł, w innym 39 zł, w jeszcze innym widziałam 25 zł.

Ja wiem, ze trzeba robić...myślałam ze znów musisz zrobić. Ja antygeny robiłam w pierwszych zleconych badaniach. Nie pamietam tylko czy robiłam przed porodem, musiałabym sprawdzić [emoji6]


16ud3e3kpztre1wh.png
 
Do góry