reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Tak ja wiem dziewczynki, ze chodzi o parametry. Ja sie odnioslam to tego, ze niektore sie dziwily, ze ktoras placila dodatkowo za USG. No bo jesli to bylo to nieobowiazkowe USG genetyczne to jest ono osobno platne.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Nawet jeśli ciążę prowadzi się na NFZ i ma się 3 podstawowe usg to pierwsze jest między 11 a 14 tc między innymi głównie po to, żeby sprawdzić przezierność i obecność kości nosowej. Ja nie znam się na tych przepisach, nazwach i lekarzem nie jestem, ale w/w usg dla mnie jest czymś oczywistym i jest bardzo ważnym badaniem,dlatego nie do końca rozumiem pytań lekarza czy pacjentka chce dodatkowe usg, żeby sprawdzić te pomiary skoro podczas normalnego usg w czasie wizyty lekarz jednym spojrzeniem widzi kość nosową i jednym kliknięciem myszki mierzy przezierność!!!! Jakaś porażka...
 
reklama
@Paraplu to może tylko mi odpowiedź na pytanie, powinien mi zrobić to badanie czy nie?
W sumie już mi wszystko jedno, prawda jest taka że i tak bym nic z tym nie zrobiła, ale chciałabym wiedzieć..

Ocene przeziernosci karkowej rekomenduje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne a z tego wynika, ze powinnas miec sprawdzony ten parametr podczas zwyklego USG.
Jesli cos jest nie tak to wtedy lekarz powinien przedstawic mozliwosci szczegolowych badan pod wzgledem zespolu Downa i innych wad na ktore mozna nie wyrazic zgody (calkowita decyzja nalezy wtedy do koiety czy podejmuje dalsza diagnostyke).

Oczywiscie moze sie okazac, ze lekarz ma np. jakis totalnie prehistoryczny sprzet gdzie ocenienie przeziernosci karkowej graniczy z cudem bo i o takich przypadkach czytalam [emoji33]

A no i dodam ze ostatnio nie interesowalam sie szczegolowymi przepisami co do USG w ciazy takze moglo sie cos zmienic. No ale w razie watpliwosci to zawsze dzwonie do swojego ginekologa z Polski to mi uaktualnia czasem wiedze :) Ostatnio raczej pochlaniaja mnie przepisy holenderskie bo te mi sa bardziej potrzebne :)
<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>
 
Ostatnia edycja:
Ocene przeziernosci karkowej rekomenduje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne a z tego wynika, ze powinnas miec sprawdzony ten parametr podczas zwyklego USG.
Jesli cos jest nie tak to wtedy lekarz powinien przedstawic mozliwosci szczegolowych badan pod wzgledem zespolu Downa i innych wad na ktore mozna nie wyrazic zgody (calkowita decyzja nalezy wtedy do koiety czy podejmuje dalsza diagnostyke).


<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>
Kocham Cie:Dchyba napisałaś prosto, zwięźle i na temat o co mi m.in chodzi :p
 
Ocene przeziernosci karkowej rekomenduje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne a z tego wynika, ze powinnas miec sprawdzony ten parametr podczas zwyklego USG.
Jesli cos jest nie tak to wtedy lekarz powinien przedstawic mozliwosci szczegolowych badan pod wzgledem zespolu Downa i innych wad na ktore mozna nie wyrazic zgody (calkowita decyzja nalezy wtedy do koiety czy podejmuje dalsza diagnostyke).

Oczywiscie moze sie okazac, ze lekarz ma np. jakis totalnie prehistoryczny sprzet gdzie ocenienie przeziernosci karkowej graniczy z cudem bo i o takich przypadkach czytalam [emoji33]

A no i dodam ze ostatnio nie interesowalam sie szczegolowymi przepisami co do USG w ciazy takze moglo sie cos zmienic. No ale w razie watpliwosci to zawsze dzwonie do swojego ginekologa z Polski to mi uaktualnia czasem wiedze :) Ostatnio raczej pochlaniaja mnie przepisy holenderskie bo te mi sa bardziej potrzebne :)
<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>
Ok wszystko wiem :) dzięki Kochana za rozwinięcie tematu :)
Mój lekarz ma dobry sprzęt, pracuje jako zastępca ordynatora więc myślę że jest dobry w tym co robi, zresztą to taki lekarz z polecenia nie jednej dziewczyny... i nie jest lekarzem z klauzulą sumienia, to pewne... wczoraj mi powiedział że nie zaleca mi badań genetycznych bo nie widzi powodu, może mierzył przeziernosc, tego nie jestem pewna na 100% i też typowo o to nie pytałam, ale nie zostaje mi nic innego jak mi zaufać.
 
Ok wszystko wiem :) dzięki Kochana za rozwinięcie tematu :)
Mój lekarz ma dobry sprzęt, pracuje jako zastępca ordynatora więc myślę że jest dobry w tym co robi, zresztą to taki lekarz z polecenia nie jednej dziewczyny... i nie jest lekarzem z klauzulą sumienia, to pewne... wczoraj mi powiedział że nie zaleca mi badań genetycznych bo nie widzi powodu, może mierzył przeziernosc, tego nie jestem pewna na 100% i też typowo o to nie pytałam, ale nie zostaje mi nic innego jak mi zaufać.

@martula1985 a wydruku po usg z opisem nie dostajesz? Może tam wpisał, tylko na głos nie skomentował
 
Za wizytę place kiedy mam wizyte ,a kiedy jestem na USG to płaciłam tylko za USG. Glownie sugeruje, że jak chodzi się do lekarza prywatnie to i za badania np. w laboratorium tez się płaci. Jak ma się lekarza z NFZ to nie płaci się za badanie w laboratorium i USG tez jest za darmo jeśli dysponują takim sprzętem. To był opis chyba do Sylwii. Zresztą nieistotne. Musze brać się za sprzątanie, bo jutro jadę do Mrzezyna na jedną nocke, a w poniedziałek mąż ma urlop i jadę na tydzien odpoczywać w moje ukochane góry.[emoji4]Teściowa będzie miała klucze do domu to napewno nie omieszka wpaść do nas na rozeznanie po oich kątach...może nawet dojdzie do testu białej rękawiczki pod moją nieobecnosc[emoji23]

Sent from my SM-G900F using Forum BabyBoom mobile app
Ja mam usg robione w trakcie wizyty. Wizyta kosztuje zawsze tyle samo czy to z usg czy bez.
 
Ehh w Polsce macie fajnie bo dostajecie badania do reki. W Holandii wszystko dostaje lekarz i na oczy nie widze wynikow [emoji35] lekarz pozniej mowi, ze jest wszystko okej a pacjentka nawet nie wie jakie badania miala robione np. z krwi. musze za jezyk na wizycie dopiero ciagnac zeby sie szczegolow dowiedziec i jakie wyniki przyszly bo mnie zdanie "wszystko jest w normie" malo satysfakcjonuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry