reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Polecicie mi cos na zapalenie pecherza? Fiola dostanechyba. Czwarty dzien sie mecze. Biore femisept uro i niby w ciagu dnia jest lepiej ale rabo az placze przy sikaniu. Sorki za takie uzewnatrznianie sie ale juz nie wiem co wymyslic. Nie chceantybiotyku a z drugiej strony jak nie przejdzie to bede musiala isc do lekarza. Jak do tej pory zauwazylam ze najbardziej to pomaga mi woda z cytryna. Ale moze poradzicie cos jeszcze?
 
reklama
Ja mam usg robione w trakcie wizyty. Wizyta kosztuje zawsze tyle samo czy to z usg czy bez.
A widzisz, to u mnie jest trochę inaczej. Wizyta wizytą, a na USG miałam wyznaczony inny termin. Wtedy wykonuje tylko USG nie zagląda do karty ciazy, nie waży itp. Tak to u nas wygląda.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ehh w Polsce macie fajnie bo dostajecie badania do reki. W Holandii wszystko dostaje lekarz i na oczy nie widze wynikow [emoji35] lekarz pozniej mowi, ze jest wszystko okej a pacjentka nawet nie wie jakie badania miala robione np. z krwi. musze za jezyk na wizycie dopiero ciagnac zeby sie szczegolow dowiedziec i jakie wyniki przyszly bo mnie zdanie "wszystko jest w normie" malo satysfakcjonuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

naprawdę??? Ale mnie zaskoczyłaś, kurczę, a wydawało mi się, że to podstawowe prawo pacjenta - w końcu to jego wyniki, nie lekarza ;) a jak np. chciałabyś zmienić lekarza, to wtedy ma obwiązek wydać Ci całą dokumentację medyczną, czy nie?
chyba bym oszalała... to rozumiem, że o wyniki on-line już nie mam co pytać, tak, że możesz sobie podejrzeć, wydrukować itd.
 
Dostałam tylko fotki, opisu nie mam

A na zdjęciu poniżej w opisie zdjęcia poniżej nie masz CRL, tyg ciąży i NT?


16ud3e3kpztre1wh.png
 
Polecicie mi cos na zapalenie pecherza? Fiola dostanechyba. Czwarty dzien sie mecze. Biore femisept uro i niby w ciagu dnia jest lepiej ale rabo az placze przy sikaniu. Sorki za takie uzewnatrznianie sie ale juz nie wiem co wymyslic. Nie chceantybiotyku a z drugiej strony jak nie przejdzie to bede musiala isc do lekarza. Jak do tej pory zauwazylam ze najbardziej to pomaga mi woda z cytryna. Ale moze poradzicie cos jeszcze?
Może lepiej idź do lekarza i nie zwlekaj, bo skończy się antybiotykiem

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A widzisz, to u mnie jest trochę inaczej. Wizyta wizytą, a na USG miałam wyznaczony inny termin. Wtedy wykonuje tylko USG nie zagląda do karty ciazy, nie waży itp. Tak to u nas wygląda.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
ja tak samo, wizyta to wizyta, na usg oddzielnie, lekarz wykonujący usg jest inny, siedzi w gabinecie takim tylko do usg i trzaska tylko usg przez cały dyżur :)
 
Eh tak sobie czytam i znow mam wrazenie, ze mylicie pierwsze obowiazkowe miedzy 10-14tc zwykle USG gdzie tez sie wszystko sprawdza z nieobowiazkowym, platnym i wykonywanym tylko przez lekarzy z certyfikatem, USG genetycznym (ktore moze byc na NFZ jesli dostanie sie skierowanie).
To dwa rozne badania.

Ale dobra juz nie pisze o tym bo znow wyjde na medyczna nazi [emoji85]

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Dokładnie tak jak piszesz :)

Mam dziś wizytę i o dziwo jestem spokojna jak nigdy :) trzymajcie kciuki za to żeby dzidzia chciała w końcu pokazać co ma między nóżkami bo umieram z ciekawości :p
 
naprawdę??? Ale mnie zaskoczyłaś, kurczę, a wydawało mi się, że to podstawowe prawo pacjenta - w końcu to jego wyniki, nie lekarza ;) a jak np. chciałabyś zmienić lekarza, to wtedy ma obwiązek wydać Ci całą dokumentację medyczną, czy nie?
chyba bym oszalała... to rozumiem, że o wyniki on-line już nie mam co pytać, tak, że możesz sobie podejrzeć, wydrukować itd.

No jak sie ich zapytam to mi powiedza co badali i wynik ale sami z siebie tylko powiedza, ze jest wszystko w normie. Idiotyczne jak dla mnie bo na granicy normy to norma.
Przez to cale zamieszanie z moja dokumentacja i nerwami jakie nas to kosztowalo to nawet nie wiem jakie badania mi zlecono z krwi. W poniedzialek bede w szpitalu to im powiem ze niech mi drukuja bo jest to mi potrzebne to dokumentacji w Polsce. Przynajmniej sie upewnie czy mi zlecili wszystko co mieli zlecic.


<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>
 
reklama
A ja właśnie wstawiłam schabik to piekarnika- zrobię w sosie, ogóreczki kiszone z cebulka jako surówkę, aż mi ślinka cieknie [emoji12]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry