reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

@Mimicat ja w pierwszej bylam wyluzowana i kompletnie sie nie martwilam, wszystko przebiegalo dobrze az do felernego USG.
Przez to w tej ciazy juz wyluzowana nie umiem byc. Schizuje, panikuje a na kazde USG ide jak na sciecie.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

w takiej sytuacji to absolutnie zrozumiałe, wcale ci się nie dziwię
 
reklama
A propos nagłaśniania wieloraczków: :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20170803-160210.png
    Screenshot_20170803-160210.png
    387,7 KB · Wyświetleń: 86
robiłaś jakieś dodatkowe badania poza podstawową morfologią? Ja chyba nawet fibrynogenu nie miałam badanego (chyba że to ma jakiś skrót którego nie skojarzyłam)...szczerze mówiąc, jakoś w ogóle nie myślałam o zakrzepicy.

@Ogien121212 , @asieek świetnie że wszystko w porządku :)

Tak, poza morfologia robiłam TSH, glukozę, APTT, PT, D-DIMERY i witaminę D3. Wszystko jest w porządku poza fibrynogenem.
 
@Oldakowska - ja się zgłaszam. O tym się mało mówi ale... Straszy się kobiety, że branie tabletek anty zwiększa ryzyko epizodów zakrzepowych. I to jest prawda. Ale prawda jest też taka, że w czasie ciąży to ryzyko wzrasta jeszcze bardziej. Ja odrobinę się boję, ale w związku z tym, że trochę niestety musiałam się dowiedzieć na ten temat to wiem też jak to ryzyko zmniejszyć. Nie odwadniać się, nie przebywać długo w jednej pozycji, jeśli mamy pracę siedząca to często wstawac, albo sobie ruszać nogami, dłuższe podróże tak samo. Długie stanie też jest niedobre. No i jak już odpoczywamy po pracy to nóżki na poduszeczkę :) zakrzepica dotyczy zwykle żył kończyn dolnych, żył głębokich. No i ruch! Rowerek stacjonarny, spacery, tak żeby pomóc krwi być w ciągłym ruchu, to się chyba nazywa pompa mięśniową ;) przy chodzeniu (albo w czasie leżenia poruszanie stopa tył przod) uruchamia się pompę mięśniową, która wspomaga krążenie krwi. No i pamiętajcie, że największe ryzyko mają osoby, które mają wady genetyczne, takie jak mutacja czynnika krzepnięcia. Ale te osoby najczęściej o tym wiedzą i tu już działa się lekami antyzakrzepowymi. Zdrowe kobietki, przy zdrowym stylu życia i dbaniu o siebie nie powinny się tym stresować. Czyli warto być świadomym, ale nie martwić się na zapas, bo ryzyko mimo iż większe, nadal jest nieduże.

Się rozpisalam :D ale jak już mówiłam, moja mama miała wszystkie choroby świata i musiałam się duuuzo nauczyć, żeby się nią zająć właściwie i móc rozmawiać z lekarzami ;) zresztą również dzięki temu udało nam się wygrać wszystkie walki. Lekarze nie wierzyli :)

A tak w ogóle to za 2 godzinki USG genetyczne :) doczekałam się [emoji7] nie stresuje się wcale, raczej nie mogę się doczekać :) miłego dzionka

Tak, o wpływie leków anty wiem, czytałam na ten temat ale na szczęście nigdy nie brałam. Trochę mnie uspokoiłaś, dziękuję! Staram ruszac się w miarę możliwości jak najwięcej, chociaż czasami są dni że dużo leżę że względu na mdłości, słabości... :)
 
Dziewczyny co polecacie z masci przeciwbolowych w ciazy? Boli mnie kolano a juz nie wiem jak to jest z tymi lekami.
 
Dziewczęta, oczywiście wszystko super ekstra rewelacja. Wszystkomający człowiek, siedział sobie wyluzowany i nie robiło na nim wrażenia nasze wzruszenie. Nt 1.58 i reszta też ok. Pełny wynik z ryzykiem za tydzień. I znam płeć. Nie spodziewałam się więc jak lekarz zapytał czy chcemy wiedzieć, powiedziałam że jeszcze nie wiem :D
No to podziel się z nami ta płcią, bo nie wytrzymam z ciekawosci[emoji4]choć coś mi podpowiada, że chlopiec

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry