reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Też mam nadzieję na porod 2-3 tygodnie wcześniej. Córeczka urodziła sie w 38 tyg(skonczylo sie na cc), 3300 i 53 dluga, synek dwa lata pozniej juz SN w 37 tyg 2900 i 50 cm. Nie wyobrażam sobie, że mozna urodzic wieksze dziecko[emoji28] [emoji33]
Ja mam pudlo najmniejszych ubranek po dzieciach, wtedy byly takie fajnie neutralne, teraz jakas masakra, wszystko albo w roboty albo z tiulem i falbankami.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Ewelia tak to racja, kiedyś było więcej neutralnych ubranek...teraz taki nacisk na typowo chłopięce lub dziewczęce, żeby znaleźć coś neutralnego trzeba się naszukać


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Mnia86 co do badania piersi slyszalam, że w ciąży nie ma co bo struktura piersi się zmienia. Podczas laktacji niby też się nie bada, ale ja wyczulam u siebie guzka i znalazłam lekarza, który robi usg kobietom karmiacym, bo nie wszyscy chcą i często odsylaja z kwitkiem i okazało się, że to powiększony kanalik czy coś w tym stylu na szczescie :-)

Napisane na E6883 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@AlexF 37 tydz to już nie wcześniak...terminowe dziecko [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Jest wcześniakiem, brakło kilku dni. Terminowo to skończony 38 tc, a u nas było 36+3 lub 4 jakoś tak czyli 37 Tc. Jest zakwalifikowany do wczesniaków. Nie wiem jak oni liczą bo urodził się kalendarzowo dokładnie 3 tygodnie przed terminem
 
Ostatnia edycja:
Jest wcześniakiem, brakło kilku dni. Terminowo to skończony 38 tc, a u nas było 36+3 lub 4 jakoś tak czyli 37 Tc. Jest zakwalifikowany do wczesniaków

Ok myślałam ze skończony 37 tydz. Moja Emcia urodziła się w 35 tyg i 5 dniu a nie ma kwalifikacji wpisanej jako wcześniak, choć cała opiekę przynależna wcześniakowi miała


16ud3e3kpztre1wh.png
 
Kurde zaczynam sfizowac. Juz od kilku dni. Boje sie czy wszystko jest oki. Myslalam ze teraz tyzyko jest juz nikle a tu prosze. Jak sie czyta po necie to wcale nie takie nikle. Masakra juz blagam syna zeby sie poruszyl nawet niech kopnoe z calej sily tak zeby bolalo ale niech da znac a ten nic. Kurde do 20 tygodnia to jeszcze kawal czasu. My niebawem zaczynamy 18 bo pojutrze. Ojjjj. Cos mi sie na mozg w tej ciazy rzucilo. Ja wieczny optymista a tu prosze... Ojjjj. Przepraszam ze ja tak z rana ale musialam...
 
Dziewczyny jak moja mama rodziła mojego brata 27 lat temu mało kto słyszał o cukrzycy ciążowej a najprowdopodomniej ją miała... przytyła ponad 30 kg, a mój brat w dniu porodu miał 5,5 kg i ponad 60 cm! To dopiero wielki chłop! [emoji16]
ło matko 5.5 i jeszcze powiesz ze naturalnie? dzielna kobieta !
 
reklama
Cześć dziewczyny :-) nareszcie piątek :-) te co są na zwolnieniu ( bo co do reszty to nie mam watpliwosci) tez tak macie, że odliczacie do weekendu? Ja bardzo lubię nasze rodzinne weekendy nawet jak nic konkretnego nie robimy i z mężem w domu raźniej :-)

Jutro mam wizytę i zaczęłam schizowac, strasznie się martwię i wkrecam sobie różne rzeczy. Np. Dzisiaj się zwazyłam i waga stoi, moze w sumie kilogram przytyłam w ciąży, i najpierw się ucieszyła a potem przyszła myśl "Czego się głupia cieszysz a jak jutro się okaże, że to zly znak?" no i teraz czuje taki wewnętrzny niepokój :-(

Napisane na E6883 w aplikacji Forum BabyBoom
odpedz te zle mysli, a kysz! i dlaczego ma byc zle?! waga moze stac to żaden zły omen. Juz jutro wizyta bedzie dobrze
@Monisiek88 ty rowniez co to za czarnowidztwo? nie ma co czytac, bo połowa to nieprawda, u mnie na badaniu wyszlo np. przyziernosc 2.1 i przeciez w normie, bo dzieciatko 71mm mialo wtedy, ale i tak ta cyferka 2 z przodu nie dawala mi spokoju i zaczelam czytac, nakrecalam sie niepotrzebnie, co ma byc to bedzie, a jesli narazie jest ok to nie ma co na zapas sie martwic, ja tez narazie ruchow nie czuje spokojnie, jeszcze ma czas maleństwo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry