reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Jestem już po wizycie.Lekarz powiedział że dzidzia rozwija się super ma 81mm i jego zdaniem będzie chłopak,nawet pokazał mi siusiaka.Tylko teraz spojrzałam na te wszystkie parametry i przeziernosc karku 2,2 odrazu przypomniałam sobie jak Minia86 pisała ze u niej wyszło 2,00 i lekarz kazal zrobić jej test pappa. Lekarz przy robieniu usg powiedział jaka jest przeziernosci i powiedział ze bardzo ładny wynik.Spojrzalam jakie wyniki miala corka 1.5 i o 80mm .Sama nie wiem co mam teraz o tym myśleć .czy robić test papa?
 
reklama
Jestem już po wizycie.Lekarz powiedział że dzidzia rozwija się super ma 81mm i jego zdaniem będzie chłopak,nawet pokazał mi siusiaka.Tylko teraz spojrzałam na te wszystkie parametry i przeziernosc karku 2,2 odrazu przypomniałam sobie jak Minia86 pisała ze u niej wyszło 2,00 i lekarz kazal zrobić jej test pappa. Lekarz przy robieniu usg powiedział jaka jest przeziernosci i powiedział ze bardzo ładny wynik.Spojrzalam jakie wyniki miala corka 1.5 i o 80mm .Sama nie wiem co mam teraz o tym myśleć .czy robić test papa?
A to chyba też zależy od tego w którym tygodniu ciąży test był wykonany? Chyba nie ma co porównywać tych testów? U mnie przeziernosc karkowa 1,6, ale dzidzia ma 5,6 cm
 
Ostatnia edycja:
Poprzednie usg 3 tyg temu było ok i dzidzia nawet wychodziła wg usg 2 dni starsza. Tydxien jest standardowo podany od ostatniej @. Tetno jest, ale to usg było dziwne znaczy bardzo kiepsko było dxiecko widać. Albo tak się obróciło. Strasznie rozmyte wszystko i mało wyraźne nawet te 3 tyg temu fajniej było widać i dlatego lekarzowi się to wszystko nie spodobalo. Ale uspokajał ze może poprostu takie dziwne ułożenie i jeszcze skulone. Kazał się nie stresować (jasne szczególnie po moich przejściach ). Stwierdził że jeszcze wszystko może być zupełnie dobrze ale tak samo może być źle. I niewiem czy pójść jeszcze na inne usg czy grzecznie ten tydz poczekać jak radził gin.
Gin tez martwi się o ta ciaze zawsze bierze mnie na wizytę bez kolejki pierwsza, widzę że się tym przejmuje ale co więcej może zrobić. Leki biorę . Odpoczywam. Nic się złego nie dzieje. Nie plamienie. Brzuch nie boli. Objawy jak najbardziej są. Co ma być będzie.
f2w3skjol4llo8s8.png

Rozumiem, wygląda na to że lekarz nie mógł dobrze zmierzyć dziecka. Usg było przez brzuch? Jeśli bardzo masz się martwić idź gdzieś indziej na USG w najbliższych dniach, najlepiej tam gdzie mają dobry sprzet. Jeśli USG jEst przez brzuch, nie smaruj się żadnymi balsamami, ani olejkami. Masz rację, robisz wszystko, więc jeśli cokolwiek jest nie tak to zapewne i tak nic więcej się nie da zrobić. Trzymaj się i pisz do nas, na pewno będziemy cię wspierać.
 
Chciałam zrobić test pappa jakby na usg wyszło coś nie tak. Lekarz mi powiedział jakby na usg wyszło coś nie tak to to robienie testy jest bez sensu odrazu wtedy wysyła na inwazyjne badania. Czytam w Internecie ze norma przeziernosci jest do 3 .Jezeli wedlug lekarza jest wszystko w porządku ,nie będę doszukiwać się problemu
 
@Kasada84, Sylviia dobrze gada :) zaufaj lekarzowi :)

Od razu wypowiem się na temat testu pappa, bo dziewczyny wcześniej pytały czy jakby wyszedł dobry wynik USG to czy robilibyśmy jeszcze test pappa. W związku z tym, że ja jak coś robię to staram się wybrać optymalne wyjście, zdecydowalam się na test od razu. Dlaczego? Bo w czasie USG jeden lekarz zmierzy tylko przezierność i sprawdzi czy jest kość nosowa, inny dodatkowo sprawdzi przepływy, czy nie ma wady serca, pęcherz i inne pewnie mniej istotne niż przezierność wskaźniki braku poważnych wad genetycznych. Ja idę tam gdzie wiem, że badają wszystko, a po drugie dodanie do USG wyników biochemii zwiększa czułość tego badania. Ktoś tu już pisał, że o prawie kilkanaście % . Mnie samo USG by nie uspokoiło, ale ja to ja, ja muszę wiedzieć jak najwięcej, niestety tak już mam. Ale każdy jest inny. Ja wiem, że dobry wynik USG daje dużą pewność, ale skoro mogę mieć większą... ;) na pewno pappe odradzam skrajnym pesymistom, bo niestety zdarzają się często wyniki fałszywie dodatnie, którymi niektórzy się załamują . Ja jestem optymistką, ale lubię mieć dobre wiadomości na piśmie ;). Tak jak wspominałam, myślałam też nad nifty albo harmony, ale ostatecznie skąpstwo zwyciężyło ;)
 
Czekałam równo 7 dni, dziś zadzwonili z kliniki, ze jest już wynik [emoji846]


6sutnafaqg5qzj84.png
Saraaaa mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej nifty, czy przed pobraniem krwi badali Cię? Chodzi mi o wykonania USG albo sprawdzenie tetna dziecka. Zdziwiło mnie to, bo mnie nie zbadali, nie sprawdzili pulsu malucha. Na wizycie byłam jakieś 2 tyg temu wiec różnie to bywa. Wywiad ze mną przeprowadzili, krew pobrali, skasowali i kazali czekać do 9 dni roboczych wyłączając oczywiście soboty i niedziele.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kładę się dziewczyny spać. Jutro czeka mnie ciężkie przed poludnie, bo idę z synem na szczepienie.[emoji85]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry