reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

@Forrester @tialana trzymam mocne kciuki za Was i za reszte dziewczyn za udane wizyty <3

U mnie mdlosci wrocily od rana do wieczora eh a miako byc juz tylko lepiej... Za to w koncu cala noc przespalam :)

Dobrze ze noc przespana [emoji6] a mdłości cóż ja tez nadal mam niestety


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

 
reklama
Hej Dziewczyny ;) Ja juz po badaniu ale czuje wielki niedosyt. Badanie trwalo moze z 7 min i bylo wykonywane przez brzuch. Aktualnie jest to 12 tydzien i 5 dzien. Dzidzia ma juz 6.3 cm. Czynnosc serca wynosi 135. Łozysko zlokalizowane na przedniej scianie macicy wysoko. Przeziernosc karkowa wynosi 1.2 mm. Jestem juz troche spokojniejsza. Buziaki
 

Załączniki

  • received_1562954690391597.jpeg
    received_1562954690391597.jpeg
    62,6 KB · Wyświetleń: 117
Też myłam codziennie, ale drugiego dnia od biedy mogłam je związać i było w miarę. Teraz tego samego dnia jest koszmar.

A stosowałaś jakiś peeling do skóry głowy, który będzie regulować pracę gruczołów łojowych? U mnie sprawdził się peeling enzymatyczny z estrami oleju z czarnej porzeczki. Włosy zamiast myć codziennie myłam co 3 dni :)
 
@Forrester, @tialana oby wszystko się ułożyło i uspokoiło. Odpoczywajcie dziewczyny. Najlepiej nogi w górę i czekać.

Ja też dziś badania robiłam, a jutro wizyta, już mam stresa.

A zdjęcia dzieciaczków przepiękne oby więcej takich.

f2w3skjol4llo8s8.png

I po co??? No po co??? Przecież wszystko jest dobrze [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

 
Hej Dziewczyny ;) Ja juz po badaniu ale czuje wielki niedosyt. Badanie trwalo moze z 7 min i bylo wykonywane przez brzuch. Aktualnie jest to 12 tydzien i 5 dzien. Dzidzia ma juz 6.3 cm. Czynnosc serca wynosi 135. Łozysko zlokalizowane na przedniej scianie macicy wysoko. Przeziernosc karkowa wynosi 1.2 mm. Jestem juz troche spokojniejsza. Buziaki

Super dzidzia [emoji6] a czemu czujesz niedosyt?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

 
@mavika u mnie pryszcze nawet na szyi zaczely sie pojawiac [emoji33] a o plecach to nie wspomne [emoji85]
A choruje jeszcze na ŁZS i hormony spowodowaly mi rzut choroby :( twarz jak dupa pawiana :(

@Forrester Niunka trzymam z calych sil kciuki zeby wszystko bylo okej. 50% to bardzo duzo [emoji8]

@Dotkass ooo jak szybko mama wychodzi. Super. Ma jakas rehabilitacje zapewniona po wyjsciu?

@tialana bedzie dobrze [emoji8]

@Mimicat.
Nie, nie mowila o prenatalnych. Dokladnie sie wypytalam o badanie stricte genetyczne i o to co Dotkass nazywa prenatalnym a u mnie jest to pod nazwa "test zintegrowany".
Ani genetyczne ani zintergowany nie jest obowiazkowy.
Wizyta miedzy 11-13 ktora nalezy sie kazdej kobiecie na NFZ to zwykla fizyta z USG i sprawdzeniem czy wszystko z dzieckiem jest okej (tez sie dziecko mierzy i sprawdza wszystko co sie da zobaczyc) ale to nie jest to badanie o nazwie "genetyczne" z tym certyfikatem FMF o ktorym tutaj ktoras juz posala. USG genetyczne (z certyfikatem) to jest odplatne i refundowne tylko jesli ma sie skierowanie na NFZ, nie jest badaniem powszechnym i nie przysluguje kazdej kobiecie z gory, wg NFZ aby bylo refundowane trzeba miec obciazony wywiad lub inne wskazania.
Tutaj macie artykul mowiacy o tym kiedy i jakie kryteria trzeba spelnic aby miec USG genetyczne na NFZ.
Link do: Bezpłatne badania w ciąży - które zagwarantuje Ci NFZ?
(To wg przepisow, ale nie kazdy lekarz trzyma sie sztywno przepisow i sa tacy co czesto daja kazdej kobiecie skierowanie na genetyczne na NFZ).

To zwykle USG w 11-13tc przysluguje kazdej kobiecie na NFZ. Tam tez sie bada dziecko, rozmiar itp. ale to dwa rozne badania USG.

Zreszta na dobra sprawe to nic nie jest obowiazkowe (pacjent ma prawo do swiadczen a nie obowiazek swiadczen) i jak ktos ma fanaberie aby nie chodzic na USG to nikt sila kobiety nie zaciagnie za klaki na to badanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Przynajmniej nie jestem sama z tą masakra na twarzy i ramionach...2 dni miałam chociaż spokój z mdłościami a dziś znów apogeum :(
 
Przynajmniej nie jestem sama z tą masakra na twarzy i ramionach...2 dni miałam chociaż spokój z mdłościami a dziś znów apogeum :(

Na plecach mam takie bolace wulkany :( chociaz tyle, ze na na twarzy takie wielki nie sa.


Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
 
reklama
Tialana zawsze mozesz odmowic zostania w szpitalu a przynajmniej cie zbadaja. Ja na poczatku tez z plamieniem pojechalam na sor sie zbadac,bo moj lekarz nie przyjmowal. Dostalam leki I stwierdzili ze tak samo moge lezec w domu jak i w szpitalu. A na mnie szpital niestety nie wplywa dobrze,wiec to ostatecznosc dla mnie.
 
Do góry