reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
Paraplu a to właśnie usg11-13 czy nawet 14 to nie jest właśnie usg genetyczne?
Ja już głupieje z tym nazewnictwem o_O

Bo to nazwewnicwo jest do dooopy i o kant stolu najlepiej rozbic.
Kazde badanie w celu wykrycia wad plodu jest badaniem prenatalnym (usg, usg gentyczne, usg polowkowe, pappa, nifty, amniopunkcja, no wszystko).
Do tego dochodza kombinacje roznych testow i robi sie zamieszanie, zwlaszcza z nazwa "prenatalny".
Cos co u Dotkass jest usg prenatalnym u mnie jest to "test zintegrowany" a nazwa prenatalne to zbior wszystkich badan majacych na celu wykrycie wad plodu w ciagu calej ciazy.
I stady wychodza nieporozumienia, przez idiotyczne nazewnicwto robiace zamieszanie.





Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
 
A mi mój lekarz mówił co innego... Pytał się czy chce takie badania (usg) robić, nie mówił że są obowiązkowe. Normalnie miałam przyjść do niego 11 sierpnia czyli ok 15 tyg, a że powiedziałam ze bym chciała zrobić badania prenatalne to zapisał mnie wcześniej.
Przeciez to jest bardzo ważne badanie podczas, którego można wykryć nie które wady genetyczne i nie tylko. Nikt nie pyta o decyzje czy idziesz, czy nie.Dostajesz skierowanie i tyle. Jeśli lekarz pyta Cię o tak ważne sprawy to zastanowilabym się nad zmianą lekarza. Pappa nie jest obowiązkowa i o te badanie mógł Cię pytać. Z tym się zgodzę ale napewno nie o USG. 150% na 100%.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zgadzam sie z @Dotkass w Polsce usg tzw. Genetyczne, jak zwał tak zwał jest jednym z obowiązkowych w trakcie ciąży. Przeziernosc karkowa, kość nosowa i inne pomiary robi się niezależnie od wieku. W pierwszej ciąży byłam na dlugo przed grupą ryzyka i dostałam normalne skierowanie nikt nie pytał czy chcę czy nie;););) podobnie moje koleżanki. Co innego Pappa

To wez mi powiedz czemu pare minut temu zadzwonilam do kolezanki z poradni ginekologicznej i powiedziala mi, ze genetyczne jest badaniem dobrowolnym i odplatnym no chyba, ze ma sie skierowanie z NFZ?
Zadzwonilam bo mysle sobie, moze sie cos zmienilo i moze to badanie jest teraz obowiazkowe no ale mowi, ze nie jest.


Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
 
To wez mi powiedz czemu pare minut temu zadzwonilam do kolezanki z poradni ginekologicznej i powiedziala mi, ze genetyczne jest badaniem dobrowolnym i odplatnym no chyba, ze ma sie skierowanie z NFZ?
Zadzwonilam bo mysle sobie, moze sie cos zmienilo i moze to badanie jest teraz obowiazkowe no ale mowi, ze nie jest.


Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
No właśnie mi się też wydaje że nie jest
 
A mi mój lekarz mówił co innego... Pytał się czy chce takie badania (usg) robić, nie mówił że są obowiązkowe. Normalnie miałam przyjść do niego 11 sierpnia czyli ok 15 tyg, a że powiedziałam ze bym chciała zrobić badania prenatalne to zapisał mnie wcześniej.

No wlasnie. I badz tu madra :p jedna slyszy jedno, druga drugie [emoji85][emoji33]

Ja dopiero tutaj pierwszy raz slysze, ze genetyczne jest obowiazkowe.

Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
 
Dziewczyny temat irytujący przez samo nazewnictwo... wrzuciłam link do obowiązkowych badań usg w Polsce- przeczytajcie...usg pomiędzy 11-14 tc jest zgodnie z wymogami usg pierwszym obowiązkowym badaniem bezpłatnym (zawsze tak było) ...może rzeczywiście odpuśćmy nazwę genetyczne- może mylić


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Samo zdrowie póki co. Miga coś podobnego do siusiaka, choć to nic pewnego.
1500880636-aaaaaa.jpeg
1500880642-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
I super ! Dobre podejscie i z dzieciaczkiem bedzie dobrze !;)
 
reklama
Do góry