reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

@Dotkass pierwsze slysze aby USG prenatalne bylo obowiazkowe.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Przecież napisałam, ze nie jest obowiązkowe. Usg genetyczne tak. Złe może nazywam...w każdym razie usg 11-14 tc zawsze miałam zlecane i nie znam osoby, która tego usg nie miala


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Przecież napisałam, ze nie jest obowiązkowe. Usg genetyczne tak.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ale usg genetyczne = usg prenatalne. Juz to pisalam [emoji85]
Mylisz obowiazkowe zwykle badanie USG w 11-13 tygodniu z USG genetycznym/prenatalnym ktore nie jest obowiazkowe.
Genetyczne/prenatalne jest odplatne no chyba, ze dostaje sie na nie skierowanie z NFZ i wtedy jest darmowe.



Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
 
Ale usg genetyczne = usg prenatalne. Juz to pisalam [emoji85]
Mylisz obowiazkowe zwykle badanie USG w 11-13 tygodniu z USG genetycznym/prenatalnym ktore nie jest obowiazkowe.
Genetyczne/prenatalne jest odplatne no chyba, ze dostaje sie na nie skierowanie z NFZ i wtedy jest darmowe.



Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️

Nie będę się sprzeczać. Poczułam się w tej chwili jak niedorobiona sorry...zawsze miałam robione usg między 11-14 tc w którym przeziernosc karkowa byla sprawdzana...nie musisz mi przypominać, ze o tym pisałaś, bo pamietam. Nazewnictwo mi się miesza- wybacz.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiem Wam, moje dziecko bardzo dba o moje nerwy ;) denerwowałam się, czy wszystko jest w porządku, bo nie mam objawów i voila - mdłości z wymiotami, ból brzucha, zmęczenie i ogólne rozbicie dzisiaj pełną parą- przynajmniej wiem, że z dzidzią w porządku :D
 
Zgadzam sie z @Dotkass w Polsce usg tzw. Genetyczne, jak zwał tak zwał jest jednym z obowiązkowych w trakcie ciąży. Przeziernosc karkowa, kość nosowa i inne pomiary robi się niezależnie od wieku. W pierwszej ciąży byłam na dlugo przed grupą ryzyka i dostałam normalne skierowanie nikt nie pytał czy chcę czy nie;););) podobnie moje koleżanki. Co innego Pappa
 
A mi mój lekarz mówił co innego... Pytał się czy chce takie badania (usg) robić, nie mówił że są obowiązkowe. Normalnie miałam przyjść do niego 11 sierpnia czyli ok 15 tyg, a że powiedziałam ze bym chciała zrobić badania prenatalne to zapisał mnie wcześniej.
 
reklama
Ale usg genetyczne = usg prenatalne. Juz to pisalam [emoji85]
Mylisz obowiazkowe zwykle badanie USG w 11-13 tygodniu z USG genetycznym/prenatalnym ktore nie jest obowiazkowe.
Genetyczne/prenatalne jest odplatne no chyba, ze dostaje sie na nie skierowanie z NFZ i wtedy jest darmowe.



Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
Dorkass niczego tutaj nie myli. To USG, o ktorym piszesz, wykonywane pomiędzy 11, a 14tc to bardzo ważne i istotne USG zwane właśnie genetycznym, czy jak mój lekarz mówi prenatalnym. Skierowanie dostajesz wtedy kiedy dany lekarz nie posiada odpowiedniej aparatury aby owe badanie wykonać. Mój taki sprzęt ma i nie otrzymałam skierowania, a jedynie konkretny termin aby się na to badanie wstawić. Pozostałe badania genetyczne to już te inwazyjne i nieinwazyjne. Nie ktore odpłatne, napewno w Polce, jak np. Nifty, Harmony, Panorama itp.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry