reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Sylvia
Przykro mi, że wynik nie wyszedł taki jaki byś sobie życzyła. Mogę sobie tylko wyobrazić jak się czujesz i co przeżywasz. Wiem, że martwisz się, ale dopóki lekarz nie powie po USG co i jak postaraj się myśleć pozytywnie! I maszyna i człowiek może się pomylić! Mnie kiedyś kierowali z żółtaczką na zakaźny ma podstawie badania moczu, jak się okazało błędnego... Wiem, że to zupełnie inna sytuacja, ale jednak pomyłki zdarzają się. Kurcze tak myślę czy nie mogłabyś iść do jakiegoś lekarza innego na dodatkowe usg wcześniej, żeby sprawdzić co i jak?

Tasiorek
Bardzo bardzo mi przykro :frown: 3maj się! Przytulam wirtualnie!

kruszynka28
Witaj w naszym gronie:-) :)

Paraplu
Gratuluję :D pięknie! I od razu z Twojej wypowiedzi czuć tę euforię, właśnie ładuję na niej akumulatory! Kosmowkowe, owodniowe... Hmmm ja się nie znam, czyli jakie? Jednojajowe, czy dwu? Takie same jak dwie krople wody czy różne?? ;)
Będziem siem razem rozpakowywać:D

tialana
Szacun za te czterysta stron! Jesteś wielka :) ja też po cc i byle do 38 tygodnia dorwać i ani dnia dłużej :D
 
reklama
Niby gdy dziecko ma zespół Downa to białko pappa musi być zanizone a wolna beta zawyzona... U mnie białko jest lekko zawyżone, praktycznie w normie więc tym się pocieszam... Miałam nadzieję że ta beta może być podwyższona przez leki które biorę czyli luteine, ale zdania na ten temat są podzielone... Jedni piszą ze leki mają wpływ a drudzy ze nie mają... Nawet wyczytałam ze może to po prostu oznaczać dziewczynkę ;D także już nie czytam... Poczekam do wtorku na usg...
To będzie chyba najdłuższe 5 dni w moim życiu...
 
Żadna z Was jeszcze nie robiła tych badań? Jestem ciekawa jak u innych wyglądają wyniki... Póki co konsultowałam wyniki z bratową, ona miała i białko pappa i betę zanizoną o ok 10 jednostek i synek urodził się zdrowy... Może za bardzo się nakrecam ale Stresuje się bardzo... Wychowywałam się z osobą z zespołem Downa i wiem jaki to ciężki kawałek chleba... Ta osoba to siostra mojej mamy... I może stąd ten strach, bo w rodzinie był przypadek tej choroby...
Ehhh jak dobrze ze jesteście i mogę się wygadać
 
@AlexF

Hehe laduj laduj akumulatory poki mam dobry humor bo przed kolejna wizyta pewnie znow bede panikowac [emoji85] i bede potrzebowala Waszych naladowanych alumulatorow [emoji13]

A co do tych dziwnych nazw to juz tlumacze. Dzieci sa jednojajowe i beda identycze [emoji33][emoji33] 2 owodniowe to znaczy, ze kazde dziecko ma swoj wlasny balonik w ktorym sobie teraz rosnie. 1 kosmowkowe to znaczy, ze maja jedno wspolne lozysko i to najwiekszy ambaras tej ciazy bo moze to generowac komplikacje. Dlatego jest to ciaza wysokiego ryzyka z bardzo czestymi kontrolami USG aby kontrolowac czy dzieci rowno sie rozwijaja.

Najlepiej by bylo jakby kazde z dzieci mialo swoj balonik i swoje lozysko (typ 1) Wtedy nie wystepuje zespol podkradania (jedno dziecko moze dostawac wiecej krwi od drugiego).
Ja mam typ 2 - dwa baloniki i jedno lozysko.
Najtrudniejszym typem jest typ 3 - dzieci w jednym baloniku i z 1 lozyskiem. Jak dzieci sa wieksze to moga sie np. zaplatac w pepowine drugiego dziecka. Druga polowa ciazy w szpitalu i scisla kotrola dzieci.
Typ 4 - bliznieta syjamskie

@Sylviia no widzisz sama, ze to o niczym zlym nie musi swiadczyc. Moze dziewczynka sie szykuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Chrząszczyk, ciekawe czy też jesteś taka łobuziara jak moja Magdzia Ignaś bardzo ładnie, ja mam jeszcze Pawełka

Sylviia, w takim razie trzymam kciuki za tą dziewczynkę inaczej być nie może. Jeśli chcesz mogę poszukać moich wyników z zeszłego roku
 
Tasiorek bardzo mi przykro. Tez mam mega stres przed wizytą jeszcze tydzień.

f2w3skjol4llo8s8.png
 
@AlexF

Hehe laduj laduj akumulatory poki mam dobry humor bo przed kolejna wizyta pewnie znow bede panikowac [emoji85] i bede potrzebowala Waszych naladowanych alumulatorow [emoji13]

A co do tych dziwnych nazw to juz tlumacze. Dzieci sa jednojajowe i beda identycze [emoji33][emoji33] 2 owodniowe to znaczy, ze kazde dziecko ma swoj wlasny balonik w ktorym sobie teraz rosnie. 1 kosmowkowe to znaczy, ze maja jedno wspolne lozysko i to najwiekszy ambaras tej ciazy bo moze to generowac komplikacje. Dlatego jest to ciaza wysokiego ryzyka z bardzo czestymi kontrolami USG aby kontrolowac czy dzieci rowno sie rozwijaja.

Najlepiej by bylo jakby kazde z dzieci mialo swoj balonik i swoje lozysko (typ 1) Wtedy nie wystepuje zespol podkradania (jedno dziecko moze dostawac wiecej krwi od drugiego).
Ja mam typ 2 - dwa baloniki i jedno lozysko.
Najtrudniejszym typem jest typ 3 - dzieci w jednym baloniku i z 1 lozyskiem. Jak dzieci sa wieksze to moga sie np. zaplatac w pepowine drugiego dziecka. Druga polowa ciazy w szpitalu i scisla kotrola dzieci.
Typ 4 - bliznieta syjamskie

@Sylviia no widzisz sama, ze to o niczym zlym nie musi swiadczyc. Moze dziewczynka sie szykuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Przewiduje u Ciebie dziewczynki :) tylko my baby jesteśmy silne i pokonany przeciwności :) jak się potwierdzi to stawiasz mi kebsa [emoji14]

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry