reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

@Kasiektorek ehh no to szkoda :D ja chodzę na nfz a lekarz sam z siebie mi dal takie skierowanie mimo ze wszystko bylo oczywiście w porządku :D no i prenatalne mialam robione w miejscu gdzie sie wlasnie tym zajmują [emoji14] ale wlasnie w szoku jestem ze az tak dużo za to będziesz płacić bo u nas tez pierwsze kosztuje jakoś 250 zl

to cena łącznie z testem podwójnym z krwi ? czy samo usg ?
 
reklama
Dziewczyny, ważne żeby przed wyborem lekarza który będzie robił badania prenatalne sprawdzić czy ma do tego kwalifikacje. Nie każdy lekarz ma wiedzę i uprawnienia do tych badań.

W tym linku można sprawdzić nazwiska :)


Niestety często lekarze robią choć nie mają tego certyfikatu.
 
Badania prenatalne w pierwszym trymestrze ciąży różni się od takiego "zwykłego" tym:
  • badanie ultrasonograficzne płodu zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz FMF
  • test podwójny (z surowicy krwi): ocena stężenia białka PAPP-A i wolnej podjednostki beta-hCG
    (Badania należy wykonać pomiędzy 11 a 13 tygodniem i 6 dniem ciąży)
  • ocena ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych
Czyli badanie w skrócie polega na porównaniu parametrów z usg z wynikami krwi i lekarz wylicza" statystyczne " prawdopodobieństwo wad genetycznych i na ich podstawie kieruje na dalszą diagnostykę.
Tyle wiem teorii, 14 lat temu jak byłam w ciąży nie było takich badań, przynajmniej ja nie miałam.


nie :(


Dziewczyny, na 100% kazda która skonczyla 35 lat ma prawo do bezpłatnych badań prenatalnych. Obowiązuje to w całej Polsce. Skierowanie wypisuje learz prowadzący :)
 
Dziewczyny, ważne żeby przed wyborem lekarza który będzie robił badania prenatalne sprawdzić czy ma do tego kwalifikacje. Nie każdy lekarz ma wiedzę i uprawnienia do tych badań.

W tym linku można sprawdzić nazwiska :)


Niestety często lekarze robią choć nie mają tego certyfikatu.
Super strona! Dzięki :) na całe szczęście mój lekarz na niej jest, więc nie muszę szukać kogoś innego.
 
OMG ale tu naskrobalyscie :p ciężko miałam to nadrobić a nie było mnie tylko pół dniao_O

Czyli jesteś 9+1,mi dziś wybiła 9+0 :D Mi na pierwszej wizycie w 6 tyg obliczył termin, ale potem następny -mój lekarz prowadzący wyliczył inaczej, wiec można sie pogubić o_O Najważniejsze żeby było ok, zazdroszczę wizyty juz w środę, ja następna mam dopiero 8/07, i będzie stres. Ostatnia ciąża mi obumarła. Wiec chciałabym baaardzo juz sprawdzić, czy maluszek ma sie dobrze <3 Masz jeszcze /juz dużo objawów?
Tak, dokładnie apka pokazuje mi 9+1 ;) ja już nie umiem się doczekać tej wizyty bo również mam aniołka w niebie któremu nagle przestało bić serduszko:( wiec to moja druga ciąża i modlę się żeby teraz było już Ok... z objawami mam bardzo różnie, cały czas bolą mnie piersi ale jednego dnia mocniej i są bardzo napięte, drugiego słabiej i są jakieś bardziej miękkie, to samo z apetytem i mdlosciami.. łapie mnie przeważnie na wieczor jak już się położę (np 15 min temu byłam pewna ze po raz pierwszy pójdę zwymiotować, ale jakoś przeszło) także z tym tez różnie ..
A jak u ciebie objawy?

Ja dziś byłam na wynikach i też sprawdzić chce progesteron przy okazji bo miałam ostatnio jakoś 19 a biorę teraz duphaston. Także warto w naszym przypadku kontrolować. A jeśli chodzi o mocz, to przed nasiusianiem do pojemnika podmylas się i osuszylas? Mi mówił żebym o tym pamiętała i jeszvze żeby rozchylic wargi sromowe przy siusianiu [emoji6][emoji6]
Kurde ja ostatnio prosiłam mojego gina o skierowanie na progesteron ale powiedział mi ze to jest bez sensu skoro biorę luteinę ...bo wynik mi nic nie powie. A widzisz, piszecie ze warto kontrolować... pójdę chyba prywatnie zrobić w poniedziałek...

Dziewczyny, na 100% kazda która skonczyla 35 lat ma prawo do bezpłatnych badań prenatalnych. Obowiązuje to w całej Polsce. Skierowanie wypisuje learz prowadzący :)
Tak, tylko koleżanka pisała ze niestety 35 lat kończy dopiero w styczniu :(
Ja jestem ze śląska i u nas jest program darmowych prenatalnych na które nawet skierowania nie trzeba mieć;)
A te 500 zł to może prenatalne w 3D/4D ? Dlatego taka cena ...:o
 
reklama
OMG ale tu naskrobalyscie [emoji14] ciężko miałam to nadrobić a nie było mnie tylko pół dniao_O


Tak, dokładnie apka pokazuje mi 9+1 ;) ja już nie umiem się doczekać tej wizyty bo również mam aniołka w niebie któremu nagle przestało bić serduszko:( wiec to moja druga ciąża i modlę się żeby teraz było już Ok... z objawami mam bardzo różnie, cały czas bolą mnie piersi ale jednego dnia mocniej i są bardzo napięte, drugiego słabiej i są jakieś bardziej miękkie, to samo z apetytem i mdlosciami.. łapie mnie przeważnie na wieczor jak już się położę (np 15 min temu byłam pewna ze po raz pierwszy pójdę zwymiotować, ale jakoś przeszło) także z tym tez różnie ..
A jak u ciebie objawy?


Kurde ja ostatnio prosiłam mojego gina o skierowanie na progesteron ale powiedział mi ze to jest bez sensu skoro biorę luteinę ...bo wynik mi nic nie powie. A widzisz, piszecie ze warto kontrolować... pójdę chyba prywatnie zrobić w poniedziałek...


Tak, tylko koleżanka pisała ze niestety 35 lat kończy dopiero w styczniu :(
Ja jestem ze śląska i u nas jest program darmowych prenatalnych na które nawet skierowania nie trzeba mieć;)
A te 500 zł to może prenatalne w 3D/4D ? Dlatego taka cena ...:o
Oo widzę też jesteś ze Śląska :D a skąd dokładnie jeśli można wiedzieć :p? Ja Katowice :)
Na pewno teraz wszystko będzie dobrze jeśli chodzi o dzidziusia :)
 
Do góry