reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe 2020

O masakra! 500 zł? Ja w poprzedniej ciąży płaciłam 360 a w pierwszej 250... Niedługo do tysiąca dojdzie...
Poszukam jeszcze, może znajdę tańsze. Z drugiej strony znam już tego lekarza, a nie wiadomo na jakiego trafię jak zdecyduje się gdzieś indziej. Bo na nas najłatwiej zarobić....
 
reklama
Aha chyba że tak, myślałam że to wszędzie :(
A lekarza masz spoko? Nie może ci wypisać skierowania gdzie będzie ci przysługiwać darmowe prenatalne? :) mi wlasnie jedną chyba z czterech nieprawidłowości na skierowaniu za które przysluguje za darmo zaznaczył gin i nie musialam płacić za pierwsze i drugie :)
 
A z jakiego województwa jestes
Hej dziewczyny :) Jestem po dzisiejszej wizycie. Dzidzia rozwija się idealnie. Z usg 8t5d :) Serduszko okej.
Mnie tylko nonstop gnębią mdłości i wieczorne wymioty, mam nadzieję, że w końcu prędzej niż później znikną :). Na usg prenatalne muszę umówić się prywatnie u lekarza prowadzącego moją ciąże, w gabinecie do którego chodzę nie ma odpowiedniego sprzętu, no i tak nie łapię się na darmowe, bo 35 lat kończę dopiero w styczniu. koszt 5 stówek.
 
Aha chyba że tak, myślałam że to wszędzie :(
A lekarza masz spoko? Nie może ci wypisać skierowania gdzie będzie ci przysługiwać darmowe prenatalne? :) mi wlasnie jedną chyba z czterech nieprawidłowości na skierowaniu za które przysluguje za darmo zaznaczył gin i nie musialam płacić za pierwsze i drugie :)
Lekarz okej, szkoda, że nie idealny :D no właśnie wg niego nie ma podstaw do darmowych, nie odnajduje przesłanek. No i co by nie patrzeć to na mnie on właśnie zarobi, chociaż teoretycznie mogę wybrać innego, no ale też zapłacę.
A z jakiego województwa jestes
Z Wielkopolski
 
Szkoda że trafiliście na kiepską pogodę :-(
A mamy takie szczęście że jak jesteśmy nad morzem to albo deszcz albo ospa
Hej dziewczyny :) Jestem po dzisiejszej wizycie. Dzidzia rozwija się idealnie. Z usg 8t5d :) Serduszko okej.
Mnie tylko nonstop gnębią mdłości i wieczorne wymioty, mam nadzieję, że w końcu prędzej niż później znikną :). Na usg prenatalne muszę umówić się prywatnie u lekarza prowadzącego moją ciąże, w gabinecie do którego chodzę nie ma odpowiedniego sprzętu, no i tak nie łapię się na darmowe, bo 35 lat kończę dopiero w styczniu. koszt 5 stówek.
Super, że z dzidzia wszystko dobrze...


Kurde tote badania prenatalne to jakieś specjalne są że takie drogie?? Kurde mi ww ciąży pierwszej to robili takie normalne usg w 13tygpdniu i Placilam jak za zwykle... Teraz też mi wyznaczyła termin kiedy mam zrobić usg i na skierowaniu jest normalnie napisane usg 12tyg. I nic więcej...
 
A mamy takie szczęście że jak jesteśmy nad morzem to albo deszcz albo ospa

Super, że z dzidzia wszystko dobrze...


Kurde tote badania prenatalne to jakieś specjalne są że takie drogie?? Kurde mi ww ciąży pierwszej to robili takie normalne usg w 13tygpdniu i Placilam jak za zwykle... Teraz też mi wyznaczyła termin kiedy mam zrobić usg i na skierowaniu jest normalnie napisane usg 12tyg. I nic więcej...

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze ciąży różni się od takiego "zwykłego" tym:
  • badanie ultrasonograficzne płodu zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz FMF
  • test podwójny (z surowicy krwi): ocena stężenia białka PAPP-A i wolnej podjednostki beta-hCG
    (Badania należy wykonać pomiędzy 11 a 13 tygodniem i 6 dniem ciąży)
  • ocena ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych
Czyli badanie w skrócie polega na porównaniu parametrów z usg z wynikami krwi i lekarz wylicza" statystyczne " prawdopodobieństwo wad genetycznych i na ich podstawie kieruje na dalszą diagnostykę.
Tyle wiem teorii, 14 lat temu jak byłam w ciąży nie było takich badań, przynajmniej ja nie miałam.

Anie ma u was takiego programu z uni że do 35 lat są darmowe badania
nie :(
 
reklama
@Kasiektorek ehh no to szkoda :D ja chodzę na nfz a lekarz sam z siebie mi dal takie skierowanie mimo ze wszystko bylo oczywiście w porządku :D no i prenatalne mialam robione w miejscu gdzie sie wlasnie tym zajmują [emoji14] ale wlasnie w szoku jestem ze az tak dużo za to będziesz płacić bo u nas tez pierwsze kosztuje jakoś 250 zl

@paulina.blachut a może to cały wątek musi być zamknięty? W sensie ten co teraz piszemy, wizyty itp itd ehh nie znam sie ale anislu pewnie napisze co i jak :D ja jestem na dwóch wątkach zamkniętych i pamietam tyle ze chyba maila dostalam z linkiem do tego wątku [emoji86]tak mi sie cos kojarzy ale to bylo 2 lata temu :D
 
Do góry