reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowa mama u lekarza

u nas na poczatku tramal leci a pozniej ketonal. wstac nie mozna wczesniej niz 24h po. minimalizuje to ryzyko potwornych migren. ja przy Olce po 24 godzinach miałam problem ze wstaniem wiec dostawałam kroplówy na wzmocnienie, a ze wyciagneli cewnik to motywacja do nieobsikania sie była bardzo duza ;-)

duzo mowi sie o pomocy w pionizacji - u nas to mit. sama wstawałam - kilkanascie razy próbowałam, bo musialam isc po dziecko. a koniec konców zasłabłam jak mi pani pokazywała jak dziecko przewijac... :-) na szczescie K. był ze mna. niestety - a moze i stety opieka jaka miałam w szpitalu była zasługa lekarza prowadzacego ciąże. wystarczyło zdanie ze "pani jest pacjentka doktora j." i miałam cała palete leków przeciwbólowych na zyczenie, wzmacniaczy i innych takich. jest to o tyle przerazajace, bo lezalam z 2 innymi babkami, które miały ciecie w tym samym dniu i o wszystko musiały sie prosic... masakra...

warto tez pamietac, ze przed cesarka anestezjolog robi wywiad i daja takie jakies specyfiki ogłupiajace - takie ja dostałam. maja za zadanie troche otepic, zeby nerwy nie wzieły góry.

opieka po cesarce na sali tzw. intensywnego nadzoru medycznego... jak po 8 godz. zadzwoniłysmy po pielegniarke to wpadła taka rozczochrana furiatka ze tutaj sie spi i jej ten dzwonek o malo o zawal serca nie przyprawił... takze... co pielegniarka to historia.. :-)

polecam spakowanie do malej kosmetyczki majtek, podpasek, kilku mokrych chusteczek do hig. intymnej, bo jak mozemy juz wstac to nadal jestesmy bez gaci, a schylenie sie do torby i grzebanie w niej to wyczyna jak wspinaczka na monteverest :-) taka kosmetyczke nawet pod poduszke mozna włozyc a meza na chwile na sale na bank wposzcza wiec moze ja z torby wyciagnac. dla mnie było to mega krepujace- poruszanie sie z gołym tyłkiem, wiec juz jestem bogatsza w to doswiadczenie i majty narzuce jeszcze na łóżku.

oczywiscie moze sie okazac ze u Was w szpitalach jest zupełnie inaczej, ale ja postanowiłam nie liczyc na pomoc innych, bo tylko mozna sie na tym przejechac.. ;-)
 
reklama
Vani tyle ze moja ginka nie da mi skierowania do szpitala wiec musze dzialac juz (okna, podlogi, s...) to moze cos sie wydarzy samo. 22 mam ktg wiec moze jakies skurcze sie zapisza i bedzie pretekst ;-)
 
Drago to tez dziwnie sama sie zastanawiam dlaczego mi mowili ze tylko 12 h? Fakt pomagaja wstac u mnie w szpitalu ale wiem ze moj m bedzie caly czas u nas i mi pomoze i w razie czego mala mi poda ale dobrze wiedziec o twoich przejsciach bo to wszystko zalezy od szpitala i osob tam pracujacych
 
Dragonella to jak ta piguła taka potargana przyszla to nie wiadomo co robila w tym kantorku i z kim ;-)

Smutna prawda o szpitalach - niby dla wszystkich to samo ale wiadomo jak jest. Jedno magiczne nazwisko dziala cuda (tez mialam w rodzinie takie przypadki). Choc mozna przypadkiem trqfic na wymarzona zmiane personelu i dobre humory i bez kasy i polecen jest super opieka. Ja mialam malza nie brac bo w koncu raz mu wystarczy ale chyba pewniej sie bede czula w razie co jak juz dadza mi te oglupiacze to przynajmniej on bedzie przytomny.
 
u nas po cc tez 12 h. mezowie na oddzial polozniczy nie sa wpuszczani niezależnie od tego czy kobieta po sn czy cc, takze musze byc szybko na nogach bo inaczej dziecka prędko nie dostane i beda mi ja butla karmić od razu :/
 
Ten oglupiacz o ktorym piszecie tez dostawalam przed operacja i pytalam sie co to jest bo nie dosc ze bylo mi wszystko jedno co ze mna zrobia wg zero stresu tak jakbym to nie ja tam lezala to strasznie krecilo mi sie po tym w glowie i na blok zawiozla mnie polozna na wózku inwalidzkim spytalam sie co to za srodek okazalo sie ze to najsilniejsza dawka relanium :O
 
Słyszałam że im szybciej się po cc wstanie tym lepiej. Może dlatego niektóre szpitale pilnują tych 12h. U mnie po cc dają dziecko ojcu żeby był kontakt skóra do skóry. I to uważam za super :)
 
Made szkoda ze nie sa wpuszczani u mnie tylko jedna osoba z rodziny moze byc przy kobiecie i dziecku po porodzie jest zakaz wycieczek calych rodzin przez wzglad zeby zachowac intymnosc i prywatnosc kobietom i wskazalam mojego m jako ta jedna osobe, w waszych szpitalach po ilu dniach od cc wypuszczaja do domu? Bo u mnie po 3 dniach nie dobach.. Jesli nic sie nie dzieje
 
reklama
teoretycznie mozna próbowac wstawac po 12 godz., ale bywa ciezko. zalezy od organizmu kobiety. ja juz jestem stara :-) wiec potrzebuje wiecej czasu. w pt ide na 8. gin mowi ze powinni ciąć o 9 wiec na drugi dzien juz o 6 pewnie bede sie podnosiła..

Młodego na bank beda karmic butla, bo innej opcji u nas nie ma - nie przynosza dzieci na karmienia - dopiero jak zabiore do siebie to zaczynam wlake z cyckami. jestem dobrej mysli. mam zamiar miec dziecko które szybko zalapie mleko matki, ale z drugiej tez strony nie mam parcia na cyckowanie i włosów sobie rwac nie bede. najwazniejsze zeby siare dostał, moge nawet sciagac laktatorem, zeby przeciwciała dostał. u mnie karmienie cyckiem do poł roku pewnie maks przy dobrych wiatrach .


Ewa ta piguła to musiała miec dobry sen, bo urodziwa nie była heheh
 
Do góry