reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
U mnie też 13t4d i nadal nie odpuściło, a jest coraz gorzej :/ Ale każda kobieta ma inaczej, obyś @Effa89 miala inaczej 😇😇
Ja mam prawko, zdałam za pierwszym razem, ale zawsze bałam się jeździć 🙈🙈 Choć teraz mam większa motywacje żeby poćwiczyć i nabrać wprawy, odwagi 😄
Dzisiaj mam wizytę 🥰 nie mogę się doczekać az znów zobaczę maleństwo 😄
Ja mam prawko od 2009 roku i do 2016 nie jeździłam. Po sytuacji gdzie mój mąż źle się poczuł i musiał sam się odwieźć do szpitala kupiłam starą Ibizę i zaczęła jeździć. Teraz jeżdżę normalnie, codziennie musze młodego wozić. Jedynie nie lubię jeździć po drogach szybkiego ruchu, jakoś mnie stresują 😅
 
Byłam wczoraj na wizycie i okazuje się, że mam niezłą wiercipięte w brzuchu 🥰 fasolek machał rączkami, nóżkami i kręcił się całe badanie. Coś mi tam między nóżkami śmignęło, jakby siusiaczek, ale lekarz nie chciał nic mówić bo to dopiero 11 tyg 😅 za tydzień prenatalne, nie mogę się doczekać 🥰🥰
Mdłości nadal męczą, głównie wieczorami. Mam nadzieję, że to już końcówka i zaraz znikną 😊

Wyrostek plciowy i u dziewczynki i u chlopca na tym etapie wyglada tak samo tylko jest roznie ulozony zaleznie od plci 😁
 
To mamy identycznie! Tez miałam wczoraj 12+0🙂 a ostatnie usg w 11+1 i bobas miał 5 cm😁
Co do prezentów na chrzest to ja osobiście ucieszyłam się z bonu. Ogólnie nie lubię opcji ,, koperta,,. To ja jestem rodzicem i zapewniam dziecku wszelkie potrzeby materialne. Rodzina może podarować jakieś pamiątki lub drobiazgi, które maluch będzie miał na lata. Opcja koperta to najgorszy prezent według mnie. Ale ciężko zmienić mentalność ludzi wokół. Zwłaszcza, że u nas takie 2,5 tys. na prezent z okazji chrztu czy komunii nikogo nie dziwi. To raczej standard.
Tak czytam, że te Wasze dziecie na początku 12 tygodnia miały 5cm to aż nie moge uwierzyć.
Ja teraz prawie codziennie mogłam maluszka podglądać w szpitalu i tydzień temu w czwartek (11+2) miał 4,74 cm i wg wymiarów o dwa dni wyprzedzał termin z OM, a w poniedziałek (11+6) miał 5,15 cm i wg wymiarów wychodziło 12+2.
Dostałyście info od lekarza jaki jest wiek dziecka po wymiarach? Bo teraz się zaczęłam zastanawiać czy mój maluszek w takim razie nie jest za mały jak na swój „wiek” 😔
 
Tak czytam, że te Wasze dziecie na początku 12 tygodnia miały 5cm to aż nie moge uwierzyć.
Ja teraz prawie codziennie mogłam maluszka podglądać w szpitalu i tydzień temu w czwartek (11+2) miał 4,74 cm i wg wymiarów o dwa dni wyprzedzał termin z OM, a w poniedziałek (11+6) miał 5,15 cm i wg wymiarów wychodziło 12+2.
Dostałyście info od lekarza jaki jest wiek dziecka po wymiarach? Bo teraz się zaczęłam zastanawiać czy mój maluszek w takim razie nie jest za mały jak na swój „wiek” 😔
Jest taki kalkulator http://twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/wiek-plodu-crl.php Wpisz sobie crl i on ci poda wiek cięży.
 
Jest taki kalkulator http://twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/wiek-plodu-crl.php Wpisz sobie crl i on ci poda wiek cięży.
Dzięki! 😊
Trafiłam kiedyś na tą stronkę, ale nie przeczytałam dobrze jak wpisać wymiary i wychodziły mi głupoty 😂
Ale teraz po wpisaniu wymiaru z czwartku wyszło mi dokładnie to, co powiedziała mi lekarka. Wymiaru z poniedziałku nie kojarzę dokładnie, ale na pewno podała mi wiek w tygodniach i wyszło, ze maluch znowu wyprzedził termin o 1 dzień (chyba ta szpitalna dieta mu tak przypasowala 😂).

Jutro prenatalne i to wymiar z nich będzie dla mnie najbardziej wiążący.
Mamy tez z mężem takie małe marzenie żeby jutro już poznać płeć, ale co będzie to będzie.
Chciałam lekarkę w poniedziałek zapytać o płeć, bo robiła bardzo dokładne badanie, nawet NT próbowała zmierzyć, ale sprzęt się przywiesił, wiec nie traciła czasu wiedząc, ze za kilka dni mam prenatalne, ale zrezygnowałam z pomysłu (żałuje do dzisiaj).
Miałam wrażenie, ze coś na tym usg między nóżkami widzę, ale ze mnie taki laik w odczytywaniu obrazu z usg, ze to mogło być wszystko 😂 a że chce chłopca, to mogłam widzieć coś czego nie było 🙈
 
Dzięki! 😊
Trafiłam kiedyś na tą stronkę, ale nie przeczytałam dobrze jak wpisać wymiary i wychodziły mi głupoty 😂
Ale teraz po wpisaniu wymiaru z czwartku wyszło mi dokładnie to, co powiedziała mi lekarka. Wymiaru z poniedziałku nie kojarzę dokładnie, ale na pewno podała mi wiek w tygodniach i wyszło, ze maluch znowu wyprzedził termin o 1 dzień (chyba ta szpitalna dieta mu tak przypasowala 😂).

Jutro prenatalne i to wymiar z nich będzie dla mnie najbardziej wiążący.
Mamy tez z mężem takie małe marzenie żeby jutro już poznać płeć, ale co będzie to będzie.
Chciałam lekarkę w poniedziałek zapytać o płeć, bo robiła bardzo dokładne badanie, nawet NT próbowała zmierzyć, ale sprzęt się przywiesił, wiec nie traciła czasu wiedząc, ze za kilka dni mam prenatalne, ale zrezygnowałam z pomysłu (żałuje do dzisiaj).
Miałam wrażenie, ze coś na tym usg między nóżkami widzę, ale ze mnie taki laik w odczytywaniu obrazu z usg, ze to mogło być wszystko 😂 a że chce chłopca, to mogłam widzieć coś czego nie było 🙈
Ja też jutro prenatalne😊😊 kciuki za jutro
 
reklama
Do góry