reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Ja Wam powiem ze takiego dola załapałam ze masakra. Dobijają mnie wiadomości odnośnie podwyżki stop procentowych bo zaraz myśle ze będąc na macierzyńskim nie będę mogła brac dyżurów wiec dodatkowy pieniądz odjedzie.. Do tego jak się rodzina dowie to Będę słyszała po co 4 dziecko jak się zle dzieje w kraju… Masakra normalnie tak mnie te myśli dobijaja

Lacze sie w bolu. Omina mnie podwyzki z racji l4, bo i tak by sie teraz nie wliczaly, a stopy rosna. Dobrze, ze moj chlop robotny, bo bysmy nie dali rady teraz z budowa domu.
 
reklama
@Sherlook wszystkiego najlepszego 🥳

Ja w końcu znalazłam miejsce na USG prenatalne w Bydgoszczy, na 10 maja 😁 kosztyuje 400 z,ł a w Poznaniu w medikorze kosztuje 200zl. Myślice że te droższe jest na jakimś lepszym sprzęcie? Wiem że głupio może pytam, ale zastanawia mnie tak znaczna różnica 😅 jest opcja za 300zl zrobić jeszcze badania z krwi, wy takie robicie? Niestety pani mi nie powiedziała co to za badanie, w głowie rozkminialam fundusze na ten miesiąc i nie dopytalam też 😅
Te badanie z krwi to pewnie badanie PAPPa. Ja robilam, jest ono zalecane dla wszystkich kobiet w ciazy. Tak naprawde to pierwsze badanie prenatalne to wlasnie usg + pappa.
 
Zgadzam się z tym założeniem grupy prywatnej :)
Powiem Wam, że ja bardzo często zastanawiam się jak to będzie z dziećmi bez pomocy dziadków. Mieszkamy 2,5h drogi od moich rodziców i rodziców narzeczonego i chyba nie mam wśród znajomych nikogo kto nie ma możliwości podrzucić dzieci jak musi coś załatwić.
Zwłaszcza, że planujemy dzieci raczej z małą różnica wieku (zobaczymy jak wyjdzie) i zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Do tego mój narzeczony bardzo dużo pracuje, ma firmę i po prostu lubi to co robi, więc też nie mam serca mu robić wyrzuty 🙈 ale już są prowadzone rozmowy na ten temat, że będzie musiał się trochę przestawić na rolę taty 😁 zwłaszcza, że ja też bym chciała czasem wyjść z domu, pójść na zajęcia taneczne, jogę, myślałam też żeby zrobić magisterkę zaocznie.
Bratowa mojego narzeczonego bardzo często opowiada jak to było jej ciężko (mają dwóch chłopców z różnica wieku niecałe 2 lata), a do jednych i drugich dziadków miała kilka kroków. Więc jak tego słucham to mam załamke 🙈

Nie sluchaj takiego gadania. Wiadomo, ze nie zawsze jest kolorowo i czasem czlowiek ma ochote sobie w leb palnac. Ale dzieci to szczescie i trzeba myslec pozytywnie. Wtedy wszystkie problemy wydaja sie mniejsze.
 
Ja w końcu znalazłam miejsce na USG prenatalne w Bydgoszczy, na 10 maja 😁 kosztyuje 400 z,ł a w Poznaniu w medikorze kosztuje 200zl. Myślice że te droższe jest na jakimś lepszym sprzęcie? Wiem że głupio może pytam, ale zastanawia mnie tak znaczna różnica 😅 jest opcja za 300zl zrobić jeszcze badania z krwi, wy takie robicie? Niestety pani mi nie powiedziała co to za badanie, w głowie rozkminialam fundusze na ten miesiąc i nie dopytalam też 😅

Ja robilam i usg i krew. Razem zaplacilam 450 zl.
 

Kochana dopisz do listy @Karola270984 bo nie może wysłać do Ciebie prywatnej wiadomości niewiadomo czemu. Pisała do mnie priv i tutaj tez prosila o dodanie
 
Pewnie pappa. Raczej nie, po prostu mniejsza praktyka to i drożej. W sensie może będzie minimalnie lepszy sprzęt ale bez większych różnic. Chociaż w niektórych gabinetach w cenie jest też usg 3d. Ciekawa opcja, ja nigdy nie miałam ale koleżanka tak i widać potem podobieństwo po porodzie :p

Moj ginekolog robi zdjecia 3d, ale z poprzedniej ciazy mam moze jedno porzadne takie. Takie dwa pucki policzki tylko widac na zdjeciu i taka pucia wyszla potem z brzucha 😁 Musi sie jeszcze dziecko dobrze ulozyc, zeby ladne zdjecie wyszlo. Teraz tez mi robi, ale narazie maly ufoludek. Z prenatalnych mam takie np.
 

Załączniki

  • 22341870-3724-4137-918a-a1d83b2e39dd.jpg
    22341870-3724-4137-918a-a1d83b2e39dd.jpg
    40,7 KB · Wyświetleń: 56
@Aleksandretta tak, też bym już założyła prywatną. Bo na publicznym nie chcę jeszcze o wszystkim pisać ;)
@Goodka zgadzam się.

@Ika89.... prosze wyślij może jeszcze dziś listę nickow do moderatora i załóżmy te grupę, ok? Dziewczyny są jeszcze przed prenatalnymi, ale to nie ma znaczenia moim zdaniem żadnego.
Dla mnie nie ma znaczenia, prenatalne mam za 2 tygodnie dopiero...
 
Co do przedszkola to zgadzam się, ogromne wybawienie. Teraz starszy nie chodził przez tydzień i byl dramat...
 
reklama
Dopisz proszę jeszcze mnie, @Ajotwu
Postaram się być aktywna.
 
Do góry