reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

U mnie dopiero 9+0,wiec prenatalne dopiero za około miesiąc. O dziwo dzisiaj nie mam żadnych snsacji żołądkowych to sobie pojadłam :) Szkoda, że niedługo dieta mnie czeka bo z krwi mi wyszła glukoza 102, też mam skierowanie do porani diabetologicznej i na krzywa, tylko lekarka kazałam mi mierzyć cukry 4 razy dziennie przez 2 tyg zanim się tam wybiorę. No zobaczymy po jedzeniu jest ok, gorzej rano. Też muszę przejrzeć te preparaty z DHA może trochę pomogą.
 
reklama
Jejku, ale naprodukowalyscie 😱.
Do dziewczyn, które robią test Sanco: co przeważyło, że wybrałyście akurat ten test? Zastanawiałam się nad Nifty Pro, ale teraz widzę, że Sanco 500 zł tańsze? Rozumiem, że tam też określają płeć na życzenie (chociaż to akurat dla mnie drugorzędna sprawa :) )
Ja dziś oddałam krew na Sanco. Wg USG dzidziuś ma 39 mm, 10t6d. Lekarz zmierzył przeziernosc karkowa i wyszła w górnej granicy normy. Przy pierwszym pomiarze 0,25 cm a przy drugim 0,22 cm.
To mnie dość mocno zmartwiło, od razu poszłam na Sanco w klinice i teraz czekam 5 dni roboczych na wynik.
Mnie przekonał krótki czas oczekiwania na wynik, i ze bada najczęstsze wady.
Muszę jeszcze umówić się na prenatalne. Bo dostałam skierowanie.
Póki co mocno stresuje się tym wynikiem.

W Sanco można zaznaczyć opcje żeby NIE podawać płci.
 
Cześć Dziewczyny! Ja już po krzywej. Glukoza o smaku cytrynowym smakuje jak rozpuszczony cukierek😉
Dałam radę, 2h jakoś minęły.
Może jest dużo strachu o nic, bo glukoza z palca dziś wynosiła 86.
Życzę Wam miłego dnia! :-)
Ja z palca miałam 84, a z krwi 94.68. Ale trzymam kciuki by u Ciebie było ok :). A kiedy masz wyniki?
@Ika89.... mnie jak kłuje to po bokach i to raczej wiązadła
@Stylenka a to Twój lekarz powiedział o tej przezierności? Trzymam kciuki za wyniki.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam wizytę u swojego lekarza w piątek strasznie się boję czy wszystko ok bo ostatni raz byłam miesiąc temu. A prenatalne mam na 13.05
 
Ja z palca miałam 84, a z krwi 84.68. Ale trzymam kciuki by u Ciebie było ok :). A kiedy masz wyniki?
@Ika89.... mnie jak kłuje to po bokach i to raczej wiązadła
@Stylenka a to Twój lekarz powiedział o tej przezierności? Trzymam kciuki za wyniki.
Lekarz powiedział tylko tyle ze górna granica normy. Ze zrobimy test Sanco. Oczywiście tez wspomniał, ze mierzy ciut za wcześnie i ze pomiar jak widać jest rożny.
Mój lekarz jest mało wylewny. Nie widać czy jest zaniepokojony czy nie. Po prostu czekamy na wyniki.
 
Lekarz powiedział tylko tyle ze górna granica normy. Ze zrobimy test Sanco. Oczywiście tez wspomniał, ze mierzy ciut za wcześnie i ze pomiar jak widać jest rożny.
Mój lekarz jest mało wylewny. Nie widać czy jest zaniepokojony czy nie. Po prostu czekamy na wyniki.

Skoro zalecil testy dodatkowe to najwidoczniej byl powod. Z drugiej strony lepiej zrobic o test wiecej, nawet platny, niz cos ma byc nie tak i czlowiek ma zyc w nieswiadomosci.
 
Ja mam wizytę u swojego lekarza w piątek strasznie się boję czy wszystko ok bo ostatni raz byłam miesiąc temu. A prenatalne mam na 13.05
Ja mam wizytę jutro a prenatalne dopiero 11 maja. Też strasznie się stresuje wiec łącze się w obawach. Nie wiem czemu ale z pierwszym dzieckiem chodziłam na te wszystkie wizyty i badania z takim luzem, na pewniaka. Teraz zupełnie inaczej.
 
Ja dziś oddałam krew na Sanco. Wg USG dzidziuś ma 39 mm, 10t6d. Lekarz zmierzył przeziernosc karkowa i wyszła w górnej granicy normy. Przy pierwszym pomiarze 0,25 cm a przy drugim 0,22 cm.
To mnie dość mocno zmartwiło, od razu poszłam na Sanco w klinice i teraz czekam 5 dni roboczych na wynik.
Mnie przekonał krótki czas oczekiwania na wynik, i ze bada najczęstsze wady.
Muszę jeszcze umówić się na prenatalne. Bo dostałam skierowanie.
Póki co mocno stresuje się tym wynikiem.

W Sanco można zaznaczyć opcje żeby NIE podawać płci.
Troche dziwne, ze lekarz mierzyl przeziernosc przed zalecanym okresem. Wiekszosc lekarzy wybiera raczej polowe tego okresu bo nawet przy 11+1 tc plod moze byc jeszcze za maly i nie mozna zrobic calej diagnostyki. Czeka Cie troche stresu niestety, ale wierze, ze wszystko bedzie dobrze a lekarz po prostu niepotrzebnie wykonal to badanie za wczesnie.
 
reklama
Do góry