reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Melduję się po wizycie. Ciąża zgodnie z moimi przypuszczeniami wychodzi tydzień młodsza czyli 6+5. Dostałam skierowanie na prenatalne, ale zaskoczyło mnie, że całą poprzednią ciążę gin wypisywał mi heparyne z refundacją, a teraz nagle nie może bo się zrobiło zamieszanie wokół trombofilii i moje mutacje się niby nie kwalifikują do refundacji. Dziwne troche, no ale ryzykować nie zamierzam i będę płacić pełną kwotę byleby utrzymać ciąże. Może naczyniowiec będzie mi mógł wypisać z tym ryczałtem
 
reklama
Troszkę niewyraźne, bo tym razem zrobił mi usg przez brzuch. Z bobo wszystko w porządku 🥰🥰 Są rączki, nóżki, tułów, główka, bije serduszko. Jestem szczęśliwa, bardzo się stresowałam tą wizytą 😌😌
Widać, widać, ciałko jak mala laleczka :) ojej, mój chyba ma już podobne wymiary patrząc na wiek ciąży:)
 
Melduję się po wizycie. Ciąża zgodnie z moimi przypuszczeniami wychodzi tydzień młodsza czyli 6+5. Dostałam skierowanie na prenatalne, ale zaskoczyło mnie, że całą poprzednią ciążę gin wypisywał mi heparyne z refundacją, a teraz nagle nie może bo się zrobiło zamieszanie wokół trombofilii i moje mutacje się niby nie kwalifikują do refundacji. Dziwne troche, no ale ryzykować nie zamierzam i będę płacić pełną kwotę byleby utrzymać ciąże. Może naczyniowiec będzie mi mógł wypisać z tym ryczałtem
Nie ma czegoś takiego jak zastrzyki dla ciężarnych płatne z jakiego powodu miałaś heparynę?
 
ze względu na trombofilie (mam dwie mutacje mthfr) i wcześniejsze poronienia
To raczej może chodzić o to, że jednostka chorobową nie łapie się na refundację, tak samo jak np. nebbud popularny wziew jest na ryczałt przy astmie i zapaleniu oskrzeli i jeżeli lekarz nie postawi takiego rozpoznania to daje na 100%
 
Melduję się po wizycie. Ciąża zgodnie z moimi przypuszczeniami wychodzi tydzień młodsza czyli 6+5. Dostałam skierowanie na prenatalne, ale zaskoczyło mnie, że całą poprzednią ciążę gin wypisywał mi heparyne z refundacją, a teraz nagle nie może bo się zrobiło zamieszanie wokół trombofilii i moje mutacje się niby nie kwalifikują do refundacji. Dziwne troche, no ale ryzykować nie zamierzam i będę płacić pełną kwotę byleby utrzymać ciąże. Może naczyniowiec będzie mi mógł wypisać z tym ryczałtem

Tu piszą że heparyna w ogóle jest bezpłatna dla kobiet w ciąży.. Może zadzwoń na infolinię i dopytaj. Bo heparyna bez refundacji to nie są tanie rzeczy 🤷‍♀️ ja mam też dwie mutacje i lekarz mi normalnie przepisywał neoparin na pełną refundację i to jeszcze zanim zaszłam w ciążę.
 
No kobitki, melduje ze cały dzień jest mi nie dobrze.. czuje ucisk w gardle, nie umiem nic zjeść - na dodatek mój mi powiedział, ze głodzę dziecko bo nic nie jem 🙈.. nic mi nie smakuje, apetytu totalnie nie mam.. i tak zastanawiam się czy nie było by mi lżej jakbym faktycznie zwymiotowała.. ciężko przechodzę druga ciąże 😅
 
reklama
Do góry