reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2022

Dziewczyny jestem początek 6 tyg ciąży. Rano jak wstaje to mam wrażenie, ze w ciąży w ogóle nie jestem cycki jakby mniejsze i nic nie bolą. Czy wy tez miałyście podobnie? Fakt to moja 4 ciąża ( mam dwóch synów 17 i 11 lat ) jedna straciłam równo rok temu ale ja już nie pamietam jak było w poprzednich 🙈 nie chce się nakręcać i wierze, ze będzie dobrze ale chętnie posłucham jak to było u was z objawami 😊 a kiedy pojawił Wam się śluz ciążowy ?
 
reklama
Próbowałam się do Was wbić ale ciągle coś 🙈
Nie dam rady nadrobić wszystkiego. Mam nadzieję, że u Was dobrze. Widzę, że dochodzą nowe mamusie 🙂.
Niedługo skończę 39 lat, na pokładzie 3 latek i za chwilę już roczniak. Obaj nieźli agenci więc na nudę nie narzekam ale odpocząć choć chwilkę by się przydało, bo senności mnie straszne ogarniają w ciągu dnia. 🙃. Termin z usg na 14.11.
Ja też marzę o śnie... dzisiaj noc prawie cała nieprzespana, bo mi było tak niedobrze i takie mdłości, ze aż spać nie mogłam... na przemian gorąco i zimno... do tego młoda na cycu🙈
Dziewczyny jak często robicie USG ? Mam pakiet PZU i chodzę tak co dwa tygodnie mniej więcej czy to nie za często?
Ja też póki co mam usg co 2 tygodnie. Potem pewnie już co miesiąc ;)
Dzień dobry Dziewczyny :)
Termin porodu : początek listopada, z kalendarza wynika 28.10.
Jestem po pierwszych badaniach i glukoza na czczo 91,8 mg/dl
Lekarz prowadzący w Luxmedzie opisał, że wyniki cukru na czczo w normie, ale czytam czytam i jestem BARDZO na granicy. Może któraś miała podobne doświadczenia w poprzednich ciążach?
Dodam, że bardzo pilnowałam od około 1,5 tygodnia co jem.

W środę mam wizytę u lekarki, do której chodzę prywatnie i jestem bardzo ciekawa co mi powie.
Przed ciążą - PCOS, na granicy IO, pewnie to może być powód...
W poprzedniej ciązy wyszedł mi wynik bodajże 96, dostałam skierowanie na obciążenie glukozą, ale już wszystko wyszło pięknie.. poszłam dla pewności do diabetolog i wyjaśnila mi, że takie jednorazowe wahania cukru na początku ciąży mogą być, bo to burza hormonalna. No i właśnie bardzo ważne jest co sie robi przed pobraniem.
@modesty Wszelka aktywność fizyczna przed badaniem cukru obniży wynik. Nawet przejście się do laboratorium na badanie już sprawia, że będzie kilka jednostek mniej ;)
 
Dziewczyny jestem początek 6 tyg ciąży. Rano jak wstaje to mam wrażenie, ze w ciąży w ogóle nie jestem cycki jakby mniejsze i nic nie bolą. Czy wy tez miałyście podobnie? Fakt to moja 4 ciąża ( mam dwóch synów 17 i 11 lat ) jedna straciłam równo rok temu ale ja już nie pamietam jak było w poprzednich 🙈 nie chce się nakręcać i wierze, ze będzie dobrze ale chętnie posłucham jak to było u was z objawami 😊 a kiedy pojawił Wam się śluz ciążowy ?
Śluz to u mnie ciagle jakiś... lekarz mówił, że to normalne, ale ja za każdym razem jak poczuję, że coś poleciało to mam schizę czy to nie jakieś plamienia....
 
Plamienia mogą się też zdarzać w terminach miesiączki, w poprzedniej ciąży miałam w terminie okresu i potem jakoś po około miesiącu też skąpe, brązowe plamienie przez 2-3dni 🤷‍♀️
 
Witam nowe mamusie na pokładzie 😁. Ojoj ile nas tu już jest.
@Ika89 co 4 tyg jest wystarczająco. Wiem, że fajnie dzidziolka oglądać. Ale umiarkowane usg jest bardzo ok. Ok 16-18 tyg będziesz czuć ruchy. Na prenatalnych dowiesz się czy ok, więc częściej nie ma sensu.
@MajaC A czemu pełny pęcherz?
@kas1815 masz na granicy, ale nie jesteś powyżej 92 więc raczej ok.. jakbyś miała powyzej to bys dostala juz skierowanie na krzywą. To Twoja pierwsza ciąża? Ja z synkiem miałam cukrzycę, teraz miałam 95 mg na czczo i mam skierowanie na krzywą.
@Pszczolka38 nie martw się. Może plamienie bo niski progestereon?
A jak sobie radziłaś z cukrzycą w pierwszej ciąży? Ja byłam z siebie taka zadowolona, że jem zdrowo i się pilnuję i nie ciągnie mnie w ogóle na słodycze więc będzie super wynik a tu ...
 
Ja praktycznie od początku mam taką mleczną wydzielinę. Raz jest wodnista, drugim razem bardziej gęsta, a wczoraj wieczorem miała konsystencję takiego glutka jak podczas owulacji 😂 ale to tylko raz mi się tak zdarzyło. Są dni, w których jest tej wydzieliny więcej, a w innych mniej
 
Czy piersi codziennie was bolały na początku ? I były pełne ? Bo ja miałam bolące tak 4 dni i faktycznie trochę pełniejsze się zrobiły ale teraz mam wrażenie ze nic z nimi się nie dzieje
 
reklama
Czy piersi codziennie was bolały na początku ? I były pełne ? Bo ja miałam bolące tak 4 dni i faktycznie trochę pełniejsze się zrobiły ale teraz mam wrażenie ze nic z nimi się nie dzieje
Mnie nie bolały codziennie. Choć mnie nawet przed okresem rzaaaadko kiedy bolały.
Są wrażliwsze i pełniejsze, ale bez przesady
 
Do góry