reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Jutro jeszcze rano sprawdzę, ale ważyłam cztery razy dzisiaj dla pewności... Wizytę mam dopiero 20 kwietnia przy szczepieniach, nie wiem czy czekać czy szybciej się zgłosić 😔. U mnie po nocy tak samo, mleka bardzo dużo, aż twarde piersi są. Później bardzo często przystawiam to i tego pokarmu wiele nie ma (na ogół dopomina się o jedzenie zaraz po przebudzeniu i przed spaniem czyli co jakieś 2-2,5h). Głupieje gdy pomyślę, że może być głodny, już nie wiem czy może dawać więcej/częściej mleka modyfikowanego czy zacząć rozszerzać dietę .
Jeśli Cię to uspokoi to zacznij rozszerzać. W piatym miesiącu to już nic złego. Ale nigdy w zamian za posiłek z piersi, bo dziecko na początku je jak ptaszyna, na pewno nie zje tyle kalorii co otrzymałoby z mleka mamy. Dodatkowo można próbować. Chociaż powiem Ci, że u nas już miesiąc po, a przybieranie niskie jak było tak jest 😏 Staram się sobie wytłumaczyć, że skoro ja taka byłam to on też i tyle w temacie 🤷‍♀️🙂
 
reklama
Jutro ruszam na łowy 😁

Dziewczyny, czy Wasze dzieci nadal są takie niespokojne przy piersi? Mój cały czas się wykręca i płacze, a do tego za dnia zrobił się bardzo marudny, zastanawiam się czy po prostu nie jest głodny 😔
Mojemu przeszło to póki co. Jedynie jak się nałyka powietrza to tak się wygina, po odbiciu jest już spokojny.
 
U mnie też wczoraj awantura przed usypianiem, głodna była ale nie mogła sobie wyciągnąć mleka, udało mi się uspać Puszczając jej Radiohead, potem się przebudziła i tatuś musiał uspokajać na rękach przez następne 45 minut, Dopiero usnęła była w stanie zjeść z piersi bez awantur. Radiohead i Muse to moje odkrycie poprzedniego tygodnia, jak wieczorem gwiazdorzy włączam jej i jest natychmiast cisza.
 
Ja musze powoli zacząć zgłębiać temat rozszerzania diety bo to moje pierwsze dziecko i jestem zielona w tym temacie. A czas szybko płynie. Niecałe 2mc do pół roku nam zostały :)
U mnie jest podobnie 😊😊zero wiedzy na temat rozszerzenia diety .. i rowniez pierwsze dziecko 😊😊😊wiec powoli trzeba zacząć obczytywać temat ... chociaż nie ukrywam ze cycus dla mnie chyba teraz jest i wygodny i najbezpieczniejszy i co najważniejsze Helena kocha cycusia 😂😂😂 a z jedzonkiem zobaczymy jak to będzie. ... my też jeszcze mamy troszkę czasu do 6 miesięcy. .wiec mam jeszcze troszkę hmm oddechu hehe
 
Mój dzisiaj kończy 5 miesięcy, zaczyna 6 miesiąc. Zastanawiam się czy nie wprowadzić mu marchew lub jabłko . Czekacie, aż maluchy skończą 6 miesiąc czy wcześniej?
Po czym poznać, że dziecko jest jeszcze nie gotowe i że za wcześnie na rozszerzanie diety?
 
Mój dzisiaj kończy 5 miesięcy, zaczyna 6 miesiąc. Zastanawiam się czy nie wprowadzić mu marchew lub jabłko . Czekacie, aż maluchy skończą 6 miesiąc czy wcześniej?
Po czym poznać, że dziecko jest jeszcze nie gotowe i że za wcześnie na rozszerzanie diety?

U nas jutro kończy pięć miesięcy. Dzisiaj kupiłam marchewki i brokuły. Poważnie myślę nad rozszerzeniem bo widzę, że nie dość, że jest bardzo zainteresowany gdy coś jemy,z łyżeczka nie ma problemów bo od małego dostawał na niej kropelki, a do tego ostatnio awanturuje się jedząc z piersi i źle przybiera. Także chyba jutro tego brokuła ugotuje, i tak na początku to degustację a nie jedzenie...
 
Mój dzisiaj kończy 5 miesięcy, zaczyna 6 miesiąc. Zastanawiam się czy nie wprowadzić mu marchew lub jabłko . Czekacie, aż maluchy skończą 6 miesiąc czy wcześniej?
Po czym poznać, że dziecko jest jeszcze nie gotowe i że za wcześnie na rozszerzanie diety?
My czekamy 😊😊mam nadzieje ze Helena tez będzie chciała czekać hehe
 
reklama
A ja mam pytanie z innej beczki.. Jakie macie foteliki dla swoich dzieci do samochodu? Bo mnie bierze już coś za przeproszeniem jak to dziecko takie pogięte w łupince od kompletowego wózka.. Zawsze aż cały spocony.
 
Do góry