reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Cześć, czy jesteście już po badaniach na toksoplazmozę?

Ja około południa dostałam swoje wyniki i nie mogę przestać o tym myśleć, chyba zwariuje, wydaje mi się, że coś jest mocno nie tak. Macie jakieś doświadczenia?

mój wynik
IgG 70,2 (wynik dodatni 3,0 i powyżej)
IgM 0,67 (wynik dodatni 0,60 i powyżej)
Myślę ze nie masz się jezzcze co denerwować. Igg świadczy o przeciwciałach w wyniku wczesnie przebytej choroby a igm masz bardzo niskie praktycznie na granicy błędu. Możliwe ze lekarz będzie kazał zrobić jeszcze iga ale wątpię:)
 
Lekarz każe Ci po prostu powtórzyć badanie żeby zobaczyć czy IgM spada czy rośnie
Cześć, czy jesteście już po badaniach na toksoplazmozę?

Ja około południa dostałam swoje wyniki i nie mogę przestać o tym myśleć, chyba zwariuje, wydaje mi się, że coś jest mocno nie tak. Macie jakieś doświadczenia?

mój wynik
IgG 70,2 (wynik dodatni 3,0 i powyżej)
IgM 0,67 (wynik dodatni 0,60 i powyżej)
 
Ostatnio czytałam artykuł o tym jak to teraz spada przyrost naturalny przez covid. Dzięki temu niżowi demograficznemu dzieciom urodzonym w pandemii będzie łatwiej wybrać szkołę czy znaleźć pracę 😁
Ja nie planuję nikomu mówić do końca 13 tygodnia, a że rodzina popuka się w głowę to wiem już teraz, wcale się nie będę dziwiła. Zresztą kto normalny funduje sobie dziecko w moim wieku. Do tego ryzyko że kolejne dziecko urodzi się z wadą.
 
Mąż wrócił w grudniu z Wigilii forumowej w nastroju zróbmy sobie trzecie dziecko. Popukałam się w czoło i zamiast dziecka pozwoliłam mężowi i dzieciom kupić królika.
W temacie toksoplazmozy to podobno królik nie zaraża groźnymi w ciąży chorobami, jedynie może mieć robale i warto go odrobaczyć.
 
Cześć, czy jesteście już po badaniach na toksoplazmozę?

Ja około południa dostałam swoje wyniki i nie mogę przestać o tym myśleć, chyba zwariuje, wydaje mi się, że coś jest mocno nie tak. Macie jakieś doświadczenia?

mój wynik
IgG 70,2 (wynik dodatni 3,0 i powyżej)
IgM 0,67 (wynik dodatni 0,60 i powyżej)
Moze zrób badanie na awidnosc. Wtedy ono wykaże czy dawno temu przeszłaś toxmo czy jestes świeżo po.🙂 ja miałam trochę przygód bo mój lekarz stwierdził, że jestem w trakcie zakażenia, wypisał już mi skierowanie do szpitala zakaznego. Zrobilam sobie awidnosc, a okazało się, że dobre przynajmniej 4 miesiące temu musialam chorowac na to... a ile nerwów przeżyłam to tylko ja wiem 😫
 
Mąż wrócił w grudniu z Wigilii forumowej w nastroju zróbmy sobie trzecie dziecko. Popukałam się w czoło i zamiast dziecka pozwoliłam mężowi i dzieciom kupić królika.
W temacie toksoplazmozy to podobno królik nie zaraża groźnymi w ciąży chorobami, jedynie może mieć robale i warto go odrobaczyć.
Żadne zwierze które było w domu przed ciąża nie zagraża 😊wszystko co mogliśmy załapać już dawno załapane wiec spoko 🤣
 
reklama
Myślę ze nie masz się jezzcze co denerwować. Igg świadczy o przeciwciałach w wyniku wczesnie przebytej choroby a igm masz bardzo niskie praktycznie na granicy błędu. Możliwe ze lekarz będzie kazał zrobić jeszcze iga ale wątpię:)
Tak myślisz? Rzeczywiście, ten wynik jest na granicy, więc może to infekcja sprzed ciąży? Taką mam nadzieję, ale zobaczymy, mam wizytę jutro :) na razie rzeczywiście staram się już tym nie denerwować
 
Do góry