reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

no wlasnie nie bo pierwszy dzien ciazy zaczal sie w dniu okresu (w piatek) a 8+0 mam w czwartek. Czyli w czwartek koncze 8 tydzien, a w piatek zaczynam dziewiaty (8+1).
Apka liczy tygodnie ciazy tak, jakby 1 tydzien ciazy rozpoczal sie dzien przed okresem.
(Swoja droga kalkulator w poradni wyliczyl, ze jestem jeden dzien do tylu, czyli liczy tak, jakby 1 dzien ciazy byl nie w piatek, ale w sobote)
Wez pod uwage ze miesiace maja rozna ilosc dni, a zwlaszcza luty.. w ktorym mialas ostatni dzien miesiaczke.
tak, ale lekarz wspominał, żeby liczyć skończone, a nie zaczęte.
No ja rozumiem i ja tez liczę skonczone jednak w szpitalu zazwyczaj liczą tygodnie trwajace..
 
reklama
Piękne maleństwo [emoji8]
Ja właśnie wyszlam z wizyty-gadzina rośnie ;)
Zdziwiłam się bo mi lekarka powiedziała że kolejna wizyta w 12 tygodniu to już drugi trymestr - a te aplikacje pokazują że drugi to dopiero jak się skończy 13tydzien ?
Oddałam krew do NIFTy więc tera dwa tygodnie stresu i czekania :d
Pytałam o detektor płodu, powiedziala ze spokojnie można używać i jest bezpieczny.
 
Ja właśnie wyszlam z wizyty-gadzina rośnie ;)
Zdziwiłam się bo mi lekarka powiedziała że kolejna wizyta w 12 tygodniu to już drugi trymestr - a te aplikacje pokazują że drugi to dopiero jak się skończy 13tydzien ?
Oddałam krew do NIFTy więc tera dwa tygodnie stresu i czekania :d
Pytałam o detektor płodu, powiedziala ze spokojnie można używać i jest bezpieczny.
Ale bobasek :)❤️
 
ja mam to szczęście, że mnie objawy ciążowe omijają...w ciąży z córką nic totalnie, teraz trochę mnie mdliło przez chwilę, piersi bolą, ale wszystko do zniesienia. Od kawy mnie na moment odrzuciło, ale czuję, że wszystko wraca do normy. Także pod tym względem jest ok. Kurcze no to się trochę męczysz, ale myślę, że 1 trymestr minie i samopoczucie się poprawi. Kiedy masz prenatalne? Ty zdaje sie jesteś o tydzien dalej niż ja z tego co kojarze, ja mam dziś 10+0 Masz apke preglife? zauwazyłam, że dziwnie liczy tygodnie, jakby o jeden dzien za szybko wskakuje, pomijając fakt, że liczy tydzien zaczęty jako ten aktualny.
Ja mam dzisiaj według usg 11t1d. Mój gin wykonuje usg prenatalne więc nie musiałam się nigdzie umawiać powie mi tylko na następnej wizycie kiedy dokładnie to będzie 🙂 i kiedy mam zrobić testy papa i czy mam je zrobic. Powiem szczerze że co do testów papa mam mieszane uczucia 🥴 często się mylą. Często przysparzają dużo stresu. Niepotrzebnie. Moja koleżanka tak miała dzidziuś miał się urodzić chory i że dziewczynka a poszła do mojego gina i okazało się że dzidzia zdrowa i że chłopiec. Więc ja nie wiem czy chce je robić i się stresować. Tak nic nie poradzi się na to będzie się kochać dziecko że względu na wszystko. No ale zobaczę co dokładnie poradzi mi mój lekarz. Za tydz w czwartek mam wizytę i właśnie wszystko będziemy ustalać. Tak mam tą apke i pokazuje mi skończone tyg i zaczęty czli skoro dzisiaj 11t1d to liczy mi jako 12 tydz mój gin też tak liczy. Skończone i zaczęte. Może w opcjach ustawień byś musiała poszperać żeby tak ci liczyła.
 
Screenshot_20210406-094628.png

Ja mam taka i bardzo mi sie podoba ,bo jest mega czytelnie. A mozesz sobie recznie poprzestwiac co chcesz zeby bylo jak chcesz :p
 
reklama
Ja dzis 9+4 ale ze mam krwiaka niekrwawiącego to pracuje zdalnie, w sumie to połleze na łóżku z laptopem. Jutro wizyta u giną, dowiem się czy krwiak się choć odrobinę wchłania...
 
Do góry