reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

OOOO właśnie, wczoraj dopiero zwróciłam na to uwagę, bo niedawno zainstalowałam tą apkę. I trochę denerwuje mnie to liczenie tygodni przykładowo dziś mam 10+0 to wg apki to będzie już 11 tydzień, a to jest dopiero 10 :p
Bo jezeli dxis masz 10+0 to skonczylas 10 a zaczynasz 11. Ja mam dxis 8+0 czyli skonczylam 8zaczynam 9
 
reklama
@Amaleta @Jotka_ jeszcze jestem przestraszona trochę tą sytuacją. Przy moich poprzednich poronieniach po prostu wiedziałam że coś się stanie bo jajo było puste a tutaj myślałam że już wszystko będzie okej skoro serduszko bije i jest Płodek, więc to plamienie bardzo mnie zaskoczyło no i zestresowałam się strasznie.
Dostałam leki i leżę.
Czuje się już lepiej ale znów wpadłam w tryb zmartwienia się.
wysylam do Ciebie pozytywna energie :) mysl pozytywnie. Krwawilas, a serduszko bije i generalnie lekarz nie widzial nic niepokojacego. To jest najlepsza wiadomosc, jaka moglas otrzymac.
 
Bo jezeli dxis masz 10+0 to skonczylas 10 a zaczynasz 11. Ja mam dxis 8+0 czyli skonczylam 8zaczynam 9
no wlasnie nie bo pierwszy dzien ciazy zaczal sie w dniu okresu (w piatek) a 8+0 mam w czwartek. Czyli w czwartek koncze 8 tydzien, a w piatek zaczynam dziewiaty (8+1).
Apka liczy tygodnie ciazy tak, jakby 1 tydzien ciazy rozpoczal sie dzien przed okresem.
(Swoja droga kalkulator w poradni wyliczyl, ze jestem jeden dzien do tylu, czyli liczy tak, jakby 1 dzien ciazy byl nie w piatek, ale w sobote)
 
@Amaleta @Jotka_ jeszcze jestem przestraszona trochę tą sytuacją. Przy moich poprzednich poronieniach po prostu wiedziałam że coś się stanie bo jajo było puste a tutaj myślałam że już wszystko będzie okej skoro serduszko bije i jest Płodek, więc to plamienie bardzo mnie zaskoczyło no i zestresowałam się strasznie.
Dostałam leki i leżę.
Czuje się już lepiej ale znów wpadłam w tryb zmartwienia się.
Dobrze, że zostałaś w szpitalu tam jesteś bezpieczna i masz szansę na szybką reakcję lekarza. Może to jakaś jednorazowa akcja z tym krwawieniem i już się nie powtórzy, pewnie zwiększyli Ci dawkę progesteronu, będziesz zabezpieczona.
 
no wlasnie nie bo pierwszy dzien ciazy zaczal sie w dniu okresu (w piatek) a 8+0 mam w czwartek. Czyli w czwartek koncze 8 tydzien, a w piatek zaczynam dziewiaty (8+1).
Apka liczy tygodnie ciazy tak, jakby 1 tydzien ciazy rozpoczal sie dzien przed okresem.
(Swoja droga kalkulator w poradni wyliczyl, ze jestem jeden dzien do tylu, czyli liczy tak, jakby 1 dzien ciazy byl nie w piatek, ale w sobote)
Próbowałam ostatnio dojść do ładu i składu z tym oznaczeniem tygodni, zauważyłam, że dziewczyny różnie to określają i w pewnym momencie zgłupiałam :p heh Zdaje się, że jutro masz wizytę z usg? :) Trzymam kciuki:)
 
Ja właśnie wyszlam z wizyty-gadzina rośnie ;)
Zdziwiłam się bo mi lekarka powiedziała że kolejna wizyta w 12 tygodniu to już drugi trymestr - a te aplikacje pokazują że drugi to dopiero jak się skończy 13tydzien ?
Oddałam krew do NIFTy więc tera dwa tygodnie stresu i czekania :d
Pytałam o detektor płodu, powiedziala ze spokojnie można używać i jest bezpieczny.
 

Załączniki

  • IMG_20210406_092513.jpg
    IMG_20210406_092513.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 94
reklama
Ja właśnie wyszlam z wizyty-gadzina rośnie ;)
Zdziwiłam się bo mi lekarka powiedziała że kolejna wizyta w 12 tygodniu to już drugi trymestr - a te aplikacje pokazują że drugi to dopiero jak się skończy 13tydzien ?
Oddałam krew do NIFTy więc tera dwa tygodnie stresu i czekania :d
Pytałam o detektor płodu, powiedziala ze spokojnie można używać i jest bezpieczny.
super fotka :) 1 trymestr kończy się po skończonym 12 tygodniu, z racji tego, że apka wylicza jakby o tydzień do przodu to w sumie się zgadza.
 
Do góry