reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Czy lekarz ginekolg po poronieniu u Pani zalecił jakieś badania? Mam wizytę za 3tyg. I może Pani podpowie jakie badania wykonac, oraz czy otrzymała pani wynik badania histopatologiczngo ze szpitala czy to wyjaśniło przyczynę? Wiem że można było wykonać padanie prywatnie lecz od tego w ostateczności odstąpiłam, ponieważ szpital dał mi numer i na własną rękę miałam załatwiać to i ogólnie odradzano że to się zdarza na takim etapie wczesnym ciazy był to prawie już 9tydzien.tymbardzuej iż maz jest za granicą w pracy że wszystkim byłam sama.... Dziękuję za słowa wsparcia
Nie zalecił wręcz odradził, wynik histopatologiczny był ale on zazwyczaj nic nie rozjaśnia tylko w przypadku jak jest zaśniad groniasty tak mi mówił lekarz. Mówił jeszcze mogło dość do przypadkowego złego połączenia genów i tyle i że natura tak działa ze nie dopuszcza takich ciąż. Dość dziwnego mam lekarza...ale może i lepiej tak myśleć. Ja zrobilam sobie badania takie bardzo podstawowe tarczyce przebadałam porzadnie, uzupełniłam niedobór D3, także cukier i insuline, Cytomegalie, Toxoplazmoze, różyczke, porzadna morfologie z rozmazem, mocz w szpitalu krzepliwości krwi miałam zrobioną tez mogłaś miec zerknij na wypis. Tu na babyboom jest mnóstwo wiedzy jakie badania mozna robić jeszcze dodatkowo po poronieniu. Ja nie robilam bo wszystkie podstawy wyszły mi bardzo dobrze.
Wiem jak się czujesz, nie obwiniaj się daj sobie czas na odpoczynek :)
 
reklama
Nie zalecił wręcz odradził, wynik histopatologiczny był ale on zazwyczaj nic nie rozjaśnia tylko w przypadku jak jest zaśniad groniasty tak mi mówił lekarz. Mówił jeszcze mogło dość do przypadkowego złego połączenia genów i tyle i że natura tak działa ze nie dopuszcza takich ciąż. Dość dziwnego mam lekarza...ale może i lepiej tak myśleć. Ja zrobilam sobie badania takie bardzo podstawowe tarczyce przebadałam porzadnie, uzupełniłam niedobór D3, także cukier i insuline, Cytomegalie, Toxoplazmoze, różyczke, porzadna morfologie z rozmazem, mocz w szpitalu krzepliwości krwi miałam zrobioną tez mogłaś miec zerknij na wypis. Tu na babyboom jest mnóstwo wiedzy jakie badania mozna robić jeszcze dodatkowo po poronieniu. Ja nie robilam bo wszystkie podstawy wyszły mi bardzo dobrze.
Wiem jak się czujesz, nie obwiniaj się daj sobie czas na odpoczynek :)
A ile czasu lekarz zalecił odczekać bo mi tylko miesiąc aby znowu się starać u Pani tak samo? Ja tak się boję nie chce porostu zrobić czegoś nie tak żeby nie skończyło się tym samym
 
Nie mieszkam w Trójmieście, ale stosunkowo blisko Trójmiasta. Ciążę prowadzi mi ginekolog z Gdyni. Podczas ostatniej wizyty zdjagnozowano u mnie krwiaka, mój miał 4 cm na dłuższej krawędzi. Z tym, że wcześniej miałam potężny krwotok i wylądowałam na IP, więc jakkolwiek to zabrzmi ucieszyło mnie to że znam przyczynę krwawień. Od ostatniej wizyty mam bezwzględny zakaz chodzenia, mam wstawać tylko do łazienki. Ciąża obstawiania lekami. Stosuje się do zaleceń, nie mam dzieci poza tym w brzuchu więc mogę sobie pozwolić żeby cały czas spędzać w łóżku. Następną wizytę mam 8.04 mam nadzieję że krwiak się zmniejsza, staram się myśleć pozytywnie. Jest sporo historii że krwiak się wchłonął.
hej a u kogo w Gdyni jestes? Szukam dobrego gina.
 
A ile czasu lekarz zalecił odczekać bo mi tylko miesiąc aby znowu się starać u Pani tak samo? Ja tak się boję nie chce porostu zrobić czegoś nie tak żeby nie skończyło się tym samym
Bez łyżeczkowania jeden cykl czyli czekać do normalnej miesiaczki i po można się starać. Jak było łyżeczkowanie wtedy zalecają 3 miesiace. Tak też zrobilam i udalo sie za pierwszym razem. Ale jak bylam w tym okresie co Ty to mowilam ze nigdy więcej. Nie jesteś w stanie zaplanować. Ja tez nie wiem co będzie dalej u mnie dopiero 6+1, a ciążę wcześniejszą straciłam 6+4. Modle sie codziennie zeby bylo wszystko dobrze i dbam o sobie na tym nasza moc sie kończy. Jeśli chcesz napisz do mnie na priv jak masz ochotę pogadac :)

PS: tu nie ma Pań, same Damy, także mowimy sobie po imieniu 😉😉😉
 
Dziewczyny czy bardzo delikatne brązowe plamienie na tym etapie ciąży jest normalne? Nie wiem czy panikować, dzwonić do lekarza czy spróbować odpocząć i zobaczyć co będzie dalej.
 
Dziewczyny jakie piękne dzidzie wam rosną! [emoji3059] bardzo cieszą mnie wasze wszystkie zdjęcia, to daje mi nadzieję że wszystko będzie w porządku [emoji5]

Dziś dziwnie się czuję. Przy śniadaniu popłakałam się mężowi, po prostu czułam potrzebę się popłakać, bez powodu... Albo to była ta płyta Coldplay, której słuchaliśmy, dunno [emoji2368] oprócz tego jakoś mniej czuję brzuch, zwykle czułam taki lekki ciężar w dole brzucha, a dziś nic, zupełnie jak przed ciążą... Nudności mam ciągle, codziennie rano ciągnie na wymioty, ale jakimś cudem dziś mam jakby więcej energii? Schizuję się zawsze takimi momentami, bo zastanawiam się czy z bobusiem wszystko ok [emoji37] zastanawiam się czy nie kupić Dopplera, ale wiem ze zacznę się schizować jeszcze bardziej, takie zamknięte koło. Za chwilę wybieramy się do moich rodziców, spędzić z nimi ciut czasu. Mama nawet upiekła ciasto kakaowe na stewii, bo tata też ma problemy cukrzycowe i chciała nam obojgu uszykować coś co też będziemy mogli spokojnie zjeść [emoji4]

Wesołych świąt wam dziewczyny! Czy spędzacie je w wierze, czy nie, obyśmy wszystkie spędziły ten czas w spokoju i radości [emoji3059]
Spokojnie, są różne dni. Właśnie przez jeden taki dzień pełen energii i bez objawów narobiłam sobie szkód bo myłam okna, sprzątałam, z małym się wygłupialam i go nosiłam a potem miałam to krwawienie.. na szczęście jest wszystko dobrze z dzidzia ale dało mi do myślenia, że teraz szczególnie musimy na siebie uważać a takie fale dobrego samopoczucia mogą być złudne bo za chwilę wracają mdłości i wszystko [emoji16] trzymaj się ciepło [emoji847]
Czy lekarz ginekolg po poronieniu u Pani zalecił jakieś badania? Mam wizytę za 3tyg. I może Pani podpowie jakie badania wykonac, oraz czy otrzymała pani wynik badania histopatologiczngo ze szpitala czy to wyjaśniło przyczynę? Wiem że można było wykonać padanie prywatnie lecz od tego w ostateczności odstąpiłam, ponieważ szpital dał mi numer i na własną rękę miałam załatwiać to i ogólnie odradzano że to się zdarza na takim etapie wczesnym ciazy był to prawie już 9tydzien.tymbardzuej iż maz jest za granicą w pracy że wszystkim byłam sama.... Dziękuję za słowa wsparcia
Bardzo mo przykro :( kilka lat temu przeszłam podobna sytuację, tez wykryto u mnie ciąże zasniadowa ale nie miałam zarodka z serduszkiem. Mimo wszystko po zabiegu łyżeczkowania kazano mi monitorować czy beta spada i tyle. Nie dostałam skierowania na żadne badania. Lekarz też mi wtedy powiedział że tak się dzieje przez co było mi bardzo ciężko, ale prawie rok po tej sytuacji urodziłam zdrowego synka więc spokojnie, na pewno jeszcze wam się uda [emoji847] u mnie prawdopodobna przyczyną poronień byl bardzo niski poziom progesteronu i zle wyniki tarczycy. Też musiałam robić badania na własną rękę i szukać przyczyny. Po poprawieniu tych wyników udało mi się szczęśliwie zajsc w ciążę i urodzić. Mam nadzieję że i ta ciąża zakończy się szczęśliwie. Trzymam za Ciebie kciuki i pamiętaj nie jesteś sama, to zdarza się kobietom bardzo często ale rzadko się o tym słyszy.. Wyrzuć z siebie wszystkie emocje, daj sobie czas a potem zrób sobie badania, może jest gdzieś blisko jakiś lekarz prywatny który pomoże Ci znaleźć przyczynę? Trzymaj się [emoji847]
 
Dzień dobry my dziś do domku uciekamy . Jednacz ordynator wczoraj zrobił mi usg [emoji3059][emoji3059][emoji3059] z OM wczoraj było 6+O i na usg równiutko 6+0 . Jest nasz malutki człowieczek z bijącym serduszkiem . Pan doktor nie włącza bicia tylko pokazuje . Ale to dobrze jeszcze się nasłuchał serduszka [emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590]. Ciekawa jestem jak zareagują starszaki jak się dowiedzą ze będzie kolejny dzidziuś , ale to jeszcze troszkę[emoji3526]Chciał bym powiedzieć im już dziś ale musze jeszcze poczekać . Tak się cieszę ze już dziś do nich wrócę .
Miłego dnia
To super wieści i spokojne święta chociaż [emoji846]
Wzajemnie [emoji173]

Wszystkiego Dobrego dla Was dziewczyny z okazji Świąt Wielkanocy [emoji173][emoji195][emoji235][emoji212][emoji213]
Ja również życzę wszystkiego dobrego wam wszystkim. Wesołych świąt spędzonych w gronie najbliższych oraz mokrego dyngusa [emoji8]
Hej dziewczyny,
Wróciłam po wizycie tak późno, że padłam od razu to już Wam nic nie pisałam.
Dziś pokaże Wam moje maleństwo [emoji3590]
Kropek to już nie jest [emoji23]
Maluszek ma 2,4 cm [emoji7]
Według OM 9+4
Według Usg 9+1
Krwiak się sporo wchłonął. Dalej mam leżeć, ale został tylko mały krwiak więc najgorsze niebezpieczeństwo za nami.
Jestem taka szczęśliwa [emoji3059] :D


Zobacz załącznik 1255655
Oj już przypomina człowieka nie kropka. Super wieści [emoji846]
Witam sie w 7t4d. Tyle naskrobalyscie wczoraj od tej 15tej.. kurde nie mam kiedy tego nadrobić :( mam nadzieje ze jesteśmy nadal w komplecie.
Mam sporo sprzedania i ogarniania dzis . Musze porobic dekoracje z synkiem. Jie znajdę pewnie czasu zeby tu zaglądać systematyczne,ale mysle o Was ciągle :*

Tak! Takie klucie wyrywajace ze snu. Trwa chwile i chyba przestaje bo zasypiam dalej.
Ja dzisiaj też ciągle w biegu właśnie udało mi się usiąść ale w sumie nie wiem po co tyle tobie bo jutro do pracy a w drugi dzień świąt nikt się nie zapowiedział chyba że teściu przyjedzie
Hej u mnie dzis 8+0 [emoji4]
Czuje, ze wiekszosc z nas spedza dzisiejszy dzien na gotowaniu i sprzataniu [emoji4]
Zycze Wam wszystkim pieknych Świąt, spedzonych w gronie najblizszych i dużo niezapomnianych wzruszeń, dla tych ktore w Swieta podziela sie dobra nowina [emoji7]
[emoji214][emoji213][emoji214][emoji213]
 
reklama
hej a u kogo w Gdyni jestes? Szukam dobrego gina.
Grzegorz Jańczewski ja jestem zadowolona. Z tym, że ja byłam w sytuacji że nagle potrzebowałam badania i konsultacji, na NFZ kazali mi czekać 3 tygodnie a na to pozwolić sobie nie mogłam. Trafiłam na doktora Jańczewskiego i już do końca ciąży zostanie moim lekarzem prowadzącym.
 
Do góry