reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Jeju Dziewczyny to co się ze mną dzieje od wczoraj wieczór to jakaś masakra. Myślałam se wczoraj się przesililam ale dzisiaj czuje się tak samo jak flak. Nie mam siły na nic boli mnie głowa czuje się mega słaba... Nie wiem czy gdzieś na swieta pojedziemy nie mam sił. Mój syn bajki ogląda nawet nie miałam siły z nim pograć. Martwię się wcześniej tak nir miałam nie to że jestem zmęczona czy senną ja jestem bez życia słaba na maxa
Mierzyłas ciśnie? Ja mialam rano bardzo niskie, byłam bardzo zmęczona i kręciło mi się w glowie i pomogło trochę coli... Może to w tym problem. Otwórz okno albo wyjdź na balkon/taras.

Powiem Wam, że rano mi było dziwnie bez mdłości, aż się zaczęłam martwić 😅 jeszcze po wczorajszym plamieniu... Teraz mam takie, że aż zwymiotowałam...

Jeśli chodzi o badania z mężem. To na razie chodzę sama ale oboje chcemy, żeby przynajmniej na jednym USG był. Myślę, że jemu będzie miło.
 
reklama
Jeju Dziewczyny to co się ze mną dzieje od wczoraj wieczór to jakaś masakra. Myślałam se wczoraj się przesililam ale dzisiaj czuje się tak samo jak flak. Nie mam siły na nic boli mnie głowa czuje się mega słaba... Nie wiem czy gdzieś na swieta pojedziemy nie mam sił. Mój syn bajki ogląda nawet nie miałam siły z nim pograć. Martwię się wcześniej tak nir miałam nie to że jestem zmęczona czy senną ja jestem bez życia słaba na maxa
Czasem takie słabsze dni się chyba pojawiają - spróbuj odpocząć i się przespać. Ja wczoraj miałam taki tragiczny dzień - jakby mi baterie padły 😒
 
Mierzyłas ciśnie? Ja mialam rano bardzo niskie, byłam bardzo zmęczona i kręciło mi się w glowie i pomogło trochę coli... Może to w tym problem. Otwórz okno albo wyjdź na balkon/taras.

Powiem Wam, że rano mi było dziwnie bez mdłości, aż się zaczęłam martwić 😅 jeszcze po wczorajszym plamieniu... Teraz mam takie, że aż zwymiotowałam...

Jeśli chodzi o badania z mężem. To na razie chodzę sama ale oboje chcemy, żeby przynajmniej na jednym USG był. Myślę, że jemu będzie miło.
ciśnienie 99/62 czyli moje standardowe. Nie mam pojęcia ale jak jutro będzie to samo to nawet s łóżka nie wyjdę . Na sama myśl że mam jechać do teściów w niedziele rano wstac ubrać się na galowo (UJ wie po co) robi mi się niedobrze....
 
ciśnienie 99/62 czyli moje standardowe. Nie mam pojęcia ale jak jutro będzie to samo to nawet s łóżka nie wyjdę . Na sama myśl że mam jechać do teściów w niedziele rano wstac ubrać się na galowo (UJ wie po co) robi mi się niedobrze....
Ja Ci się nie dziwię... Jak się człowiek źle czuje to najchętniej koc i kanapa.
Może jutro będzie troszkę lepiej...
My jedziemy do moich rodziców ale też nie wiem jak to będzie jak będę miała słabszy dzień lub mdłości. W tedy mało przyjemne to siedzenie za stołem...
 
Ja Ci się nie dziwię... Jak się człowiek źle czuje to najchętniej koc i kanapa.
Może jutro będzie troszkę lepiej...
My jedziemy do moich rodziców ale też nie wiem jak to będzie jak będę miała słabszy dzień lub mdłości. W tedy mało przyjemne to siedzenie za stołem...
jakbym jechała do rodziców to miałabym gdzieś zresztą u nas nie jest tak oficjalnie jak u tesciow. Smialobym w piżamie zjadła śniadanie. Ale moi rodzice z covidem więc nie ma opcji.
 
A gdzie w takim razie będziesz robiła prenatalne? Kurcze zależało mi an darmowych ale w takiej sytuacji nie wiem co z tym Gyncentrum zrobić
Ja będę robiła w przychodni Revitamed w Rudzie Śląskiej. Ale tam trzeba mieć skierowanie bo to jest już badanie na nfz wiec chyba nie można się dostać bez skierowania. Ja dostałam skierowanie od mojego lekarza prowadzącego ze względu na jakieś ciągłe problemy :confused: a to serce za wolno bije, a to zarodek za wolno rośnie, krwawienie, izba przyjęć, 4 tyg plamiłam, jestem po poronieniu. W razie nieprawidłowości też przysługuje badanie na nfz niezależnie od wieku 🤔 Biorę na podtrzymanie ciąży 20 tabletek dziennie i 2 zastrzyki. To są chyba wskazania, że jednak trzeba sprawdzić czy wszystko ok 🤷‍♀️

Tylko, że z góry mam tam powiedziane, że tata nie wchodzi :/
Jednak jak mam do wyboru nie wejdzie / a nie wiadomo czy wejdzie do ostatniej chwili to dla mnie już to naprawdę bez różnicy. Poczeka w aucie, zamówimy film i tyle 🤷‍♀️ Nie lubię takich zabaw, że może się uda, może nie - wolę konkrety ;)

Ja też tak na to patrzałam, że zdarzają się mruki lekarze. Nie chce tylko na podstawie wejścia partnera decydować gdzie zrobię prenatalne. Prawda jest taka, że może się trafić lekarz, który nic nie pokaże i po 10 min mruknie tylko " wszystko ok" (bo takie opinie czytałam czasem na znanym lekarzu o różnych dr).
My i tak nic nie wiemy z tego usg. A na "pooglądanie" to mogę zabrać półówka tydzień później do lekarza prowadzącego 😅🙈


Jednak mimo wszystko moje koleżanki były bardzo zadowolone z Gyncentrum. Jedna wychwalała bardzo dr Ilskiego. Była nim zachwycona ;) Jednak robiła tam prenatalne 2 lata temu to nie wiem czy dalej jest taki fajny. Żeby nie było na mnie ha ha.
 
Dziewczyny w gymcentrum wystarczy powiedzieć ze na NFZ czy trzeba mieć jakieś skierowanie od lekarza lub trzeba być na NFZ u ginekologa ? Bo ja chodzę prywatnie i zastanawiam się czy mogę skorzystać z tego i czy wystarczy się zapisać i powiedzieć ze na NFZ ?
 
reklama
Powiem Wam szczerze że ja jestem jakąś inną bo nawet wolę sama na większość badań iść. Wiem że mój partner chciałby iść więc o ile będzie opcja to go wezmę. Niech się cieszy [emoji1787] ale ja to jakaś taka Zosia samosia jestem [emoji1787]

Ja mam tak samo niespecjalnie mi zależy. Fajnie jak będzie, nie będzie to trudno 🙈 😅
Ja to nawet nie wiem czy bym go chciała przy porodzie 😂 wiem jaka jestem, jak będzie bardzo bolało to jeszcze go pogryzę albo opierdole za nic 🙈 nie chce, żeby mu było przykro ( potem przeżywam to długo jak mu coś dogryzę za mocno) albo, żeby mi mdlał za plecami ;)
 
Do góry